Literatura przydatna dla nauczycieli akademickich

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 824

"W podręcznikach akademickich i monografiach można znaleźć nie tylko ważne fakty, ale też liczne ciekawostki i inspiracje. Te mogą bardzo skutecznie urozmaicić zajęcia i wzbudzić w studentach chęć do dalszych poszukiwań wiedzy na omawiany temat."


Praca nauczycieli akademickich nie należy do łatwych. Edukacja studentów okazuje się niezwykle trudna, nie tylko ze względu na różnorodność ich charakterów, ale także wysoki poziom wiedzy, jaką trzeba przekazać. Z tego powodu tak ważne jest, aby nauczyciele nieustannie kształcili się zarówno w obrębie tematów, jakich nauczają, jak i sposobów na udoskonalenie zajęć. Sprawdźmy, jakie pozycje literatury będą najbardziej przydatne dla nauczycieli akademickich.


Profesjonalne podręczniki akademickie

Aby nauczyciel mógł przeprowadzić jak najbardziej wartościowe zajęcia, musi się do nich odpowiednio przygotować. Ważne jest, aby osoba kształcąca wykazała się bogatą wiedzą na temat, który wykłada. Jest to szczególnie istotne dla studentów, którzy są żądni wiedzy i zadają wiele pytań. Nauczyciel akademicki powinien wyposażyć się w specjalistyczne podręczniki i monografie, które będą źródłem przekazywanej wiedzy i późniejszych egzaminów.

Specjaliści z Oficyny Wydawniczej Impuls wyjaśniają:

W podręcznikach akademickich i monografiach można znaleźć nie tylko ważne fakty, ale też liczne ciekawostki i inspiracje. Te mogą bardzo skutecznie urozmaicić zajęcia i wzbudzić w studentach chęć do dalszych poszukiwań wiedzy na omawiany temat.

Podczas wyboru podręczników akademickich należy zweryfikować ich wartość merytoryczną. Wiele wydawnictw oferuje tylko i wyłącznie literaturę sprawdzonych autorów. Dobrym pomysłem jest zakup książki w formie papierowej oraz elektronicznej, co ułatwi pracę nauczyciela.


Literatura, która pomoże w organizacji zajęć ze studentami

Choć większość poradników i przykładowych scenariuszy lekcji dotyczy młodszych uczniów, również dla nauczycieli akademickich przygotowano ciekawe pozycje. Te dotyczą prowadzenia zajęć w mniejszych grupach, na przykład w formie seminariów studenckich. Literatura dla nauczycieli akademickich owocuje także w poradniki pomocne w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Ważne jest, aby osoby kształcące studentów znały podstawowe techniki nauczania, które pozwolą na uzyskanie jak najlepszych efektów kształcenia.


Przydatne poradniki z zakresu komunikacji

Dla nauczyciela akademickiego trudnością może być zrozumienie studenta i dotarcie do niego, co jest niezbędne w skutecznym przekazywaniu wiedzy. Warto więc zainwestować w podręcznik, który nauczy wykładowcę podstawowych technik komunikacyjnych. Dobrym pomysłem jest też literatura ukazująca psychologię studenta. Dzięki jej lekturze nauczyciel będzie mógł pokonać bariery, które dzielą go od nauczanej osoby.  Wykładowca powinien być na bieżąco z najnowszymi technologiami cyfrowymi. Pozwoli to na organizację zajęć w odmiennej formie, na przykład zdalnej.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło