Jak wdrażać metodę projektów? Poradnik dla nauczycieli i uczniów gimnazjum, liceum i...
Cena podstawowa
14,10 zł
-7,40 zł
Cena
6,70 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 16,00 zł
Książka podejmuje ważną i aktualną problematykę stymulowania rozwoju aktywności twórczej i inteligencji emocjonalnej dzieci, uczniów i młodzieży. Teksty zawarte w publikacji starają się przybliżyć podstawową wiedzę z problematyki twórczości i inteligencji
Książka podejmuje ważną i aktualną problematykę stymulowania rozwoju aktywności twórczej i inteligencji emocjonalnej dzieci, uczniów i młodzieży. Teksty zawarte w publikacji starają się przybliżyć podstawową wiedzę z problematyki twórczości i inteligencji emocjonalnej – mowa tu o dwóch pierwszych artykułach mających charakter teoretyczny i składających się na pierwszą część książki. Pozostałe artykuły, zamieszczone w części drugiej, odwołują się do doświadczeń z praktyki wychowawczej oraz prezentują programy pracy nad rozwojem potencjałów twórczości i stymulowania inteligencji emocjonalnej dzieci.
W książce są zawarte rozwiązania metodyczne w postaci scenariuszy zajęć, które mogą być wykorzystane w całości, jako cykl zajęć, lub wycinkowo w innych sytuacjach dydaktycznych i wychowawczych, w zależności od potrzeb nauczyciela. Książkę kończy bogata bibliografia, która może być pomocna dla Czytelnika pragnącego zgłębić wiedzę z problematyki twórczości i inteligencji emocjonalnej. Prezentowana pozycja przeznaczona jest głównie dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, ale jej odbiorcami mogą być również studenci kierunków pedagogicznych.
Opis
Specyficzne kody
Dyrda Beata
Zm. dr hab. Beata Dyrda urodziła się 14 lutego 1968 r. w Katowicach. W roku 1993 uzyskała stopień zawodowy magistra na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, w zakresie nauczania początkowego. W roku 1999 na macierzystym Uniwersytecie i Wydziale uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, a w 2012 r. stopień naukowy doktora habilitowanego. Od początku swojej drogi zawodowej związana była pracą naukowo-badawczą z Uniwersytetem Śląskim, przechodząc przez kolejne stopnie awansu zawodowego i naukowego. W tej kadencji była Zastępcą Dyrektora Instytutu Pedagogiki, adiunktem w Katedrze Pedagogiki Społecznej.
Po uzyskaniu stopnia naukowego doktora odbyła staże naukowe w: Finlandii, Danii i Szwajcarii. Za działalność naukowo-dydaktyczną dr hab. Beata Dyrda została wyróżniona nagrodą indywidualną II stopnia Rektora Uniwersytetu Śląskiego w latach: 2000, 2005, 2008; nagrodą zespołową III stopnia: 2009, 2011, nagrodą Dziekana WPiP za działalność organizacyjną w latach: 2004, 2005, 2006. W roku 2008 uhonorowana została Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Była po doktoracie autorką, współautorką trzech monografii, raportu z badań, skryptu, pracy zwartej pod Jej redakcją; sześciu autorskich i współautorskich artykułów wydanych w języku kongresowym (angielskim, rosyjskim); dwóch współautorskich publikacji wydanych w języku kongresowym za granicą. W języku angielskim ukazało się osiem tekstów, w tym jeden autorski i siedem współautorskich w czasopiśmie z listy filadelfijskiej „The New Educational Review”; w języku polskim, w czasopismach punktowanych z listy ministerialnej opublikowała siedem artykułów, w dwóch kolejnych była współautorką.
W swoim dorobku naukowym zmarła pedagog ma również 25 tekstów, które znajdują się w monografiach zbiorowych wieloautorskich; w innych czasopismach polskich znalazły się trzy artykuły Jej autorstwa; kolejnych 12 tekstów autorskich i dwa współautorskie opublikowane zostały w polskich, recenzowanych materiałach pokonferencyjnych. Była autorką czterech, a współautorką dwóch recenzji, sprawozdań. Była również autorką 3 haseł encyklopedycznych: syndrom nieadekwatnych osiągnięć szkolnych, uczeń zdolny, wyrównywanie szans edukacyjnych, które znalazły się w Encyklopedii Pedagogicznej XXI wieku, (red.) T. Pilch, Wydawnictwo Akademickie „Żak’, Warszawa 2008.
Oficyna Wydawnicza "Impuls"
Autor | |
ISBN druk | 83-7308-375-8 |
ISBN e-book | 978-83-8095-729-9 |
Objętość | 164 stron |
Wydanie | I, 2004 |
Format | B5 (160x235) |
Oprawa | miękka, klejona |
Wstęp
I. Podstawy teoretyczne
Teoretyczne podstawy twórczości
Teoretyczne podstawy inteligencji emocjonalnej
II. Rozwiązania metodyczne
Stymulowanie rozwoju twórczości dzieci ze świetlicy środowiskowej
Świetlica środowiskowa ogniskiem twórczości
Program treningu inteligencji emocjonalnej
Stymulowanie rozwoju inteligencji emocjonalnej dzieci
Bibliografia problematyki twórczości i inteligencji emocjonalnej