Pedagogika alternatywna na kartach książek. Polecane publikacje

person Wysłane przez: SEO CS list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 32

Edukacja systemowa ma liczne wady, które dostrzegają nie tylko rodzice i opiekunowie, ale także nauczyciele. Z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania alternatywnymi metodami edukacji, które pozwalają sprostać oczekiwaniom dzieci, kształtują w nich odpowiednie postawy oraz nie wpływają na pojawienie się problemów typowych dla edukacji systemowej. Podpowiadamy, jakie publikacje na temat alternatywnych metod nauczania warto poznać.

Pedagogika alternatywna – książki, które warto przeczytać

Pedagogiką alternatywną interesują się nie tylko nauczyciele, ale także rodzice. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, a także narastających problemów dzieci i młodzieży po powrocie do „normalności” warto poszerzyć swoją wiedzę, aby wykorzystać ją w praktyce. W naszej księgarni znajdą Państwo wartościowe pozycje z dziedziny pedagogiki alternatywnej, które pozwolą w nieco inny sposób spojrzeć na edukację systemową oraz potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym i szkolnym, a także wkraczającej w dorosłość młodzieży.

W szczególności polecamy m.in. pozycję pt. „KOMPETENCJE DIAGNOSTYCZNE I TERAPEUTYCZNE W PERCEPCJI NAUCZYCIELI SZKÓŁ OGÓLNODOSTĘPNYCH, INTEGRACYJNYCH I SPECJALNYCH”, dzięki której w odmienny sposób można spojrzeć na kompetencje nauczyciela oraz dowiedzieć się więcej na temat ich wpływu na jakość jego pracy.  Równie ciekawą i wartą uwagi pozycją, jest książka pt. „EDUKACJA ALTERNATYWNA W XXI WIEKU” - to kolejny, wartościowy i niezwykle ciekawy tom studiów z pedagogiki alternatywnej, który pozwala szerzej spojrzeć na edukację oraz skłania do wymiany poglądów i dyskusji na kluczowe dla rozwoju dzieci tematy. W naszej księgarni znajdą Państwo także inne ciekawe publikacje, wśród których warto wyróżnić pozycje:

  • - „KULTURA RUCHU DZIECKA PRZEDSZKOLNEGO”,
  • - „PEDAGOGIKA ALTERNATYWNA. INNOWACJE EDUKACYJNE I REFORMY PEDAGOGICZNE. TOM II”,
  • - „EDUKACJA ALTERNATYWNA W XXI WIEKU”.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą księgarni internetowej i Oficyny Wydawniczej "Impuls". Znajdą w niej Państwo jedynie wartościowe i będące źródłem wiedzy oraz inspiracji pozycje w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło