Barbara Konstatny Ignaciuk

Ignaciuk Barbara

Barbara Ignaciuk – doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, terapeuta-kinezjolog, oligofrenopedagog, a także certyfikowany egzaminator OKE, nauczyciel dyplomowany. Jest autorką książki Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej ADHD i ADD oraz współautorką publikacji Daję przecież cyrograf na duszę. Mroczne sprawki w literaturze XIX i XX wieku. Za wieloletnią pracę pedagogiczną i zwycięski program „Uczyć się i żyć w demokracji” została uhonorowana Nagrodą Pomorskiego Kuratora Oświaty. Pracowała na wszystkich poziomach edukacji, również z młodzieżą niepełnosprawną. Prowadzi zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców.

Oprócz działalności w oświacie pisze wiersze. Ma na swoim koncie także działalność charytatywną. Jest koordynatorką szkolnych akcji „Adopcja na odległość”, „Studnia dla Południa”, „Schroniska dla bezdomnych zwierząt”, wolontariuszką WOŚP. Zajmuje się popularyzacją małych ojczyzn. Założyła Szkolny Klub Europejski „Eurostella-Gryf” i Dyskusyjny Klub Edukacyjny im. prof. J. Sampa. Za mistrzowskie prowadzenie tych klubów i budowanie ogólnopolskiej społeczności dzięki programowi „Ja czytam” pod patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej otrzymała główną nagrodę. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku docenił jej entuzjazm i zaangażowanie w poznawaniu wraz z uczniami historii miasta Gdańska.

Jej pasją są historia, filozofia, psychologia, religioznawstwo oraz literatura fantasy. Zgłębia informacje dotyczące Pomorza i Słowian. Jej mistrzem na zawsze pozostanie profesor Jerzy Samp.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło