Samsonowicz Arnold

Samsonowicz Arnold

właśc. Antoni Prus (ur. 20 kwietnia1949 w Krakowie) – polskipoeta. Wydał dziewięć tomików poetyckich. W swoich wierszach eksperymentuje z językiem, jego potencjałem słowotwórczym i składnią.

W początkach działalności związany był z żywiecką grupą „Gronie”. Publikuje wiersze w krakowskim Almanachu "Pożegnanie Lata Pisarzy i Artystów", poświęcone zwłaszcza Karkonoszom oraz śląskiemu nobliście Gerhartowi Hauptmannowi z Jagniątkowa (Ptaszki Hauptmanna 2008, Bory Hauptmanna 2009, Regle Hauptmanna 2010). Wątek hauptmannowski w wierszach A. Samsonowicza rejestruje także postać Carla Hauptmanna, brata Gerharta, pisarza ze Szkalarskiej Poręby. Z inspiracji szklarsko-porębskiej powstały wiersze Rübezahl o świcie przywołany (2011) i Których Duch drgnął... (2011). Inne utwory to: Karkonosze (2010), Aus mainem Tagebuch (2011), Agnetendorf mon amour (2012), Yeti Regla Górnego (2012).

Członek STAL-u (Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie), oraz Stowarzyszenia Artystów "Sztuka Bez Granic". Znany z oryginalnych wieczorów autorskich w krakowskiej kawiarni "Jama Michalika" przy udziale zastępcy redaktora naczelnego "Echa Krakowa" Bogusławy Pałczyńskiej każdorazowo prezentującej słowo wstępne na temat jego twórczości. Poematem lirycznym "Przyjdę do Ciebie w zielonej koszuli" dał poznać się publiczności w wielu miastach Polski.

Mieszka na stałe w Krakowie, i od ponad 30 lat uprawia twórczość poetycką. W 1994 roku podjął starania o przynależność w SPP (z rekomendacji Anny Wernerowej, poetki z Katowic, recenzentki jego pierwszych tomików). W rezultacie odłożenia przez SPP "promocji na nieco dalszy okres", starań o członkostwo, w późniejszym okresie, nie kontynuował.

W latach 2006–2007 oraz 2009, w miesięczniku sanktuaryjnym "Z Piekarskich Wież", publikował materiały o Annie Wernerowej (zm. 1999).

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło