Jak powiększać swoje kompetencje pedagogiczne w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi?

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Blog Dodano: favorite Trafienie: 653

Jeżeli pracujesz z dziećmi albo młodzieżą z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, to na pewno szukasz sposobów na to, jak powiększać swoje kompetencje jako pedagog. Osoby niepełnosprawne wymagają nieco innego podejścia psychologicznego i pedagogicznego, niż zdrowe. Najlepszą metodą na efektywne poszerzanie swoich pedagogicznych horyzontów i pogłębianie wiedzy z zakresu pedagogiki osób niepełnosprawnych jest czytanie najnowszych publikacji na ten temat.

Co rozumiemy pod pojęciem niepełnosprawności?

Mówiąc o osobach niepełnosprawnych, mamy na myśli osoby ze zdiagnozowanym ADHD, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, mutyzmem wybiórczym lub innymi formami niepełnosprawności intelektualnej. Książki, które znajdziesz w ofercie naszej księgarni, są oparte na najnowszej wiedzy naukowej i doświadczeniu lekarzy, pedagogów, psychologów, fizjoterapeutów i terapeutów z całego świata. To rzetelne publikacje, które z pewnością pomogą w pracy wielu osobom zajmującym się osobami niepełnosprawnymi. Mogą być również wspaniałą pomocą dla rodziców dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Dlaczego warto powiększać swoje kompetencje pedagogiczne?

Opiekując się lub ucząc osoby z niepełnosprawnością intelektualną, warto cały czas uaktualniać stan swojej wiedzy i powiększać swoje kompetencje pedagogiczne. Dzięki temu jakość życia tych osób będzie zdecydowanie wyższa, będą szczęśliwsze i spokojniejsze. Warto włączać do swojej opieki elementy mające na celu przygotowanie podopiecznego do niezależnego życia, dzięki czemu nie będzie musiał cały czas korzystać ze zinstytucjonalizowanych form pomocy i opieki.

Dzięki samokształceniu polegającemu głównie na zapoznawaniu się z najnowszymi publikacjami z zakresu pedagogiki osób z niepełnosprawnościami możliwe jest przygotowanie ich do samodzielnego, godnego i aktywnego życia w społeczeństwie. Niezwykle cenną umiejętnością jest motywowanie i zachęcanie ich do samodzielności.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło