Pozwól mu się zagubić - recenzja

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Recenzje książek wydawnictwa Impuls: dowiedz się więcej Dodano: favorite Trafienie: 728

“Pozwól mu się zagubić”

  Autor: Olga Komorowska, Agata Komorowska

To jest książka, którą nawet ja mogłem przeczytać…choć jest o niepełnosprawności. Zazwyczaj mam z takimi problem, bo jest za dużo o emocjach, za mało o faktach, rozwiązaniach i doświadczeniach. Olga i jej córka Agata stworzyły nie książkę, ale poradnik zbyt dobry by zostawić jego pojawienie się bez echa. Świetna książka!

Do przeczytania jej niejako “przymusiła” mnie wspaniała żona. Przez ponad kilka godzin słyszałem od niej: “Jest świetna, musisz ja przeczytać.”. Przyznam było mi ciężko do niej podjeść, bo wyobrażałem sobie że znów będzie o emocjach…a ja swoją żałobę mam za sobą i pogodziłem się z tym co mam…tak sobie myślałem. Wziąłem ją do ręki i stwierdziłem, że coś w niej jest…jest inna. Dobrze się na nią patrzyło, była wyraźnie zaznaczona “akcja” i każdy rozdział miał swojego lidera, nazwijmy to tak.

Pozwól mu się zagubić

Sprawdziłem, tak książka dotyczy niepełnosprawności, ale jest inna. Tytuł “pozwala się gubić”. Otworzyło mi się na rozdziale z Adą Smoliniec i zaciekawienie. Sport, samodzielność i coś konkretnego…to nie jest chyba książka rzeka o emocjach…tak sobie pomyślałem. Potem cytat:

“…DROGA DO SAMODZIELNOŚCI WYMAGA PRZEDE WSZYSTKIM ZAUFANIA RODZICÓW WOBEC SWOICH DZIECI, GOTOWOŚCI NA PORAŻKI I OGROMU ENTUZJAZMU DO PODEJMOWANIA WYZWAŃ. DROGA DO SAMODZIELNOŚCI POWINNA ZACZYNAĆ SIĘ OD URODZENIA. NA RÓWNI Z NAUKĄ JEDZENIA, CHODZENIA, MÓWIENIA.”

Pozwól mu się zagubić


Olgo, Agato ja już wtedy Waszą książkę “pożarłem” bo była jak recepta na problem jak się nie “przewrócić”, a nie jak użalać się nad tym, że jednak się “przewróciłem”.

Zrobiła na mnie wrażenie. Dlatego polecam Wam wszystkim, bo warto wyciągnąć z niej dobre rady, wielu ciekawych obserwatorów naszego życia. Życzę Wam dobrego czytania, a książka w tym pomaga.

Dziękuję po raz kolejny mojej Asi, za to że umiała mnie przekonać do tak dobrej książki.

Jarek


źródło: https://www.zespoldowna.info/pozwol-mu-sie-zgubic-olga-komorowska-i-agata-komorowska.html

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej: https://www.impulsoficyna.com.pl/niepelnosprawnosc-w-stopniu-lekkim-i-glebokim/2384-1967-pozwol-mu-sie-zagubic.html#/27-wersja_ksiazki-ksiazka_drukowana_papierowa

Zapraszamy

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło