Bogudał-Borkowska Joanna
specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta i politolog w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
Publikuje od 2001 roku, początkowo w piśmie lokalnym wydawanym przez Wydawnictwo Barbara Włodarska-Friszke, następnie w Miesięczniku Literackim „Akant” (Instytut Wydawniczy „Świadectwo”). W 2014 roku nakładem Wydawnictwa Miniatura ukazał się jej tomik poezji Podkuwanie jednorożca oraz zbiór opowiadań Baletowa wataha, promowany przez Fundację Integracja. Jej poezja była publikowana także w 2015 i 2020 roku w antologii Contemporary writers of Poland.
Autorka wzięła udział w projekcie Multi-stok 2014 prowadzonym przez Fundację Dialog i Fundację Uniwersytetu w Białymstoku. Był on poświęcony roli bajek międzykulturowych w integracji dzieci cudzoziemskich. Stworzyła bajkę międzykulturową na temat niepełnosprawności ruchowej w ramach serii „Przygody Innego” i scenariusze zajęć do szkół i przedszkoli.
Zbiór baśni i konspektów zajęć psychoedukacyjnych opartych na Porozumieniu bez Przemocy wydała w 2017 roku Oficyna Wydawnicza „Impuls”. Nosił on tytuł: Opowieści o Czujątkach. Ćwiczenia z empatii dla Dzieci i… Dorosłych. Kolejna część w ramach cyklu, Opowieści o Czujątkach. Z empatią w czasie zarazy, ukazała się w tym samym wydawnictwie w 2021 roku.
Autorki publikuje artykuły dotyczące interwencji kryzysowej w pracy psychologa i psychoterapeuty w takich czasopismach jak „Niebieska Linia” i „Świat Problemów”. Na co dzień zajmuje się psychoterapią i profesjonalną diagnozą psychologiczną w prywatnym gabinecie. .