Bestsellery Oficyny Wydawniczej „Impuls”

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Aktualności Dodano: favorite Trafienie: 390

Bestsellery Oficyny Wydawniczej „Impuls” - najlepsza 10-tka

ramka

Czasami można się pochwalić, zwłaszcza kiedy jest czym. Pomimo dużych pokładów skromności mamy potrzebę docenienia naszych produkcji. Są tego warte. Poniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje roku 2023 oraz początku roku 2024.
Świetny przykład tego, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę. Poszczególne publikacje zdobyły wysokie uznanie w środowisku oraz liczne wyróżnienia. Nas najbardziej jednak cieszy zadowolenie czytelników, którego zawsze nam mało.

W mijającym roku 2023 oraz bieżącym 2024  naszą najpopularniejszą książką została bardzo potrzebna publikacja Impulsu autorstwa Anny Franczyk Dziennik innych zajęć specjalistycznych. Logopedyczny DZIENNIK to nasza TOP 1 w roku 2023. Brawo! Dziennik innych zajęć specjalistycznych przeznaczony jest dla logopedy, nauczyciela zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, psychologa, terapii SI, rehabilitanta ruchowego, muzykoterapeuty, nauczyciela wspomagającego.

Na drugim miejscu uplasowała się topowa publikacja Impulsu autorstwa Katarzyny Loreckiej Kolekcjoner krzywd. Ukryty narcyzm a miłość i seksualność . To nasza TOP 2! Kim jest narcyz? Potocznie tym mianem określamy osobę zakochaną w sobie, uważającą się za lepszą od innych, zachowującą się lekkomyślnie i samolubnie. Jak jednak zaznacza Katarzyna Lorecka, takie potraktowanie tematu można uznać za nadmierne uproszczenie. W „Kolekcjonerze krzywd” autorka analizuje je przez pryzmat związków i – mówiąc szerzej – relacji międzyludzkich. Nie skupia się – w przeciwieństwie do innych książek poruszających problem narcyzmu – na genezie zjawiska i jego ewolucji, a nakreśla pewne zależności emocjonalne.

Trzecie miejsce w klasyfikacji Top 10 roku 2023 przypadło wyjątkowej i bardzo wyczekiwanej publikacji Język na uwięzi: Jak niewielka struna pod językiem wpływa na proces karmienia, mowę, jedzenie i wiele innych aspektów naszego życia pod redakcją Richarda Baxtera . Jak o książce pisze recenzent: Jeszcze nigdy nie spotkałem tak pełnego i gruntownego opracowania tematu. Doktor Baxter omówił absolutnie wszystko! Książka ta jest obowiązkową lekturą dla rodziców, lekarzy, stomatologów, konsultantów laktacyjnych oraz innych specjalistów! (z recenzji Grega Notestine, DDS, AAACD) Pozycje OBOWIĄZKOWE!

Listę Bestsellerów Oficyny Wydawniczej "Impuls" zarówno książek drukowanych jak i e-book zdominowała LOGOPEDIA! Brawo!

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!
A czy Ty znasz już te książki?

___________________________________________________________________________________________________

 

1. Dziennik innych zajęć specjalistycznych

    Anna Franczyk

Dziennik innych zajęć specjalistycznychJak zachęcić 2-latka do mówienia? Logopedyczny poradnik dla rodziców

Polecamy na nowy rok Dziennik innych zajęć specjalistycznych, przeznaczony dla logopedy, nauczyciela zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, psychologa, terapii SI, rehabilitanta ruchowego, muzykoterapeuty, pedagoga specjalnego.

Dziennik przygotowany jest w formacie A4 ze skrzydełkiem na którym wpisujemy imiona i nazwisko objętości 140 stron na których do Państwa wykorzystania są opracowane: tygodniowy rozkład zajęć, informacje o wychowankach, wykaz obecności dzieci na zajęciach, plan pracy, podstawa zakwalifikowania na zajęcia (diagnoza), indywidualny program terapii, analiza postępów dziecka, zalecenia do dalszej pracy, realizacja programu zajęć, kontakty z rodzicami, nauczycielami, poradniami specjalistycznymi, inne, hospitacje, uwagi i notatki. Tabele dziennika opracowała Pani Anna Franczyk natomiast konsultowała Agnieszka Kucharska...

Sprawdź nasz bestseller

 

2.  Kolekcjoner krzywd. Ukryty narcyzm a miłość i seksualność

     Katarzyna Lorecka

Kolekcjoner krzywd

Ludzie pytani o to, z kim kojarzy im się słowo „narcyz”, zwykle wspominają kogoś ze znajomych, kto zalewa media społecznościowe falą selfie i autopromocji, przesadnie dba o swój wygląd lub bardziej pręży mięśnie przed lustrem na sali treningowej, niż tam ćwiczy. Wiążą je z kimś zapatrzonym w siebie i głodnym podziwu. Ale to mylące uproszczenie. „Narcyzm” jest pojęciem niejednorodnym, a ludzie o takim stylu osobowości różnią się między sobą. Można spotkać jednostkę narcystyczną i być pod urokiem jej pozornej nieśmiałości, iluzorycznej wrażliwości lub złudnej refleksyjności. I nie przypuszczać nawet, że ma się do czynienia z narcyzem. Miłosny związek z narcyzem zaś jest wyniszczający i potencjalnie niebezpieczny...

Jeden z typów narcyzmu to tzw. narcyzm wrażliwy, znany też pod nazwą narcyzm ukryty. Ludzie o takim stylu osobowości są często opisywani jako nieśmiali, uwrażliwieni na ocenę innych,  w świecie fantazji i iluzji. Ale także jako obronnie aroganccy, zarozumiali i apodyktyczni. Ta książka poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym związku miłosnego z taką właśnie osobą oraz zdrowieniu po rozstaniu. […]

Sprawdź nasz bestseller

 

3. Język na uwięzi. Jak niewielka struna pod językiem wpływa na proces karmienia, mowę,
    jedzenie i wiele innych aspektów naszego życia

    Richard Baxter wraz z Zespołami

https://www.impulsoficyna.com.pl/logopedia/2347-1954-jezyk-na-uwiezi.html#/27-wersja_ksiazki-ksiazka_drukowana_papierowaŚwiatowy bestseller!

Jeszcze nigdy nie spotkałem tak pełnego i gruntownego opracowania tematu. Doktor Baxter omówił absolutnie wszystko! Książka ta jest obowiązkową lekturą dla rodziców, lekarzy, stomatologów, konsultantów laktacyjnych oraz innych specjalistów! (z recenzji Grega Notestine, DDS, AAACD)

PRAWDOPODOBNIE KTOŚ, KOGO ZNASZ, ZMAGA SIĘ Z PROBLEMEM KRÓTKIEGO WĘDZIDEŁKA Język na uwięzi to wszechstronny i pierwszy tego rodzaju przewodnik wyjaśniający tę powszechną, a jednak wciąż niezrozumiałą dolegliwość. Doktor Richard Baxter wraz z zespołem specjalistów medycznych odkrywa tajemnice krótkiego wędzidełka języka oraz jego wpływ zarówno na niemowlęta, jak i na dorosłych. Mając na uwadze najlepsze praktyki oraz dostępne rodzaje terapii, dr Baxter i jego współpracownicy przedstawiają zrównoważone podejście do leczenia problemu krótkich wędzidełek jamy ustnej (TOTs), a historie udanego przebiegu leczenia pacjentów z pewnością będą inspiracją dla każdego Czytelnika. Niniejszy podręcznik prezentuje różnorodne metody leczenia oraz terapii stosowane przez specjalistów opieki zdrowotnej oraz umożliwiające im zaangażowanie zespołu w leczenie pacjentów i opieranie się na najnowszej wiedzy... 

Sprawdź nasz bestseller

 

4. Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej5

   Joanna Tomczak,Renata Ziętara

Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej


Najlepsza Książka Roku 2021 w Oficynie Wydawniczej "Impuls"! W notowaniu Top10 roku 2021 zajęła 2 miejsce!

Opracowany kwestionariusz diagnozy jest efektem wieloletniej pracy reedukacyjno-terapeutycznej w szkole integracyjnej. Został on skonstruowany w taki sposób, by możliwie jak najdokładniej poznać dziecko oraz wszystkie jego zaburzenia wpływające na niepowodzenia szkolne. W trakcie badania uwzględnia się rodzaj zaburzenia oraz wiek rozwojowy dziecka. Kwestionariusz został skonstruowany w taki sposób, aby można było wykorzystywać jeden egzemplarz zarówno do badań diagnostycznych wstępnych, jak i porównawczych.

Tak zestawione informacje są czytelne i przejrzyste. Wgląd w nie daje szybkie rozeznanie w potrzebach i możliwościach dziecka. Aby ułatwić pracę z kwestionariuszem, dołączono do niego narzędzia badawcze, które można wykorzystywać w całości, bądź tylko wybiórczo..

Sprawdź nasz bestseller

 

5. Materiały wyrazowo – obrazkowe do poprawnej wymowy głosek (komplet)

   Grażyna Krzysztoszek i Małgorzata Piszczek

Materiały wyrazowo – obrazkowe do poprawnej wymowy głosek (komplet)     Grażyna Krzysztoszek i Małgorzata Piszczek

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich logopedów. Seria dziesięciu zeszytów to dla wielu terapeutów podstawa współpracy z dziećmi z zaburzeniami mowy. Umożliwia naukę przez przyjemną i nieuciążliwą dla maluchów zabawę.

W ramach serii wchodzi 10 zeszytów Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek:
1. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek ś, ź, ć, dź
2. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek s, z, c, dz,
3. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek sz, ż, cz, dż,
4. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek dentalizowanych,
5. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek l, r,
6. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek k, ki, g, gi
7. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek p, pi, b, bi,
8. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek t, d, m, mi, n, ni (ń)
9. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek f, fi, w, wi, ł, ch (h)
10. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek a, o, e, i, y, ą, ę...

Sprawdź nasz bestseller

 

6. Skarbiec nauczyciela-terapeuty

   Anna Franczyk i Katarzyna Krajewska

Skarbiec nauczyciela-terapeutyChcąc zaspokoić potrzeby i spełnić oczekiwania zarówno dziecka, jak i środowiska, autorki zgromadziły materiały, które mogą być pomocne dla nauczycieli, terapeutów i rodziców podczas prowadzenia zajęć terapeutycznych o charakterze ogólnorozwojowym, stymulacyjnym, korekcyjnym lub kompensacyjnym.
Opracowanie obejmuje szeroko pojętą pracę terapeutyczną z dziećmi w wieku przedszkolnym. W pierwszej części książki znajdują się materiały, przy pomocy których można przeprowadzić wstępną diagnozę dziecka. Druga część opracowania zawiera przykładowe opisy przypadków...

Skarbiec jest idealną pozycją dla nauczycieli, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę w tym zawodzie. Dzięki tej książce poszerzą swoją wiedzę o nowe pomysły, które sprawdziły się już w praktyce, a także zyskają pomoce, które wesprą ich w czasie zajęć dydaktycznych z dziećmi. Całość jest zaprezentowana w czytelny i prosty sposób, zrozumiały dla czytelnika, który nie operuję jeszcze specjalistycznymi pojęciami....

Sprawdź nasz bestseller

 

7. Zadania dla asów. Klasa 2.

   Dla siedmiolatków i osmiolatków. Ćwiczenia dodatkowe do matematyki

   Jadwiga Stasica

Zadania dla asów Klasa 2 - MatematykaKsiążka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej e-book

Ćwiczenia te mogą być stosowane w szkole i w domu jako zadania uzupełniające, sprawdzające lub domowe. Obejmują zakres umiejętności i wiedzy przewidziany programem dla klasy II. Można stosować je do pracy indywidualnej zarówno z dzieckiem zdolnym, jak i mającym trudności w nauce.

66 stron wyjątkowych zadań matematycznych dla siedmiolatków i ośmiolatków klas 2.

Opracowanie zgodne z aktualną podstawą programową.

Sprawdź nasz bestseller

 

8. Dziennik zajęć pedagoga specjalnego

    Anna Franczyk

Dziennik zajęć pedagoga specjalnego Polecamy na nowy rok Dziennik zajęć pedagoga specjalnego przeznaczony dla pedagoga specjalnego, psychologa, terapii SI, rehabilitanta ruchowego...

Dziennik przygotowany jest w formacie A4 ze skrzydełkiem na którym wpisujemy imiona i nazwisko objętości 160 stron na których do Państwa wykorzystania są opracowane: tygodniowy rozkład zajęć, plan pracy, rodzaje prowadzonych działań (w zakresie współpracy z nauczycielami, wychowawcami grup wychowawczych, innymi specjalistami, rodzicami oraz uczniami/wychowankami), działania wynikające ze współpracy z zespołem terapeutycznym (w zakresie opracowywania i realizacji indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego ucznia/wychowanka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego), rodzaje prowadzonych działań (w zakresie wspierania nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych, innych specjalistów oraz uczniów/wychowanków), współpraca z innymi podmiotami, inne działania pedagoga specjalnego, informacje o wychowankach, wykaz obecności dzieci na zajęciach , podstawa zakwalifikowania na zajęcia (diagnoza), indywidualny program terapii, analiza postępów dziecka, zalecenia do dalszej pracy, realizacja programu zajęć, hospitacje, notatki...

Sprawdź nasz bestseller

 

9. MUTYZM WYBIÓRCZY. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

    Maria Bystrzanowska

MUTYZM WYBIÓRCZY. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

Zapraszamy do wydania VI 2021 poprawionego i uzupełnionego publikacji pt. Mutyzm wybiórczy – poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów autorstwa Marii Bystrzanowskiej. Z satysfakcją informujemy, że od premiery , która miała miejsce 8 czerwca 2017 roku, nakład pięciu poprzednich jej wydań jest już wyczerpany. Wszystkie dotychczasowe nakłady, co rzadko się zdarza w tego typu publikacjach, rozchodziły się w ciągu kilku tygodni.

Zaraz po ukazaniu się książki na rynku Autorka otrzymała wiele sygnałów od Czytelników, nie tylko od rodziców dzieci z mutyzmem wybiórczym, lecz także od specjalistów i nauczycieli z całego kraju oraz z zagranicy, z których jednoznacznie wynikało, że opracowanie było bardzo potrzebne i zostało bardzo pozytywnie przyjęte...

Sprawdź nasz bestseller

 

10. Pozwól mu się zagubić

     Olga Komorowska, Agata Komorowska

Pozwól mu się zagubić

Trzymasz w ręku kursoksiążkę napisaną przez mamę i córkę. Obie chcemy, żeby osoby z niepełnosprawnością intelektualną były bardziej samodzielne i żeby pewne stereotypy o niej zniknęły. Obie też dobrze znamy tę niepełnosprawność, chociaż z różnej strony. W książce znajdziesz tematy związane z samodzielnością, ale również z poczuciem własnej wartości, z komunikacją z dzieckiem, z przekonaniami, które w nas tkwią, z potrzebą akceptacji błędów popełnianych przez nasze dziecko. Wszystkie te aspekty mają na nie wpływ – na jego odwagę do podejmowania działań, a w konsekwencji na samodzielność.

Każdy rozdział kończy się materiałami do indywidualnej pracy. W środku znalazły się także przeprowadzone przez nas wywiady z ciekawymi osobami dotyczące samodzielności.

Sprawdź nasz bestseller

 

___________________________________________________________________________________________________


Top 3 książek elektronicznych e-book w Impulsie

ramka

Top 3 ebook Oficyny Impulsramka

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Zapraszamy do księgarni internetowej Oficyny Wydawniczej 'Impuls"

 

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło