INTELIGENCJA

INTELIGENCJA

Podtytuł: TEST NA INTELIGENCJĘ
ISBN: 978-83-66990-75-3

20,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 21,00 zł

Książka Aleksandra Dydela "Inteligencja. Testy na inteligencję" zachęca Czytelnika do podjęcia tematu rozwoju inteligencji w sposób twórczy, z entuzjazmem, w różnym aspekcie ducha, serca i umysłu.

Wersja papierowa do nabycia w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych.
Publikacja dostępna w Oficynie Impuls wyłącznie w wersji elektronicznej e-book.

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Wersja papierowa do nabycia w wielu księgarniach internetowych oraz stacjonarnych. Wydanie I 2021. INTELIGENCJA. TEST NA INTELIGENCJĘ

Uniwersyteckie badania naukowe wykazały, iż regularne rozwiązywanie zadań logiczno-matematycznych wpływa korzystnie na rozwój intelektu, kształtuje umiejętność logicznego myślenia oraz buduje wyobraźnię.

Książka zachęca Czytelnika do podjęcia tematu rozwoju inteligencji w sposób twórczy, z entuzjazmem, w różnym aspekcie ducha, serca i umysłu.

Książka składa się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W ramach pierwszej części Autor publikuje następujące podrozdziały: Intelligentia, Program Rozwoju Inteligencji, Definicja inteligencji, Iloraz inteligencji (IQ), Inteligencja emocjonalna (EQ), Skala IQ, Mensa oraz Rodzaje inteligencji. Natomiast w drugiej części, praktycznej, Autor zamieścił Rozwiązania i Wyniki.


Zaczynajcie, czas dokończy!

Michał Anioł

   Wersja elektroniczna e-book
w Oficynie Impuls (wyd. 2, 2022):

Inteligencja

TEST NA INTELIGENCJĘ

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka
Stopień 
2022-06-13

Inteligencja. Test Na Inteligencję

Aleksander Dydel w niewielkich rozmiarów pozycji "Inteligencja. Testy na inteligencję" przedstawia tematykę inteligencji, nie omawia tylko daje narzędzie, czyli konkretne zadania na inteligencje. Jest to zbiór ćwiczeń dla każdego, dla naszego mózgu, zadania wymagające koncentracji i skupienia w czasie ich rozwiązywania. Książka może być dla całej rodziny, by wspólnie pochylać się nad jednym zadaniem, szukać rozwiązania lub do samodzielnego rozwiązywania. Pozwala na sprawdzenie samego siebie, swoich możliwości intelektualnych, test dla jednych łatwe, dla innych trudne, wymagające czasu. Uniwersyteckie badania naukowe wykazały, iż regularne rozwiązywanie ćwiczeń, krzyżówek, testów wpływa na rozwój intelektu, kształtuje umiejętność logicznego myślenia oraz buduje wyobraźnię. Dlatego zachęcam do zapoznania się z niniejszą publikacją.

Książka popularnonaukowa składa się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części wydzielone są następujące podrozdziały: Intelligentia, Program Rozwoju Inteligencji, Definicja inteligencji, Iloraz inteligencji (IQ), Inteligencja emocjonalna (EQ), Skala IQ, Mensa oraz Rodzaje inteligencji. Na praktyczną część składają się zadania Rozwiązania i Wyniki.

Myśl Michała Anioła „Ancora imparo” staje się mottem przewodnim niniejszej publikacji. I zgodnie z tym, ciągle się jeszcze uczymy. Najważniejsze to zacząć, i znów za malarzem powiemy: „Zaczynajcie, czas dokończy!” Książka właśnie zachęca do podjęcia próby, zmotywowania siebie i innych do intelektualnego działania, w sposób twórczy, ale z entuzjazmem, co udowadnia późnij, że inteligencja to również emocje. Autor wspomina również o inteligencji emocjonalnej, odwołując się do teorii wielorakiej inteligencji prof. Gardnera. A wszystko łączy się w aspekcie ducha, serca i umysłu. Polega na zdolności rozpoznawania uczuć, używania emocji, a przede wszystkim radzenia się z nimi, opanowanie ich. Bo inteligencja to nie tylko ogrom wiedzy, to miłość, a „miarą miłości jest miłość bez miary”.

Dla zainteresowanych tematem autor wymienia rodzaje inteligencji wg prof. Gardnera, a są to inteligencja werbalno-językowa, logiczno-matematyczna, wizualno-przestrzenna, motoryczno-kinestetyczna, muzyczno-rytmiczna, intrapersonalna, interpersonalna oraz przyrodnicza. W tabeli pokazany jest obszar inteligencji oraz preferowany zawód. A który rodzaj jest nam bliski?

Autor wielokrotnie odwołuje się do myśli filozofów, bo sama filozofia to umiłowanie mądrości, przywołuje cytaty, które stają się myślą przewodnią. Opiera się nie tylko na myślach przedstawicieli kultury antycznej, o chrześcijańskich fundamentach świadczą cytaty z Biblii. Próbę określenia, czym jest inteligencja jest przywołanie zapisu z encyklopedii PWN. Liczne cytaty pokazują, jak wiele barw ma inteligencja, jak bogate słownictwo jej towarzyszy. Pokazując ile jest prób zrozumienia teorii inteligencji i etymologicznego odczytania i na nowo nazwania. Liczne cytaty wprowadzają nas w zagadnienie, a pięknie dopełniają łacińskie nazwy. Jest to tym samym antyczna próba dotarcia do źródeł (ad fontes).

Autor podaje różne rozumienia, definicje inteligencji, która jest fundamentem umysłu, towarzyszem mądrości, ale i czymś twórczym, kreatywnym. To z jednej strony rozum, z drugiej zaufanie i wiara, co jest zgodne z filozoficzna sentencja Credo ut intelligam (łac. "Wierzę, żeby rozumieć") dewizą św. Anzelma z Canterbury.

Plusem publikacji jest minimalizm oraz graficzne zobrazowanie tematu, wskazują na to tabele, skale, cytaty. Ogrom wiedzy ujęty jest schematycznie, tylko to, co istotne kluczowe. A najważniejsze okazują się same testy, które zweryfikują nasz rodzaj inteligencji. Tylko 18 zadań, tylko tyle wystarczy, żeby określić nasze zdolności intelektualne? A może to tylko początek do dalszego poszukiwania?

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/38222-inteligencja-test-na-inteligencje.html

Napisz recenzje

Aleksander Dydel

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Aleksander Dydel

ISBN druk

978-83-66990-75-3

ISBN e-book

978-83-8294-041-1

Objętość

52 strony

Wydanie, Kraków

I, 2021 - wersja papierowa

II, 2022 - wersja e-book

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

WSTĘP

TEORIA

Intelligentia
Program Rozwoju Inteligencji
Definicja inteligencji
Iloraz inteligencji (IQ)
Inteligencja emocjonalna (EQ)
Skala IQ
Mensa
Rodzaje inteligencji

TEST NA INTELIGENCJĘ

Rozwiązania
Wyniki

Zakończenie

Bibliografia

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło