Soroka-Fedorczuk Anetta

Soroka-Fedorczuk Anetta

absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. TK w Zielonej Górze, kierunek: pedagogika, specjalność: wychowanie przedszkolne (lata 1990-1995), doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki.

Obecnie adiunkt w Zakładzie Edukacji Wczesnoszkolnej i Historii Wychowania, Pracowni Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Opiekun Studenckiego Koła Naukowego „In Corpore”, organizator praktyk studentów UZ w placówkach przedszkolnych. Od roku 2006 kierownik Studiów Podyplomowych Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna realizowanych na Uniwersytecie Zielonogórskim, na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Autorka książki Osoby niepełnosprawne w opiniach dzieci, (2007), Kraków, Impuls.

Przedmiot jej zainteresowań naukowych stanowią szeroko rozumiane problemy edukacji dzieci w wieku przedszkolnym a w szczególności: poznawanie innych ludzi przez dzieci - możliwości wspierania w przedszkolu, zagrożenia rozwoju dzieci, znaczenie edukacji przedszkolnej w różnych fazach życia człowieka, prywatne teorie edukacji w narracjach nauczycieli przedszkoli, edukacja przedszkolna we wspomnieniach osób dorosłych.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło