K. Plutecka, J. Baran, T. Cierpiałowska

Plutecka Katarzyna

Doktor nauk humanistycznych, surdopedagog, logopeda, pracownik naukowy Katedry Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Baran Jolanta

dr nauk humanistycznych, pedagog specjalny, specjalność: surdopedagogika i terapia pedagogiczna, adiunkt w Instytucie Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zainteresowania naukowe: wspieranie rozwoju, opieka, wychowanie rodzinne i instytucjonalne dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, problemy rodzin i praca z rodziną osoby z niepełnosprawnością, aktywność w czasie wolnym - także osób dorosłych z niepełnosprawnością. Autorka monografii Problemy i konteksty wychowania dzieci z uszkodzonym słuchem w przekazach ich słyszących matek (2012), współredaktorka książek: Dylematy pedagogiki specjalnej (2000), Świat pełen znaczeń – kultura i niepełnosprawność (2006), Umiejętności komunikacyjne osób z niepełnosprawnością. Teoria, diagnoza, wspomaganie (2007), Teoria i praktyka oddziaływań profilaktyczno-wspierających rozwój osób z niepełnosprawnością, t.1 (2011), Teoria i praktyka oddziaływań profilaktyczno-wspierających rozwój osób z niepełnosprawnością, t.2. vol. 1 (2013), Chosen topics of supporting persons with a disability (2013) oraz licznych artykułów i rozdziałów w książkach i czasopismach.

http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=26089〈=pl)

 

Cierpiałowska Tamara

Cierpiałowska Tamaradr nauk humanistycznych, pedagog specjalny, neurologopedia, adiunkt w Instytucie Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zainteresowania naukowe: wspomaganie rozwoju dorosłych osób z niepełnosprawnością w procesie przezwyciężania ograniczeń i poszukiwania sensu życia, psychospołeczne i edukacyjne problemy studentów z niepełnosprawnością, wspomaganie rozwoju komunikacji dzieci z niepełnosprawnością. Autorka monografii Studenci z niepełnosprawnością. Wybrane problemy funkcjonowania edukacyjnego i psychospołecznego (2009), współredaktorka książek Teoria i praktyka oddziaływań profilaktyczno-wspierających rozwój osób z niepełnosprawnością, t.1 (2011), Chosen topics of supporting persons with a disability (2013) oraz licznych artykułów i rozdziałów w książkach i czasopismach.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło