Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 2010

Wystarczy w zamówieniu podać hasło: IMPULS a zamówienie zostanie obniżone o 20% (okazja ważna tylko 23-26 kwietnia)!

W środę (23.04) przypadał Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest on organizowany od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa.

Data Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia, została wybrana jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu, w 1616 roku zmarli – Miguel de Cervantes i William Szekspir. Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. – Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.
Pomysł organizacji tego święta narodził się w hiszpańskiej prowincji – Katalonia. 23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

Lubie książki bo?
"Książki są moim życiem. Ukształtowały moją wyobraźnie , zapełniły dzieciństwo i młodość , były inspiracją pomysłów na życie i niejednej decyzji. Nie umiem się bez nich obejść , stanowią najskuteczniejszy lek na wszelkie niedomagania w sferze psychicznej i duchowej , wprowadzają w światy poza granicami przestrzeni i czasu , zmuszają do wysiłku intelektualnego , są niezastąpione nie tylko w chwilach dojmującej samotności" (JG)

Lubie książki bo?
"Lubię czytać je na głos moim dzieciom. Lubię zapach papieru. Lubię na nie patrzeć. Lubię o nich rozmawiać. Lubię polecać je innym. Lubię moment, w którym się dowiaduje o kolejnej premierze książki mojego ulubionego autora. W książkach lubię wszystko!” (KP, PWN)

A czym książki są dla Was - naszych Czytelników?


W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, szczególnego znaczenia nabierają publikacje papierowe - drukowane oraz te cyfrowe do których macie szybki dostęp do setek tytułów w naszej ofercie, w tym także literatury fachowej, niezbędnej do pracy – bez wychodzenia z domu. Dlatego już teraz  zapraszamy i polecamy ofertę Oficyny Wydawniczej Impuls.

Uwaga z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dla naszych czytelników mamy niespodziankę w postaci kodu rabatowego na całą ofertę.

Wystarczy w zamówieniu podać hasło: IMPULS a zamówienie zostanie obniżone o 20% (okazja ważna tylko 23-26 kwietnia)!


Życzymy Wam tego dnia wielu literackich inspiracji i przyjemnych chwil z dobrą książką w ręku!
To też doskonały moment, żeby podziękować wszystkim autorom, czytelnikom, współpracownikom, partnerom biznesowym, koleżankom i kolegom OW Impuls. Wszystkim, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem tworzą życie literackie!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło