Chromosomowe dzieci takie jak ja - audycja TOK FM

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 1768

Chromosomowe dzieci takie jak ja to bardzo wartościowa książka. W przyjazny i jasny sposób tłumacząca dzieciom z czego wynikają i na czym polegają zmiany w organizmie wynikające z nieprawidłowej budowy chromosomu.

Zapraszamy do audycji radiowej w TOK FM z Panią Mariolą Lesiak-Bzdak o książce Chromosomowe dzieci takie jak ja

Mariola Lesiak-Bzdak
Pani Mariola, mama ciężko chorej Emmy, była naszym gościem przed rokiem. Opowiadała o życiu z tak chorym dzieckiem. Wspomniała wtedy, że przetłumaczyła książkę, którą bardzo chciałaby wydać. I udało się! Dzięki wsparciu innej słuchaczki TOK FM, która odpowiedziała na apel pani Marioli. Książka jest już dostępna w Oficynie Wydawniczej "Impuls", a rozmawiamy o niej 29 lutego, czyli w Dniu Chorób Rzadkich.

audycjaImpula

Mariola LBChromosomowe dzieci takie jak ja autorstwa autorstwa Annette Fournier (przekład z języka angielskiego Mariola Lesiak-Bzdak) to urocze opowiadanie, które podejmuje skomplikowany temat, jakim są aberracje chromosomowe.

Autorka tłumaczy je, wykorzystując porównania do tego, co może zrozumieć każdy – do skarpetek! Ta książeczka jest idealnym sposobem na przekazanie dzieciom (i dorosłym!) informacji o mutacjach chromosomowych i o tym, co czyni posiadających je ludzi wyjątkowymi. Napisana przez matkę dziecka z rzadką aberracją chromosomową i zrecenzowana przez lekarza genetyka – jest ciepłą i łatwą w odbiorze opowieścią, która wyjaśni Wam aberracje chromosomowe.

Bardzo wartościowa książka. W przyjazny i jasny sposób tłumacząca dzieciom z czego wynikają i na czym polegają zmiany w organizmie wynikające z nieprawidłowej budowy chromosomu.

Pozwoli dzieciom, w pełni sprawnym, zrozumieć odmienność wyglądu czy sposobu funkcjonowania swoich koleżanek/kolegów z wadami genetycznymi... (Maria Małecka-Rzodkiewicz , psycholog i pedagog)

 

Impula

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło