Jagiełło Maria

Jagiełło Maria

Jagiełło Maria1994 rok - ukończenie Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja z wyróżnieniem.

1999 rok – ukończenie Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej o specjalności oligofrenopedagogika, z wynikiem bardzo dobrym. Tytuł pracy magisterskiej: ”Źródła kształtowania celów i zasad życiowych młodzieży akademickiej.” Promotorem pracy była Pani prof. dr hab. Danuta Gielarowska.

Od IX 1999 roku 2010 pracowałam w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, w Katedrze Podstaw Pedagogiki na stanowisku asystenta a od roku 2009 adiunkta. Od IX 2009 jestem na urlopie bezpłatnym, co zostało spowodowane wyjazdem do Anglii.

Prowadziłam ćwiczenia ze Współczesnych Kierunków Pedagogicznych, Teorii Wychowania, Kultury bycia, Trening umiejętności interpersonalnych w pracy animatora społeczno- kulturowego, ze studentami studiów licencjackich oraz magisterskich uczących się w trybie dziennym jak i zaocznym.

Od roku akademickiego 2008/2009 prowadziłam warsztaty umiejętności psychopedagogicznych i wychowawczych pod tytułem „Jak nie podcinać skrzydeł sobie i innym – na drodze do pedagogicznego mistrzostwa.”

W tym czasie brałam udział w realizacji projektu badawczego pt.: ”Wpływ treści kształcenia realizowanych przedmiotów: Pedagogika Ogólna i Teoria Wychowania na budowanie świadomości pedagogicznej studentów WSPS. Ów projekt stanowił próbę podjęcia badań jakościowych nad świadomością pedagogiczną studentów przez zespół pracowników Katedry Pedagogiki Ogólnej w okresie 1998-2001.

Kolejny projekt badawczy realizowany był w okresie 2004-2006 r. w ramach opracowywania rozprawy doktorskiej na temat: ”Spotkanie jako kategoria pedagogiczna i wydarzenie wychowujące na drodze życia – fenomen spotkania w życiu człowieka”.

W czerwcu 2009 z sukcesem obroniłam pracę doktorską.

W celu doskonalenia zawodowego i naukowego uczestniczyłam w wielu konferencjach.

Równolegle w latach 1997 – 2009 pracowałam jako lektor języka angielskiego w państwowych przedszkolach warszawskich. Moje zajęcia cieszyły się uznaniem małych wychowanków, ich rodziców jak i władz przedszkola. W czasie wakacji pracowałam jako wychowawca na koloniach organizowanych dla dzieci i młodzieży.

Od 2008 roku we współpracy z Centrum Edukacji „Słonecznik” prowadziłam ogólnorozwojowe zajęcia przygotowujące dzieci do przedszkola pod hasłem „Od niemowlaka do przedszkolaka” w OKO przy ul Grójeckiej w Warszawie.

W roku 2008 zostałam wybrana na Przewodniczącą Mazowieckiego Kręgu Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. W ramach tejże działalności we współpracy z Kołem Edukacji Międzykulturowej i Studenckim Biurem Wolontariatu APS oraz studentami APS zorganizowałam i poprowadziłam happeningi z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz urodzin Janusza Korczaka dla dzieci z warszawskich szkół podstawowych oraz domów dziecka. Również przeprowadziłam warsztaty o prawach i obowiązkach dzieci w wybranych warszawskich przedszkolach.

W latach 2005-2009 uczestniczyłam i przygotowywałam spektakle w teatralnej grupie rodziców dla dzieci w przedszkolu nr 255, przy ul. Korotyńskiego w Warszawie.

Od VIII 2009 przebywam w Witham w Anglii, pracuję jako midday assistant w Holy Family Catholic Primary School, pomagam jako rodzic oraz pełnie funkcję Parent Governor.

Zaangażowana jestem w życie zarówno szkolnej, jak i katolickiej społeczności zebranej przy kościele All Saints and Holy Family church w Witham

Przez rok koordynowałam działalność Polskiego Klubu dla dzieci w Braintree, gdzie braliśmy udział w projekcie Art From the Heart.

Z powodów osobistych byłam zmuszona tę działalność zawiesić, pozostaję jednak w kontakcie z PKB.

Jeśli chodzi o życie osobiste to od 13 lat jestem szczęśliwą mężatką, mamy dwoje dzieci syna Krzysia 10 lat i córkę Małgosię 8 lat. Jestem energiczną, pełną zapału, ambitną, pogodną ciepłą i otwartą osobą. Cenie zarówno przygodę i niespodzianki, jak i spokój i pewna stabilizację. W wolnej chwili lubię zajęcia na basenie, spacer po lesie lub parku, albo relaks z filiżanką dobrej kawy w bujanym fotelu. Lubię także gotować, śpiewać i tańczyć. Jestem raczej osobą towarzyską, aczkolwiek czasami preferuję zaciszne miejsca w samotności. Interesuję się psychologią rozwojową dzieci i pedagogiką, fascynują mnie dzieci, ich sposób poznawania świata. Popieram wspierające rozwój dziecka systemy wychowawcze, oparte na dialogu i wzajemności, pozytywnej komunikacji, w poszanowaniu praw i obowiązków. Najbardziej bliski mi jest demokratyczny styl wychowania, co nie oznacza że nie zdarzyło mi się popełniać błędy. Jednak zawsze staram się rozmawiać i dojść do porozumienia.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło