Pietrzyk Agnieszka

Pietrzyk Agnieszka

Pietrzyk AgnieszkaDoktor nauk humanistycznych, absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Universidad Complutense w Madrycie, a także studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim.

W latach 1982–2004 pracowała w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, a od 2005 roku na Wydziale Nauk Społecznych w Studium Pomocy Społecznej Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1995-1997 prowadziła grant ONZ-owski poświęcony badaniom ubóstwa dzieci Górnego Śląska w ramach funduszy HABITAT, zakończony publikacją książki Wokół ubóstwa dzieci (Wyd. UNDP, Katowice 1997).

W latach 2005-2007 uczestniczyła w unijnym programie Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym w Studium Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, zakończonym publikacją pracy zbiorowej Praca socjalna wobec współczesnych problemów społecznych (Wyd. Akapit, Toruń 2007).

Dotychczas opublikowała65 artykułów poświęconych głównie zagadnieniom: komunikacji interpersonalnej, negocjacjom, mediacjom, pomocy psychologicznej w konfliktach małżeńskich, rodzinnych, pracy psychologicznej z pacjentami psychiatrycznymi, onkologicznymi oraz ich najbliższymi.

W latach 1986–1996 udzielała pomocy psychologicznej pacjentom leczącym się ze schizofrenii i ich bliskim w PZP w Katowicach, a od 1997 do chwili obecnej w psychiatrii środowiskowej (środowiskowy dom samopomocy dla chorych psychicznie) jako konsultant z zakresu psychologii klinicznej. Od 2005 roku pracuje jako psychoonkolog na Oddziale Onkologicznym w Szpitalu im. S. Leszczyńskiego w Katowicach.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło