Telewizja Dziewcząt i Chłopców - PREMIERA 16 marca

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 1679

/historia/2103-telewizja-dziewczat-i-chlopcow-19571993.htmlJuż teraz oddajemy do rąk Czytelników książkę niezwykłą a mowa o najnowszej monografii Sławomira W. Malinowskiego pt. Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957–1993). Historia niczym baśń z innego świata.

 

Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957–1993)

HISTORIA NICZYM BAŚŃ Z INNEGO ŚWIATA

To historia najlepszych programów dla dzieci i młodzieży oraz ich twórców od roku 1957 do 1993.

Drogi Czytelniku,
wybacz brak skromności, ale dla wielu – być może, i dla Ciebie – będzie to książka niezwykła. Nie tylko dlatego, że dzięki niej wyruszysz w podróż do krainy dzieciństwa. Również nie dlatego, że przeczytasz o jednej z najpiękniejszych kart Telewizji Polskiej; i nie tylko dlatego, że po brzegi wypełniona jest dobrocią, przyjaźnią i szacunkiem do innych. Po prostu w tej książce odnajdziesz siebie, swoich rodziców lub dziadków. Odnajdziesz brata lub siostrę, kolegę z bloku, koleżankę z podwórka, kumpli z klasy czy sympatię z wakacji.
Właśnie dlatego.
Bo to książka o Tobie.

Zastanawiasz się?  Nie musisz od razu kupować!

Obejrzyj i wysłuchaj rozmowy Autora z Maciejem Zimińskim:

premieraPSYCHIATRA KORPOŚWIATA

„…to fenomenalna dokumentacja dwóch rzeczy: po pierwsze, że tak było, a po drugie, że tak można robić telewizję dla ludzi młodych, a nie spychać ich w świat reklam i filmów niekoniecznie wychowujących.
Pokazałem niedawno mojemu przyjacielowi, równolatkowi, również jak ja staruchowi film o „Niewidzialnej Ręce”. On obejrzawszy zatelefonował do mnie i powiada: „.. Maciek, tego nikt nie zrozumie, to jest bajka Andersena, to jest w ogóle z innego świata, to jest dzisiaj niemożliwe!"
A dlaczego jest niemożliwe? - to już nie mnie sądzić. Nie ja zmieniam świat. Ja kiedyś ten świat, mówiąc nieskromnie, współtworzyłem z naszymi widzami. Ówczesny świat wspólnoty, świat kształtowania dobra, świat służenia innym… to było nasze główne zadanie. Ale także staraliśmy się różnymi sposobami wzbogacać o nim wiedzę dzieci.
To (książka) o tym, że można być dobrym człowiekiem, że TV może wpływać na to by ludzie byli lepsi, żeby przypomnieli sobie takie magiczne słowa jak: proszę, przepraszam, dziękuję.
Jakże by to było piękne…”

Maciej Zimiński, fragmenty z wstępu do książki


Tą książką puszczamy w ruch machinę czasu, przywracając do życia dni, które niegdyś wypełniały dzieciństwo kilku pokoleń dziewcząt i chłopców.
Również moje… 

Sławomir W. Malinowski

 

Wyłączny dystrybutor książki

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Oficyna Wydawnicza Impuls


Przedpremierowe pierwsze wydanie dostępne od 16 marca w księgarni stacjonarnej i internetowej wydawnictwa Impuls: www.impulsoficyna.com.pl i www.impulsoficyna.pl
 

Jak złożyć zamówienie? Jak zarezerwować?

Dział Handlowy wydawnictwa Impuls

mail: bok@impulsoficyna.com.pl

tel. +48 505-624-220


Zamów i zarezerwuj już teraz za 68 zł plus 12 zł koszt wysyłki kurierem lub 10 zł do Twojego paczkomatu.
Wysyłka 16 marca i kolejne dni do wyczerpania przedpremierowego nakładu!
Bezpłatna wysyłka przy zamówieniach o wartości od 150 zł i więcej!

 

Książkę  polecają:

książkę  polecają

Oficyna Wydawnicza "Impuls", ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 

 

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło