Roman Leppert, Kacprzak Kamila

Roman Leppert

Roman Leppertpedagog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki i były prorektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalista w zakresie pedagogiki ogólnej.

W 1988 ukończył studia na kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Na Wydziale Pedagogicznym tej uczelni na podstawie napisanej pod kierunkiem Edmunda Trempały rozprawy pt. Potoczne teorie wychowania studentów na przykładzie studentów pierwszego roku studiów pedagogicznych WSP w Bydgoszczy uzyskał w 1994 stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogika. W 2004 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego na podstawie dorobku naukowego oraz monografii pt. Młodzież - świat przeżywany i tożsamość. Studia empiryczne nad bydgoskimi licealistami otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogika. W 2016 został profesorem nauk społecznych.

Został profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz profesorem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Był prorektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członkiem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.

 

Kacprzak Kamila

Kacprzak KamilaDoktorantka na kierunku pedagogika. Związana z Katedrą Pedagogiki Ogólnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studiowała pedagogikę, doradztwo zawodowe i rehabilitacyjne oraz oligofrenopedagogikę. Otrzymała nagrodę dla najlepszego absolwenta Wydziału Pedagogiki i Psychologii, a także nagrodę dla najlepszego absolwenta Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w roku 2011/2012. Jej prace dyplomowe zostały dwukrotne wyróżnione. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Problemy osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej”. Konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Fundację Gaudeamus.

Obecnie pracuje w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i jest członkiem Zespołu ds. Doktorantów z Niepełnosprawnością przy Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło