Zapraszamy z prof. Bogusławem Śliwerskim

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 487

Likwidacja zadań domowych to fatalny pomysł

Zapraszamy do rozmowy Tomasza Pietrygi w programie #RzeczoPrawie z prof. Bogusławem Śliwerskim

Prof. Bogusław Śliwerski: Czy zlikwidowanie zadań domowych to dobry pomysł? 

Gościem Tomasza Pietrygi w programie #RzeczoPrawie był Bogusław Śliwerski – ekspert ds. edukacji, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zdaniem reformy edukacji w Polsce są nieszczęściem dla polskiej szkoły, ponieważ każdy kolejny minister edukacji patrzy na nie w sposób ideologiczny. W ten sposób odbijamy się od ściany do ściany. Widać to np. po listach lektur, które konstruowane są właśnie przez ideologiczne okulary.

Naukowiec uważa też, że likwidacja zadań domowych jest złym pomysłem, „uderza w fundamentalne przesłanki pracy nauczycieli” ogranicza swobodę nauczycieli w doborze metod edukacyjnych. Profesor wskazuje też, co powinno się zmienić, aby polskie szkoły funkcjonowały lepiej. Istotne są nie tylko godne zarobki nauczycieli, ale również rozliczanie jakości ich pracy.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=GgBF4GYShA4


Polecamy zapowiedź wydawnicza autorstwa prof. Bogusława Śliwerskiego Szkolne rewolucje: https://www.impulsoficyna.com.pl/zapowiedzi-wydawnicze/2458-2131-szkolne-rewolucje.html#/27-wersja_ksiazki-ksiazka_drukowana_papierowa

Zapowiedź wydawnicza. Premiera już w połowie marca!

W istocie książka Szkolne rewolucje jest wielowątkową pracą o nauczycielu, o uczniu, o instytucjonalnej i architektonicznej przestrzeni szkoły, o metodach zarządzania szkołą i oświatą – a więc uczniem i nauczycielem – o polityce oświatowej i o szeroko rozumianej edukacji nie tylko młodych pokoleń. Liczę na to, że być może właśnie ta książka przyczyni się do tego, że obywatele i politycy nareszcie zrozumieją, że nie da się jednowymiarowo i odgórnie naprawić szkoły, a podejmowanie tego rodzaju kolejnych prób skazane jest z góry na porażkę (Marek Konopczyński).

Szkolne rewolucje

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło