Barbara Dobrowolska

Barbara Dobrowolska

Barbara Dobrowolska

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Obecnie adiunkt badawczo-dydaktyczny w Instytucie Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych UPH w Siedlcach. Związana z siedlecką Uczelnią od 1988 roku. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Bundesministerium für Wissenschaft und Forschung w Wiedniu (dwukrotne pobyty studyjne na Uniwersytecie w Innsbrucku), Instytutu Goethego w Bawarii. Uczestniczka wizyt studyjnych w Niemczech, Czechach, Szwajcarii i na Słowacji w ramach Programu Sokrates (komponent ARION), Erasmus, w Europejskim Programie TERM-iae - Doskonalenie Zarządzania Oświatą - Fundusze PHARE). W latach 1994-2001 dyrektor szkoły podstawowej i gimnazjum w Siedlcach, gdzie zdobyte doświadczenie w zakresie praktyki pedagogicznej wykorzystuje w pracy dydaktycznej i naukowej. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, historii oraz zarządzania oświatą na siedleckiej Uczelni. Jest członkiem Zespołu Pedagogiki Społecznej pod Patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Autorka monografii naukowych i wielu artykułów.

Odznaczona Medalem im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej za Zasługi dla Siedleckiej Humanistyki, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Zainteresowania naukowe: pedeutologia w tym pedagogiczne i społeczno-kulturowe uwarunkowania pracy nauczycieli, pedagogika społeczna a w niej szkoła jako środowisko społeczno-kulturowe i społeczne aspekty edukacji, edukacja międzykulturowa(wielokulturowość w polskich szkołach, nauczyciel a wielokulturowa klasa, problemy edukacyjne dzieci reprezentujących mniejszości etniczne i ich akulturacja), socjologia edukacji z uwzględnieniem mechanizmów nierówności społecznych.

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło