Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki - recenzja

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Recenzje książek wydawnictwa Impuls: dowiedz się więcej Dodano: favorite Trafienie: 132

Książka Kamila Mykowskiego kurs językowy jest strzałem w dziesiątkę dla osób chcących używać języka niemieckiego w praktyce

RECENZJA KSIĄŻKI

Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki

Kamil Mykowski


Po prostu mów. Język niemiecki bez gramatyki
autorstwa Kamila Mykowskiego to pozycja książkowa do nauki języka. Jednak nie jest to klasyczna publikacja szkoleniowa, czy też podręcznik, a innowacyjny materiał do szybkiej i nieskomplikowanej nauki, która nie powinna nastręczać trudności. Autor tego kursu stawia na praktykę – nie chce swoich czytelników zanudzać swoistymi regułkami, zasadami gramatycznymi, które jedynie ważne stają się wtedy, kiedy chcemy nauczyć się języka w mowie i w piśmie, aby móc radzić sobie w sprawach urzędowych, oficjalnych, lub też podjąć pracę, w której należy znać wszystko od podszewki. Autor w swojej publikacji proponuje idealne rozwiązanie do osób, które po prostu chcą się dogadać, nawiązywać nowe znajomości, czuć się bezpiecznie w zwykłych codziennych sytuacjach.

Ta metoda nauki ma już wielu zwolenników. Zresztą sporo osób właśnie w ten sposób uczy się języka obcego – poprzez bezpośredni kontakt z tymże językiem i ludźmi, w normalnym życiu. Ta metoda przyswajania wiedzy językowej znana jest chyba od zarania dziejów (metoda ekspozycji), jednak jeszcze nie została ona przedstawiona w formie publikacji książkowej. Co ciekawe, oprócz braku omówienia zasad gramatycznych, nie mamy tutaj typowego słowniczka – nowych wyrazów uczymy się przez kontekst wypowiedzi. Zdecydowanie ten rodzaj nauki jest mocno intuicyjny, a przy okazji przyjemny. Czytelnik nie będzie czuł presji wkuwania nowych słówek, nie będzie czuł się zdezorientowany przy przyswajaniu gramatycznych aspektów języka niemieckiego.

Autor wykorzystuje tu technikę uczenia się całych fraz, bez dywagowania dlaczego dana część zdania odmienia się w taki, czy inny sposób. Jest to idealna koncepcja dla ludzi, którzy chcą się czuć zrozumiani, a ich komunikacja będzie miała pożytek w formie zawiązywania nowych znajomości. Jest jednak jedna bardzo ważna reguła uczenia się przy pomocy omawianej publikacji – nie należy przechodzić do kolejnego rozdziału, jeśli nie przysposobiło się wiedzy z poprzednich. To jest właściwie jedyna zasada jaka panuje przy wdrukowywaniu sobie wiadomości z tego książkowego kursu. 

Co ważne, początkujący kursant poradzi sobie sam w chłonięciu wiedzy językowej. Nie potrzebujemy lektora, nauczyciela, który nam pomoże w rozwikłaniu problemów dydaktycznych i merytorycznych. Treść tego kursu jest tak mocno intuicyjna, że czytelnik sam dla siebie jest tutaj nauczycielem, lektorem i wykładowcą w porozumieniu oczywiście z samym autorem. Jako, że twórca stawia tutaj na komunikację ustną, to dużą wagę przywiązuje do wymowy określonych słówek, czy całych zdań. Dla osoby całkowicie początkującej jest to niezmiernie ważne, aby posiąść wiedzę na temat poprawnego wypowiadania słów – bez tego raczej nasz język będzie niezrozumiały dla otoczenia.

Warto również wspomnieć, że ten konkretny kurs książkowy nie jest podyktowany żadnej danej grupie- stopień zaawansowania gra tutaj jedynie rolę w tempie nauki, a ci już zaznajomieni trochę z językiem będą mogli po prostu ominąć kilka rozdziałów. Takie rozwiązanie wydaje się być mocno innowacyjne, gdyż raczej spotykamy się z publikacjami, które wskazują na stopień znajomości języka. Mimo braku oznaczenia sugerowałabym ten kurs dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Podsumowując należy stwierdzić, że wspomniany kurs językowy jest strzałem w dziesiątkę dla osób chcących używać języka niemieckiego w praktyce. Autor stawia tutaj na pragmatyzm, realizuje najważniejsze zagadnienia związane z życiem codziennym, przekazuje wiedzę niezbędną, a tę zbędną omija szerokim łukiem. Jeśli więc chcecie nauczyć się szybko i przyjemnie języka, bez wkuwania skostniałych reguł gramatycznych, to ta publikacja jest dla was. Polecam serdecznie!

Sylfana

Źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/38469-po-prostu-mow-jezyk-niemiecki-bez-gramatyki.html

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej: https://www.impulsoficyna.com.pl/ksiazki-w-wersji-angielskiej/2264-po-prostu-mow-jezyk-niemiecki-bez-gramatyki.html

Zapraszamy!niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło