E-booki. Gdzie i kiedy się sprawdzają?

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Blog Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 591

E-booki. Gdzie i kiedy się sprawdzają?


Książki wciąż pozostają jednym z najpopularniejszych rodzajów hobby wśród ludzi na całym świecie. Pozwalają im przenieść się w inny świat, wcielać w różne postacie, zgłębiać wiedzę i rozwijać wyobraźnię. I chociaż telewizja i komputery nie sprawiły, że książki odeszły do lamusa, to jednak nowoczesne technologie odcisnęły piętno także na branży literackiej. Dzięki temu upowszechniły się e-booki. Z czego wynika ich popularność?

Czym są e-booki i dlaczego są tak popularne?

E-bookiem nazywamy książkę w wersji elektronicznej, czyli w formie pliku, który można zapisać i odtworzyć na wybranym nośniku. Może być to komputer stacjonarny, laptop lub tablet, a nawet smartfon. Dostępne są również specjalne czytniki e-booków, które znacznie ułatwiają gromadzenie, przeglądanie i czytanie kolejnych pozycji. Warto przy tym zaznaczyć, że pod względem treści e-booki są identyczne co ich papierowe odpowiedniki, a więc posiadają okładki, strony, zdjęcia i ilustracje oraz spis treści. Ponieważ jednak nie wymagają wydruku, są przeważnie nieco tańsze. Jest to oszczędność nie tylko pieniędzy i czasu, który byłby potrzebny na zdobycie danej książki, ale to również korzyść dla środowiska.

Kiedy warto korzystać z e-booków?

Możliwość przeglądania i czytania e-booków na różnych urządzeniach, a co za tym idzie w różnych miejscach i sytuacjach to bez wątpienia największa zaleta tej technologii. Kiedy e-book może okazać się dobrą alternatywą dla tradycyjnej, papierowej książki? Z pewnością przydaje się zawsze wtedy, gdy nie chcemy bądź nie możemy nosić przy sobie ciężkich tomów. To idealne rozwiązanie w podróży, które umili drogę do pracy, jaką pokonujemy autobusem lub innym środkiem transportu publicznego, a także nie pozwoli nudzić się podczas oczekiwania na lotnisku czy dworcu. E-book przyda się nawet podczas czekania w kolejce, czy to w urzędzie, czy do lekarza. To również dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy zaglądać do kilku pozycji, szukamy ważnych informacji w encyklopediach lub podręcznikach akademickich bądź też czytamy książkę po angielsku i chcemy mieć łatwy dostęp do słownika. Smartfon czy tablet pozwolą na równoczesne korzystanie z kilku publikacji i dowolnych serwisów internetowych, co ułatwi znalezienie potrzebnych informacji. Pod tym względem już sama możliwość przeszukiwania treści pod kątem interesujących nas fraz jest ogromnym udogodnieniem w przypadku e-booków.

Niekiedy zakup e-booka to konieczność podyktowana brakiem miejsca na kolejne papierowe książki na półkach. To zatem idealne rozwiązanie dla prawdziwych "moli książkowych". - Mówi przedstawiciel Oficyny Wydawniczej Impuls. - Zdarza się też, że daną pozycję potrzebujemy "na cito" - nie mamy czasu i chęci ani na przeszukiwanie miejskich bibliotek, ani na oczekiwanie na kuriera. E-booka możemy uzyskać natychmiast i od razu zabrać się do lektury.

Zapraszamy do ofert Oficyny Impuls w wersji elektronicznej e-book w formatach epub, mobi czy pdf
 
https://www.impulsoficyna.com.pl/50-e-book

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło