Klasyczna książka czy e-book - co wybrać?

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 612

Decydując się na zakup publikacji w wersji papierowej lub e-book min. dla nauczycieli, pedagogów, naukowców, studentów zaleca się wybór jedynie renomowanych wydawnictw i księgarni. Książki reprezentujące najwyższej jakości treści to skarbnica poszukiwanej wiedzy. Dlatego zapraszamy do Impulsu!


Klasyczna książka czy e-book - co wybrać?

Czytanie książki to podróż w nieznane i niezwykła rozrywka dla osób w każdym wieku. Niezależnie od gustu literackiego czytelnicy spędzają często kilka godzin na zagłębianiu się w interesujące fakty i zapisane na kartach porywające historie. Oprócz klasycznych książek można także używać elektronicznych e-booków, które umożliwiają wygodne czytanie w każdym miejscu. Czy takie rozwiązanie jest lepsze niż tradycyjne publikacje w formie papierowej?


E-booki dla aktywnych podróżników, mieszkańców dużych miast i fanów ekologii

Nowoczesny e-book jest książką w formie elektronicznej, którą można czytać przy użyciu specjalnego urządzenia niemal w każdych warunkach. Zaletą tego sprzętu jest duża lekkość i opcja posiadania kilku powieści w małym, niewiele większym od smartfona czytniku. Sprzęt do e-booków jest także ekologiczny ze względu na brak konieczności użycia pozyskiwanego z drzew papieru. Fani życia w zgodzie z naturą będą więc z pewnością usatysfakcjonowani.

– Czytanie e-booka możliwe jest w zatłoczonym metrze oraz tramwaju. Czytnik do takich plików jest najczęściej wodoodporny i zajmuje naprawdę mało przestrzeni w plecaku, torebce lub większej kieszeni. Można go także używać w nocy bez dodatkowego źródła światła – informuje pracownik Oficyny Impuls z Krakowa.

Wady korzystania z e-booków to konieczność ładowania czytnika oraz spora strata finansowa w przypadku jego kradzieży lub zagubienia. Fani klasycznych książek narzekają także na monotonny wygląd dzieła podczas czytania. Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań oraz podróżników jest to jednak sprawdzona i idealna opcja.


Książka klasyczna drukowana to klimat z historią

Drukowanie książek w formie papierowej były możliwe dzięki sławnemu Gutenbergowi, który przyczynił się do wynalezienia druku. Choć wykonywanie pierwszych klasycznych ksiąg trwało zdecydowanie dłużej niż obecnie, to z jakiegoś powodu taka forma zapisu danych była bardzo ceniona i skrupulatnie przechowywana.

Dziś wygląda to podobnie, jednak współczesny druk książek jest szybszy. Miłośnicy tradycji mogą więc bez problemu znaleźć ulubioną powieść lub poradnik w wygodnej i klimatycznej formie papierowej. Zalety takich dzieł to m.in.:

  • - naturalny zapach papieru,
  • - przyciągające okładki,
  • - możliwość użycia bez prądu,
  • - brak konieczności ładowania,
  • - darmowe biblioteki na całym świecie,
  • - możliwość użycia ulubionej zakładki,
  • - kultywowanie wielowiekowej tradycji.


Stając przed wyborem klasycznej książki i nowoczesnego e-booka, trzeba więc zastanowić się nad własnymi potrzebami i wybrać dostosowaną do trybu życia opcję. Warto dodać, że klasyczne książki papierowe wspaniale prezentują się na półkach i są ozdobą domowych oraz publicznych bibliotek. W Oficynie Wydawniczej "Impuls" Czytelnicy maja możliwość otrzymania wybranych publikacji zarówno w wersjach papierowych oraz elektronicznych e-book. Czytelniku jeśli nie mamy w ofercie elektronicznej szukanej przez Ciebie publikacji prosimy napisz do nas a przygotujemy ją również w takiej wersji (kontakt).

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło