Co nowego w Impulsie?

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 530
Oficyna Impuls poleca!
Okres wakacyjny to dla wielu osób czas odpoczynku również od książek. Niesłusznie. Przeszedł już półmetek wakacji, który rozpieszczał i nadal rozpieszcza nas ładną pogodą – nikomu ani w głowie zawodowe obowiązki czy… szkolna ława. sloncerysunek.pngMimo to rzeczywistość nieubłaganie wzywa. W Oficynie Wydawniczej „Impuls” jak zawsze – wrze.
Na pierwszy ogień rzucamy najnowszą publikację Danuty Dymek pt. Przygody Kotka Mruczusia. Bajki o tym, co warto wiedzieć, jako drugą nowość polecamy czwartą już w serii publikację Józefa Węglarza Wychowanie fizyczne w opowieściach. Między teorią a praktyką Trzecia proponowana nowość drugie wydanie znakomitego poradnika do rozmówek w języku niemieckim Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki Kamila Mykowskiego. Na koniec dzisiejszej wiadomości polecamy publikację, obserwację Joanny Chmury pt. Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem? Zapraszamy do naszego działu Zapowiedzi wydawnicze a tam się również bardzo dużo dzieje...
WNN-IMPULS

O czym jest najnowsza bajka Danuty Dymek?   

Przygody Kotka Mruczusia. Bajki o tym, co warto wiedziećDrodzy Rodzice!
Trzymacie w rękach książkę z bajkami dla Waszych małych pociech. Ale to również książka dla Was. Zmęczeni obowiązkami dnia codziennego, żyjący w nieustannym pośpiechu – zatrzymajcie się na chwilę. Przypomnijcie sobie własne dzieciństwo. Usiądźcie ze swoimi dziećmi i przeczytajcie im bajkę. Niech stanie się ona wstępem do Waszej wspólnej rozmowy o wytrwałości w dążeniu do celu, odpowiedzialności za siebie i innych, tolerancji, przyjaźni. Słowem, o wartościach ważnych w życiu, a o których dzisiejszy świat jakże często zapomina.
Miłej lektury!
pssssssss. nazywam się Mruczuś Kiciński Jestem kotkiem. Mam 4 lata. Moja mama uważa, że jestem bardzo wesołym kotkiem. Często mówi do mnie „mój ty Paszczaku”. Bardzo lubię, gdy tak mówi, bo wtedy też mnie przytula. Przepadam za bu­dyniem, ale tylko, gdy zrobi go Dziadziuś. Budyń Babci ma same grudki...
Polecamy (Oficyna Impuls) thumbs_up.gif



O czym jest publikacja Józefa Węglarza
?
 

Wychowanie fizyczne w opowieściach. Między teorią a praktykąKsiążka wpisuje się w listę lektur ukazujących problemy szkolnego wychowania fizycznego i poszukujących sposobów skutecznego ich rozwiązywania. Autor przygotował ją w nieco innej formule. Swój niepokój o przyszłość wychowania fizycznego przedstawił bowiem w opowieściach, co nadaje publikacji oryginalność. Józefa Węglarza można zaliczyć do grona nielicznych autorów, którzy subiektywnie, z odrobiną sarkazmu i humoru odsłaniają słabości fizycznej edukacji. Jednocześnie, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, podpowiada on, jak dany problem rozwiązać. [...] Dla wielu czytelników książka może być źródłem refleksji o stanie fizycznej edukacji. Szczególnie polecam ją nauczycielom wychowania fizycznego oraz studentom przygotowującym się do wykonywania tej profesji... (z recenzji dra hab. Eligiusza Madejskiego, prof. nadzw. AWF w Krakowie).
Autorskim zamiarem jest pokazanie walorów edukacji fizycznej zarówno w jej postulowanych ramach, jak i w istniejącej rzeczywistości szkolnej, w tym, co czyni, jakie ma efekty i gdzie błądzi. Będzie to spojrzenie z szerokiej i dość odległej perspektywy, czyli z punktu widzenia półwiecznego obcowania z nią i różnych wobec niej powinności...
Polecamy (Oficyna Impuls) thumbs_up.gif

 

O czym jest publikacja Kamila Mykowskiego
?  

Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatykiPo prostu mów! […] nie jest kolejną publikacją, która kusi iluzją łatwej i przyjemnej nauki w krótkim czasie. Kamil Mykowski prowadzi ucznia do konkretnie zdefiniowanego celu, jakim jest komunikacja w języku niemieckim […]. Zmierza do niego, wykorzystując wzięte z życia przykłady oraz typowe struktury gramatyczne. Dodatkowe wskazówki i wyjaśnienia w postaci odwołań do języka angielskiego stanowią cenną pomoc dla osób, dla których niemiecki jest drugim językiem obcym […]. Powtórkowy charakter książki można docenić, nie tylko mając w planach zdanie egzaminu lub uzyskanie certyfikatu – taka forma przypomnienia wiedzy (np. przed testem poziomującym) może także przynieść efekty podczas prób odświeżenia znajomości niemieckiego we własnym zakresie […]. Służą temu również wskazówki dotyczące korzystania ze słowników i źródeł internetowych.

Unikanie hermetycznej terminologii i przejrzysta struktura mogą się okazać argumentami trafiającymi do dorosłych kursantów lub uczniów, którzy już nie operują pojęciami językoznawczymi w zakresie wymaganym np. w trakcie nauki języka w szkole średniej.

Wnioski z trzech dekad własnej pracy dydaktycznej, które Autor przełożył w niniejszej książce na dobór, budowę i język omawianych przykładów, pozwalają ponadto uwiarygodnić przesłanie kierowane do ucznia oraz odwołać się do faktycznych szans, możliwości i zagrożeń podczas nauki języka niemieckiego.

Polecamy (Oficyna Impuls) thumbs_up.gif


O czym jest publikacja Joanny Chmury?   

Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem?Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem? Obserwacja jest poradnikiem wiedzy dla terapeutów rozpoczynających pracę z dziećmi z deficytami rozwojowymi, niepełnosprawnościami i innymi zaburzeniami rozwoju dzieci w wieku od 5 do 10 roku życia. Opisuje jak od samego początku zająć się dzieckiem w ujęciu wielodyscyplinarnym, jak poprowadzić właściwie obserwację, na podstawie której sporządzany jest optymalny program terapii dziecka. Wskazuje jak poprowadzić pierwsze wizyty dziecka w sposób wyczerpujący wiedzę na temat jego rozwoju. Opisuje sfery rozwojowe i umiejętność terapeutycznego postrzegania ich w kontekście normy biologicznej, a ewentualnych odstępstw od niej. Porównuje wiek biologiczny z wiekiem rozwojowym dziecka. Poradnik prowadzi terapeutę przez wszystkie sfery rozwojowe dziecka. Tłumaczy, na co zwracać uwagę w przygotowaniu zajęć, jak oceniać dziecko i jak prowadzić obserwację różnicową. Jest punktem wyjścia do podjęcia pierwszych kroków terapeutycznych w pracy z dzieckiem z deficytami. Książka napisana jest z myślą o terapeutach pracujących czynnie i w procesie z dziećmi z niepełnosprawnościami i deficytami rozwojowymi. Książka Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem? Obserwacja zawiera również arkusz obserwacji dla terapeuty jako gotowy materiał do podjęcia pracy z dzieckiem. Książka opatrzona jest rysunkami metodą sketchnotingu i flipchartelingu, które wprowadzają czytelnika w każdy rozdział.

Polecamy (Oficyna Impuls) thumbs_up.gif

 

Do czytania potrzebny jest Impuls!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło