Gribble David

Gribble David

Jestem absolwentem Eton College i Uniwersytetu w Cambridge (1956), gdzie studiowałem współczesne języki europejskie. Podczas studiów w Cambridge redagowałem pismo literackie „Granta” i pisałem skecze dla słynnego kabaretu Footlights. Po trzech latach pracy w szkole Repton, czyli w bardzo tradycyjnym liceum z internatem dla chłopców, znalazłem przyjemniejszą posadę w Dartington Hall School – słynnej szkole alternatywnej, gdzie uczyłem – nie licząc kilku przerw – przez niemal trzydzieści lat. Cała czwórka moich dzieci ukończyła Dartington.

Kiedy w 1987 r. zamknieto szkołę Dartington Hall, wraz z dwoma innymi nauczycielami oraz dwudziestoma uczniami założyliśmy Sands School, szkołę, która rozwija zasady Dartington. Przeszedłem na emeryturę w wieku 60 lat w roku 1992.

Od tego czasu odwiedzam szkoły demokratyczne całego świata, napisałem kilka książek, jedna z nich została przełożona na język polski („Real Education: Varieties of Freedom” – w wersji polskiej „Edukacja w wolności”; (http://www.davidgribble.co.uk/books/books-edukacja-w-wolnosci.htm ). Miałem prelekcje w Japonii, Tajlandii oraz w wielu krajach europejskich.

Byłem jednym z pierwszych uczestników konferencji IDEC, uczestniczyłem w dziesięciu z nich. Prowadzę także IDEN (Międzynarodowa Sieć Edukacji Demokratycznej), czyli internetową bazę danych osób i organizacji, która wydaje również biuletyny.

Nienajlepiej gram jazz na fortepianie i saksofonie, układam krzyżówki i poświęcam sporo czasu swoim dziewięciu wnukom.

Mieszkam z żoną Lynette na południu hrabstwa Devon, między Dartmoor a morzem. Strona WWW autora: www.davidgribble.co.uk

Jest 1 tytuł.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło