Co nowego poleca Impuls?

person Wysłane przez: Admin Impuls list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 1702

Okres wakacyjny to dla wielu osób czas odpoczynku również od książek. Niesłusznie. Półmetek wakacji rozpieszczał i nadal rozpieszcza nas ładną pogodą – nikomu ani w głowie zawodowe obowiązki czy… szkolna ława. Mimo to rzeczywistość nieubłaganie wzywa. W Oficynie Wydawniczej „Impuls” jak zawsze – wrze.

 

Być parą z niepełnosprawnością intelektualną
Studium mikroetnograficzne w kontekście teorii postkolonialnej Homiego K. Bhabhy

Krzemińska Dorota

Być parą z niepełnosprawnością intelektualnąFenomen bycia parą (relacji) kobiety i mężczyzny z niepełnosprawnością intelektualną głębszego stopnia interesuje mnie od dawna, sam zaś pomysł jego przemyślanej i celowo zaprojektowanej eksploracji zrodził się podczas realizacji zupełnie innego przedsięwzięcia badawczego. Dotyczyło ono poznawania codziennego życia wymienionej grupy osób przez obserwację zachowań językowych badanego środowiska. Już wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że placówka, w której przeprowadzałam badania — a był nią środowiskowy dom samopomocy — jest przestrzenią, w jakiej dorosłe osoby z głębszym stopniem niepełnosprawności intelektualnej nie tylko angażują się w proponowane im rodzaje i formy terapii zajęciowej czy inne aktywności, ale także nawiązują relacje międzyosobowe. Wśród tych relacji jako niezwykle istotne jawi się bycie parą.

Polecamy naszą nowości

Społeczne ontologie niepełnosprawności
Jolanta Rzeźnicka-Krupa

Społeczne ontologie niepełnosprawności. Ciało-tożsamość-performatywnośćCzym jest niepełnosprawność? Jak jest rozumiana i postrzegana? Jakie znaczenia ją definiują i jakie wartości są z nimi związane? Co oznacza bycie niepełnosprawnym? Kto może zabierać głos na temat niepełnosprawności, kiedy i w jakim kontekście? Kto/co decyduje o tym, jakie treści/znaczenia/definicje stanowią odpowiedzi na te pytania? Kto/co decyduje o tym, jaka wiedza na temat niepełnosprawności jest prawomocna i jakie praktyczne działania oraz społecznie dostępne wzory funkcjonowania są realizowane? Co możemy powiedzieć o niepełnosprawności, próbując szukać odpowiedzi na tak postawione pytania, które pobudzają do przemyślenia i prze-pisania na nowo porządku społecznego, a także uczestnictwa w życiu społecznym i kulturze osób postrzeganych jako niepełno­sprawne?

Polecamy naszą nowości

O doświadczeniu szkoły
Studium fenomenograficzne szkolnej codzienności z perspektywy uczniów
Wiesława Martyniuk

Studium fenomenograficzne szkolnej codzienności z perspektywy uczniówNiniejsze opracowanie, poświęcone najogólniej rzecz ujmując codziennemu życiu ucznia w szkole, lokować można w nurcie badań, które Mary Jane Kehily (2008, s. 26) określa jako „wnoszące wiele w rozumienie dzieciństwa z perspektywy samych dzieci”. Z tego powodu dominują w nim dziecięcy głos i dziecięca optyka.

Ukazywanie punktu widzenia uczniów odnośnie do kwestii związanych z tym, jak oni sami doświadczają swego codziennego bycia w szkole, wysuwa się tu na plan pierwszy, a katalog znaczeń, jakie uczniowie przypisują szkolnej codzienności, staje się wiodącym rezultatem poszukiwań badawczych.

Polecamy nowość w Impulsie


Uczniowskie korzyści z funkcjonowania w rzeczywistości szkolnego pogranicza
między światami mediów online i offline

Tomasz Huk

Uczniowskie korzyści z funkcjonowania w rzeczywistości szkolnego pogranicza między światami mediów online i offline Badania nad korzyściami uczniów w kontekście edukacyjnym nie należą do częstych, a te nieliczne, z którymi możemy się spotykać w literaturze, prowadzone były najczęściej w obszarze pedagogiki medialnej.

Książkę otwiera 1 rozdział, w którym przedstawiłem światy mediów cyfrowych rozpatrywanych przez analizę spostrzeżeń podmiotu, jakim jest uczeń funkcjonujący na pograniczu tych światów, w kontekście czerpanych korzyści. Opisuję świat mediów online i offline, przywołując definicje cyberprzestrzeni, wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego horyzontu oddzielającego w szkole to, co realne, od tego, co wirtualne.
 

Polecamy nowość w Impulsie
 

Heterotopie dziecięcego uchodźstwa
Edyta Januszewska

Heterotopie dziecięcego uchodźstwa[Jest] to interesujące poznawczo studium społeczno-kulturowe poświęcone losom syryjskich uchodźców. Materiał empiryczny do publikacji Autorka zbierała w Libanie [...]. Uczyła języka angielskiego w mieście Zahle w szkołach dla uchodźców z Syrii. Na podstawie materiałów zbieranych metodycznie w trakcie pobytu, głównie wywiadów jakościowych, powstało studium terenowe o dużym potencjale informacyjnym, poglądowym i wizualnym (oprócz tekstu kanałem przekazu informacyjnego są fotografie). Rozdziały wprowadzające [...] świadczą o znakomitym przygotowaniu teoretycznym Autorki, dużej erudycji, w szczególności o jej wiedzy z zakresu problematyki uchodźczej. Wszak to nie jest jej pierwsza praca poświęcona tym zagadnieniom [...].

Z recenzji dr hab. Danuty Lalak

Polecamy naszą kolejną nowości
 Jak wydać własną książkę?
Oficyna Wydawnicza "Impuls" oferuje kompleksowy proces wydawniczy "od A do Z"

Zostań Autorem w ImpulsieWydanie własnej książki to bardzo duże wyróżnienie dla każdego autora. Nie jest to jednak w większości przypadków proste – wymaga zadbania o wiele elementów opracowania, w tym nie tylko o treść, ale też istotną szatę graficzną. Warto z tego względu skorzystać ze specjalnego procesu oferowanego przez renomowane oficyny wydawnicze, które są w stanie wydać książkę w tym książki specalistyczną, naukową, poradniki itp. oraz wdrożyć ją do swojej oferty.

Kompleksowe wsparcie dla autora

Zadbanie o właściwe wydanie własnej książki oznacza konieczność nadzorowania całego procesu powstawania jej w postaci fizycznego nośnika. Może to stanowić problem dla autora, którego głównym celem nieustannie pozostaje wyłącznie przekazanie wiedzy czytelnikom. Z tego względu renomowane oficyny wydawnicze proponują kompleksowe wsparcie w zakresie wydawania książek. Oznacza to przede wszystkim pomoc doświadczonego zespołu redaktorskiego.

Zostań Autorem w Impulsie

 

Kontakt

| Jak wydać książkę w Impulsie? | Multimedia | Promocje

Oficyna Wydawnicza "Impuls", ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 

Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywania w przyszłości informacji na temat naszych nowości,
wznowień oraz aktualności wydawniczych, prosimy kliknąć w link rezygnuję.
W każdej chwili mogą Państwo ponownie zapisać się do newslettera.
Za kłopot bardzo przepraszamy.

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło