Czy kochasz Małego Misia?

Czy kochasz Małego Misia? O wychowaniu dziecka z zespołem Aspergera

ISBN: 978-83-7587-316-0
9,52 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 10,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka Czy kochasz Małego Misia jest opisem trzynastu lat życia chłopca z zespołem Aspergera. Chłopiec ten dzięki swojej pracowitości, determinacji Matki i pomocy wielu osób nauczył się mówić, czytać i pisać, rozwinął w sobie liczne talenty i zyskał przyjaciół.

Wersja książki
Ilość

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Terapeuci!

Książka Czy kochasz Małego Misia jest opisem trzynastu lat życia chłopca z zespołem Aspergera. Chłopiec ten dzięki swojej pracowitości, determinacji Matki i pomocy wielu osób nauczył się mówić, czytać i pisać, rozwinął w sobie liczne talenty i zyskał przyjaciół.

Treść książki ujęłam w formę opowiadania, posługując się stylem wypowiedzi Misia (w trzeciej osobie), aby przybliżyć Czytelnikom sposób mówienia i rozumowania dziecka autystycznego. Zawarłam w niej również wiele przykładów zachowań i wypowiedzi bohaterów oraz opisów autentycznych sytuacji, z którymi musieli poradzić sobie Miś i jego Mama. Książka zawiera także fragmenty opinii pedagogicznych, psychologicznych i logopedycznych. Na końcu zamieściłam Dekalog postępowania z dzieckiem autystycznym, skierowany przede wszystkim do rodziców, oraz Krótką charakterystykę dziecka z zespołem Aspergera.

295 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-316-0

Pióro Barbara

Notka biograficzna w przygotowaniu.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Pióro Barbara

ISBN druk

978-83-7587-316-0

ISBN e-book

978-83-7587-316-0

Objętość

50 stron

Wydanie

I, 2012

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Wstęp

Zachowanie

Rodzina

Lęki, fobie i dziwactwa

Dieta

Szkoła i koledzy

Rozwój mowy

Zakończenie

Dekalog postępowania z dzieckiem autystycznym

Krótka charakterystyka dzieci z zespołem Aspergera

fragment

Zrób sobie chwilę przerwy i powiedz mi co wiesz o zespole Aspergera. Bo ile tak na prawdę możemy wiedzieć, znać objawów, kiedy nie spotykamy się z tą chorobą na co dzień. Może osoby zainteresowane psychologią umieją przetoczyć kilka suchych faktów o chorym, aczkolwiek nie mogą wiedzieć jak żyję się z taką osobą. Jak się nią zajmować, a przede wszystkim, jak z nią rozmawiać? Barbara Pióro pokazuję nam historię autystycznego chłopca, Misia i jego całej rodziny. „Czy kochasz Małego Misia?” nie jest jednak zbiorem rad dotyczących wychowania, ale zapisem życia codziennego chorego.

Gdybyście zobaczyli dziecko autystyczne na ulicy pewnie nie stwierdzilibyście od razu, że jest chore. Pewnie uśmiechnęlibyście się do niego i pomyśleli, że jest urocze i bardzo ładne. Może nie znam gustu wszystkich ludzi, ale nie moglibyście nazwać szczupłego brzdąca o ogromnych oczach brzydkim, prawda? Ten typ urody, pożądany przez większość rodziców jest typowym objawem dziecka z zespołem Aspergera. Kolejnymi są niezwykłe umiejętności intelektualne. Jednak życie z pociechą niepełnosprawną to nie droga usłana różami, co udowadnia nam Barbara Pióro. Właściwie całe swoje życie trzeba poświęcić wychowaniu latorośli. Nigdy nie możesz spóźnić się z obiadem, ciągle musisz być przy nim, targać go od lekarza do lekarza przez wiele zaburzeń układu pokarmowego, a także bronić go przed światem, bo dziecko zupełnie nie wie co ma robić. Nie umie się obronić przed agresją, może nie czuć bólu, a nawet nigdy nie będzie umiało nawiązać z tobą kontaktu wzrokowego.

Barbara Pióro w swojej książce „Czy kochasz Małego Misia?” ukazuje bardzo trudny temat w łatwy i lekki sposób. Lektura nie jest „ciężkostrawna” jak większość literatury psychologicznej, które nigdy się nie kończą i na każdej stronie można się doliczyć miliona niezrozumiałych słów dla lajka. Tutaj jest zupełnie inaczej. Powieść jest krótka, konkretna, a zarazem opowiedziana w miły sposób jak czytadło do poduszki. Właściwie zadowoli ona każdego, pedagoga, rodzica i fascynata chorób umysłowych. Lektura jest podzielona na kilka rozdziałów, gdzie autorka opowiada o każdym aspekcie życia chorego. O jego diecie, lękach i zachowaniu, jednocześnie nie traci to na płynnej kompozycji. Autorka nie skaczę z jednego roku na drugi, a czytelnik zupełnie nie wie ile aktualnie bohater ma lat. Wszystko zapisane jest płynnie, a odbiór jest niesamowicie prosty jak na tego typu literaturę. Na końcu możemy zobaczyć jeszcze „Dekalog postępowania z dzieckiem autystycznym” oraz „Krótka charakterystyka dziecka z zespołem Aspergera”.

„Czy kochasz Małego Misia?” pozwolę sobie nazwać wiedza w pigułce dla spragnionych konkretnej wiedzy na konkretny temat albo miłą opowieścią widzianą okiem matki, która postanowiła nauczyć się jak postępować z maluchem autystycznym, tak, aby dwie strony były szczęśliwe. Polecam szczególnie molom książkowym, których interesuje psychologia i zespół Aspergera. :)

źródło: http://mieszanka-niekulturalna.blogspot.com/2012/03/czy-kochasz-maego-misia-o-wychowaniu.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 3 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło