Czy książki w dobie internetu nadal mają moc oddziaływania?

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Blog Dodano: favorite Trafienie: 123

Urządzenia elektroniczne zdecydowanie częściej znajdują się w dłoniach większości z nas, aniżeli książki. Nie oznacza to jednak, że te ostatnie utraciły swoją moc oddziaływania i stały się nieznaczące. Wręcz przeciwnie – wciąż warto z nich korzystać i to z wielu różnych powodów. Jakich? Aby się tego dowiedzieć, serdecznie zachęcamy do lektury.

Sprawdzona i zweryfikowana wiedza naukowa

Książki to wciąż absolutna podstawa zdobywania wiedzy, jeśli chodzi o środowiska naukowe. Internet nie zawsze jest bowiem źródłem informacji od ekspertów, w przeciwieństwie właśnie do książek. Publikacje naukowe są tego najlepszym przykładem, mogą bowiem odbijać się szerokim echem w tych środowiskach i finalnie oddziaływać również na życie każdego z nas. Publikacja książki jest także trudniejsza, aniżeli artykułu w Internecie, stąd też wiarygodność tej pierwszej jest w naturalny sposób większa.

Moc oddziaływania na wyobraźnię

Czas na przykład, który może bezpośrednio doświadczyć każdy z nas. Książki to bowiem przede wszystkim oddziaływanie na wyobraźnię. Same w sobie są w praktyce wyzwalaczami, na kanwie których to nasza wyobraźnia tworzy oryginalne i unikalne historie. Historie niepowtarzalne, bo reżyserowane tylko w naszych głowach. Ta sama historia przeczytana przez dwie różne osoby będzie przecież zawsze inna. Podkreśla to, jak ogromną moc mają książki i jak wiele w ich odbiorze zależy od odbiorcy. Odbiorcy, którym może być każdy z nas.

Ugruntowanie wiedzy

Oczywiście przewaga Internetu nad książką w zakresie szybkości rozprzestrzeniania się informacji jest niepodważalna. Jeśli natomiast chodzi o kwestię poszerzenia wiedzy w danym zakresie oraz jej ugruntowania, to bez wątpienia wygrywa książka.

Jak widać jest wiele powodów, dla których książki – nawet w dobie Internetu – wciąż mają moc i wciąż oddziałują na życie każdego z nas. Zdecydowanie więc warto po nie sięgać, zarówno na co dzień, jak i od święta. Serdecznie zachęcamy więc do sprawdzenia naszego katalogu książek, który obfituje w publikacje z wielu różnych dziedzin.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło