Edelglass Stephen, Maier Georg, Gebert Hans, Davy John

Edelglass Stephen

Był dyrektorem naukowym w Th reefold Educational Fundation w Chestnut Ridge w Nowym Jorku. Jego badania i nauczanie (w Green Meadow Waldorf School i w Sunbridge College) koncentrowały się na metodologii naukowej opartej na zjawiskach. Przez wiele lat był wykładowcą w Cooper Union for Advancement of Science and Art w Nowym Jorku.

Maier Georg

Po ukończeniu studiów fizyki o specjalności fizyka ciała stałego pracował do 1969 roku nad metodami pomiarowymi w optyce neutronowej w Wurenlingen i centrum naukowo-badawczym w Julich. Po odejściu z ośrodka atomowego optykę neutronową zamienił na optykę światła i zajął się rozwijaniem zjawiskowego podejścia do fizyki w Instytucie Badawczym przy Goetheanum w Dornach w Szwajcarii. Jest autorem książek prezentujących rożne aspekty zjawiskowego ujęcia fizyki: Optik der Bilder, Durnau 1986 i późniejsze wznowienia, Blicken – sehen – schauen. Beiträge zur Physik als Erscheinungswissenschaft , Durnau 2004 oraz wspolnie z Ronaldem Bradym i Stephenem Edelglassem, Being on Earth, Berlin 2008.

Gebert Hans

Był jednym z dyrektorów w Waldorf Institute of Mercy College w Detroit w stanie Michigan. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora laboratorium fizycznego w Birmingham Technical University w Anglii.

Davy John

Był wicedyrektorem Emerson College w Forest Row w Anglii, a przedtem długo pracował jako redaktor naukowy czasopisma „Th e Observer”

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło