Książki polecane do ćwiczeń logopedycznych

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Blog Dodano: favorite Trafienie: 327

Logopedia to nauka o prawidłach kształtowania się ludzkiej mowy oraz korygowaniu wad i zaburzeń związanych z wymową. Bariery w komunikacji językowej mogą zaburzać rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka, dlatego tak ważne jest ich wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiednich środków zaradczych. Aby terapia była skuteczna, logopeda musi posiadać bogatą wiedzę z różnych dziedzin.

Terapia logopedyczna dla małych i dużych

Bariery w komunikowaniu się i zaburzenia mowy, takie jak np. jąkanie się,  mogą być obecne nie tylko u dzieci, lecz także u dorosłych. Dlatego logopeda powinien umieć pracować z każdym rodzajem pacjenta, niezależnie od jego problemu. Z pomocą mogą tu przyjść rozmaite pozycje książkowe prezentujące metody pracy logopedy dostosowane do wieku i rodzaju zaburzenia mowy.

W terapii dzieci logopeda wykorzystuje przede wszystkim rozmaite ćwiczenia i zabawy. Gotowe propozycje ćwiczeń może on znaleźć w książkach do ćwiczeń logopedycznych oferowanych przez oficynę „Impuls”. Przykładem takiej pozycji jest np. „Giętki język. Wierszyki i zagadki pomocne w terapii logopedycznej” czyli książeczka przeznaczona dla dzieci od trzeciego roku życia, która ma za zdanie pomóc w prawidłowej wymowie poszczególnych głosek.

Z kolei „Wierszyki ortograficzne z krzyżówkami” przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i oprócz utrwalania wymowy głosek pomagają także w opanowaniu pisowni wyrazów. Szeroki wybór książek z wierszykami i innymi ćwiczeniami dla dzieci, w tym ćwiczeniami oddechowymi, może sprawić, że terapia logopedyczna będzie dla nich ekscytującym doświadczeniem. „Ćwiczenia dla jąkających się i nie tylko” mogą być natomiast wartościową pomocą w terapii dzieci, jak i osób dorosłych, zmagających się z problemem jąkania się.

Wydawnictwo publikacji „Impuls” oferuje szereg ciekawych i aktualnych pozycji z dziedziny logopedii dedykowanych nie tylko specjalistom, lecz także rodzicom dzieci oraz wszystkim borykającym się z problemami z wymową.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło