• Obniżka
Terapie wspomagające rozwój osób z autyzmem

Terapie wspomagające rozwój osób z autyzmem

ISBN: 978-83-7850-431-3
36,19 zł
18,19 zł Oszczędzasz: 18,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 20,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Prezentowana publikacja jest jak do tej pory pierwszą i jedyną pozycją, w której przedstawione zostały wybrane metody terapii, w dostosowaniu do pracy z osobą przejawiającą głębokie deficyty rozwojowe...

Wersja książki
Ilość

Nakład w wersji papierowej wyczerpany. Publikacja dostępna wyłącznie w wersji elektronicznej e-book!

Prezentowana publikacja jest jak do tej pory pierwszą i jedyną pozycją, w której przedstawione zostały wybrane metody terapii, w dostosowaniu do pracy z osobą przejawiającą głębokie deficyty rozwojowe. Praca nad dziećmi autystycznymi wymaga poszukiwania nowych dróg wspomagania ich rozwoju. Aby wyjść naprzeciw tym poszukiwaniom, Autorzy przedstawili własne doświadczenia, będące wynikiem wieloletniej praktyki zawodowej oraz zdobytej wiedzy. Każdy z Autorów, opisując prowadzoną przez siebie terapię, wychodzi od założeń terapeutycznych, następnie ukazuje możliwości wykorzystania metody w pracy z osobą z autyzmem. Dodatkowo przedstawione zostały badania nad efektywnością wykorzystania każdej z metod oraz propozycje zastosowania tych metod do pracy z dziećmi, gdzie połączone zostały autorskie podejścia z prezentacją podstawowych zaleceń. W końcowej części opracowania znajdują się zalecenia, możliwe do zastosowania w pracy edukacyjno-terapeutycznej w odniesieniu do opisanych programów autorskich

Książka jest skierowana przede wszystkim do terapeutów-psychologów, pedagogów, socjologów, pracowników socjalnych oraz administracji, podejmujących działania z dziećmi dotkniętymi autyzmem. Szczególnie książkę można polecić praktykom pracującym z dziećmi z głębokimi deficytami rozwoju, nauczycielom szkół integracyjnych, masowych oraz rodzicom posiadającym dzieci autystyczne.

W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszyło się pierwsze wydanie tej publikacji pod tytułem Wspomaganie rozwoju osób z autyzmem, Autorzy z wielką radością podjęli się opracowania drugiego wydania, które zostało zmienione. Zmiany dotyczą m.in. zaprezentowania w artykułach nowych metod pracy z osobami dotkniętymi autyzmem, aktualizacji prezentowanych tekstów oraz dołączenia nowego artykułu.

253 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB

Specyficzne kody

isbn
978-83-7850-832-8

Błeszyński Jacek

Błeszyński JacekDoktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracuje w Katedrze Pedagogiki Specjalnej, kierownik Pracowni Badań nad Niepełnosprawnością Złożoną oraz Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej w Łodzi. Inicjator powstania Oddziałów Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Słupsku i Toruniu. Z jego też inicjatywy powstała w Toruniu Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Osób Autystycznych i o Cechach Autyzmu, której jest kierownikiem.

Kierownik Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Kwidzynie w latach 1997-1999 oraz założyciel Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu (do 2004).

Główne zainteresowania badawcze dotyczą wspierania rozwoju i funkcjonowania sporego osób z głęboką niepełnosprawnością.

Pozycje zwarte wydane przez autora:

1. J. Błeszyńskiego, D. Baczały, J. Binneesela (red.) (2008) Historyczne dyskursy nad pedagogiką specjalną WSEZ, Łódź.
2. Błeszyńskiego J.J. (red.) (2006, 2008) Alternatywne i wspomagające metody komunikacji Impuls, Kraków
3. Małswski J., Szot Z., Błeszyński J. (2006) Terapia ruchowa a rozwój komunikacji osób autystycznych, AWFiS, Gdańsk
4. Błeszyński J. J. (2005) Rodzina jako środowisko osób z autyzmem. Aspekt wychowawczo-terapeutyczny, Wyd. UMK, Toruń.
5. Błeszyński J. J. (2003, 2005) Kluczowe zagadnienia przysposobienia i funkcjonowania rodzin adopcyjnych, Impuls, Kraków wyd. II.
6. Błeszyński J. (red.) (2004, 2005, 2009) Terapie wspomagające rozwój osób z autyzmem, Impuls, Kraków.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Błeszyński Jacek

ISBN druk

978-83-7850-431-3

ISBN e-book

978-83-7850-832-8

Objętość

230 stron

Wydanie

IV, 2013

Format

B5 (160x235). E-book: epub, mobi i pdf

Oprawamiękka, klejona

Przedmowa do wydania drugiego, zmienionego

Od redaktora

Wprowadzenie

Uwarunkowania efektywnego oddziaływania terapeutycznego w pracy z osobami autystycznymi

Wczesne wykrywanie autyzmu i efekty wczesnej terapii

Dylematy związane z terapią behawioralną stosowaną wobec osób autystycznych

Metoda Integracji Sensorycznej w diagnozie i terapii dzieci z autyzmem

Dziecko autystyczne w kręgu muzyki

Muzykoterapia w pracy z dzieckiem autystycznym

Metoda Knillów z elementami stymulacji polisensorycznej w terapii dzieci autystycznych

Wykorzystanie metody Ruchu Rozwijającego w terapii dziecka z głębokimi deficytami rozwojowymi-autystycznego

Metoda Dobrego Startu w pracy z dziećmi autystycznymi

Metoda Felicie Affolter

Metoda Stymulowanych Seryjnych Powtórzeń Ćwiczeń (SSP) – Zbigniewa Szota

Wybrane metody wykorzystywane w pracy z dzieckiem autystycznym z głębokimi zaburzeniami w rozwoju

Program autorski i jego miejsce we współczesnej edukacji dzieci ze specyficznymi potrzebami

Gdzie szukać pomocy

fragment

Czy wiesz, czym jest zespół Aspergera? Z czym wiąże się to zaburzenie? Jak wygląda życie osoby z tym zaburzeniem i jej najbliższych? Jeśli na te trzy pytania odpowiedziałeś „Nie”, książka Aleksandry Maciarz i Doroty Drały jest pozycją dla ciebie.

„Dziecko autystyczne z zespołem Aspergera” to pozycja, która w krótki, jasny i przejrzysty sposób opisuje sylwetkę dziecka autystycznego. Poznajemy listę cech charakterystycznych dziecka z tym zaburzeniem w zestawieniu z komentarzem matki chłopca z zespołem Aspergera. To sprawia, że nie czytamy tylko o zaburzeniu opisanym w suchych faktach. Czytamy o kimś prawdziwym, o chłopcu, który zbiera ślimacze skorupy, interesuje się motoryzacją i lubi kanapki z tuńczykiem.

Nie tylko poznajemy listę syndromów, ale odkrywamy, jak przekładają się one na rzeczywistość chłopca i jego rodziny, jakie niosą ze sobą trudności i problemy. To, co dla każdego z nas wydaje się być proste, jak np. zakupy czy odwiedziny nowej osoby, dla osób z zespołem Aspergera jest wyzwaniem i przełamywaniem barier codzienności, w której trudno im się odnaleźć.

Tę pozycje powinien przeczytać każdy, kto miał dotąd niewielką wiedzę na temat zespołu Aspergera. W książce możemy znaleźć rozdział o tym, jak społeczeństwo widzi osoby z tym zaburzeniem. Obraz ten jest często niepełny i bardzo krzywdzący. Tym bardziej wartościowa jest pozycja, która wielu osobom pomoże poszerzyć swoją wiedzę i zmienić nastawienie.

Anna Szemerluk
Dział: BibliotekON

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło