• Obniżka
Moje łatwe głoski

Moje łatwe głoski

ISBN: 978-83-8294-057-2
26,67 zł
20,95 zł Zniżka 21,43%

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 22,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Moje łatwe głoski to książeczka dla dzieci, rodziców, nauczycieli i logopedów. Mieści w sobie trzydzieści wierszyków z wyrazami zawierającymi głoski szumiące, ciszące, syczące, zmiękczenia ń i ni oraz głoskę r.

Ilość

Od autorki
Szanowny Czytelniku, Nauczycielu, Logopedo!

Moje łatwe piosenkiMoje łatwe głoski to książeczka dla dzieci, rodziców, nauczycieli i logopedów. Mieści w sobie trzydzieści wierszyków z wyrazami zawierającymi głoski szumiące, ciszące, syczące, zmiękczenia ń i ni oraz głoskę r. Treść utworów nawiązuje do sytuacji z życia dziecka oraz do otaczającego je świata, w tym do przyrody. Wierszyki mogą służyć do pracy nad wadami wymowy, jak również być wykorzystywane w konkursach recytatorskich i w domowej lekturze. Wszystkie utwory mają rzeczywisty, a jednocześnie bajkowy charakter i można je czytać dzieciom w różnych sytuacjach życiowych, na przykład przed snem.

Zapraszam do zapoznania się z tą książką!
 

 

145 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka
Stopień 
2022-10-14

Moje łatwe głoski

Liczne badania pokazują, że problem związany z poprawną wymową dotyczy coraz większej ilości dzieci, zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Badania pokazują, że problem z wymową ma już ponad czterdzieści procent trzylatków i pięćdziesiąt procent czterolatków i ponad siedemdziesiąt procent sześcio – a nawet siedmiolatków. Co robić w tej sytuacji? Najgorsze, co możemy zrobić, to nie robić nic licząc, że problem zniknie samoistnie. I czasami rzeczywiście tak bywa, ale dotyczy to raczej pojedynczych przypadków. Zwykle bez wsparcia logopedy czy neurologopedy, psychologa, a także innych specjalistów problemy z wymową tylko się pogłębiają. Konieczna jest zatem czujność i konsultacja z logopedą, a także systematyczna praca. Niekoniecznie musi ona polegać na znienawidzonym powtarzaniu głosek, może być całkiem fajną zabawą, a także … inspirującą lekturą.

Tak właśnie może być, kiedy sięgniemy po książkę Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak, opublikowaną nakładem Oficyny Wydawniczej IMPULS. Pozycja pt. „Moje łatwe głoski” to zbiór logopedycznych wierszyków z wyrazami zawierającymi problematyczne głoski. Teksty mogą być wykorzystywane do terapii wad wymowy, zarówno przez terapeutów, jak i rodziców, a także przez nauczycieli organizujących różnego rodzaju przedstawienia teatralne czy przygotowujących dzieci do konkursów recytatorskich.

Mimo niewielkiej objętości książka zawiera trzydzieści wierszyków w podziale na określone głoski lub grupy tych głosek. Dotyczą one różnych zjawisk, otaczającej dziecko rzeczywistości, są zabawne, niosą pozytywne przesłanie. W zależności od głosek, jakie w nich występują, zostały zebrane w sześć grup. I tak mamy szeleszczące szumianki (pozwalające pracować z głoskami sz, rz, ż oraz cz, lśniące bajdurki, czyli wierszyki zawierające głoski ś, si, ć, ci, ź, zi, dź, dzi. Są też historyjki dzwoniące i syczące, czyli wierszyki z głoskami s, z, c, dz oraz niebieskie bajeczki, czyli wierszyki z głoską ni. Lekturę kończą roztańczone opowiastki, czyli wierszyki z głoską ń oraz radosne mruczanki pozwalające na pracę z głoską r.

Pracując z książką można oczywiście sięgać po daną część, która stanowi odpowiedź na określony problem dziecka, ale zbiór jest tak uroczy, że warto po prostu się z nim zapoznać w całości, poza terapią. Dzieci zachwycą opowieści o sportowych przygodach Cześka i Staszka, chętnie zatańczą wraz z deszczem i pobiegną leśną ścieżką wraz ze szczeniakiem Puszkiem. Mogą również odwiedzić ciocię, przygotować się na spotkanie z Panią Zimą, czy wyczekiwać już przyjścia wiosny.

Lektura jest wspaniałą przygodą, a także umożliwia pracę nad korygowaniem wad wymowy. Jeśli umiejętnie włączymy zebranie wierszyki w terapię logopedyczną, staną się one ciekawym elementem pracy z dzieckiem.

źródło: http://www.qulturaslowa.pl/2022/09/elzbieta-sniezkowska-bielak-moje-atwe.html

Napisz recenzje

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

Śnieżkowska-Bielak Elżbieta

poetka, prozatorka, członkini Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Spod jej pióra wyszło dziesięć tomików poezji, siedem powieści, dwa zbiory opowiadań i pięćdziesiąt siedem książek dla dzieci. Jest autorką bajek, opowiadań, powieści dla dzieci młodszych i starszych, bajek terapeutycznych, a także książek edukacyjnych i logopedycznych oraz o tematyce chrześcijańskiej i historycznej.

Spotyka się z dziećmi i młodzieżą w szkołach i bibliotekach na spotkaniach autorskich.

W ramach współpracy kulturalnej z Polską Szkołą Wirtualną na Litwie prowadzi lekcje poetyckie online w polskich szkołach w tym kraju. Uczestniczyła też czynnie jako korektor i juror w konkursie historycznym organizowanym przez Fundację Odtworzeniową Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genealogia Polaków”, Wirtualną Szkołę Polską na Litwie oraz Ambasadę Polską w Wilnie. Jest współredaktorką publikacji Droga do wolności, która stanowi pokłosie konkursu pod tym samym tytułem.

Za swoją działalność na rzecz dzieci i młodzieży w 2008 roku została wyróżniona odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2019 roku – Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak 

ISBN druk

978-83-8294-057-2

ISBN e-book

Objętość

54 stron

Wydanie

I, 2022. Kraków

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

1. Szeleszczące poszumianki
Wierszyki z głoskami: sz, cz, rz, ż 

Odważna drużyna      
Przygoda z deszczykiem      
Szczeniak Puszek    
Czerwony grzybek    
Zaczarowana szczoteczka      

2. Lśniące bajdurki
Wierszyki z głoskami: ś, si, ć, ci, zi, ź, dzi, dź

Odwiedziny u cioci      
Śnieżna zima    
Baśnie na dobranoc    
Psoty psiaka Ciapka   
Wędrówka żuka Dziunka   

3. Historyjki dzwoniące i syczące
Wierszyki z głoskami: s, c, dz, z

Przybycie wiosny      
Przylot jaskółek      
Nad strumykiem      
Bal przebierańców    
Dzielni strażacy    

4. Niebieskie bajeczki
Wierszyki z głoską ni

Obrazek Ani      
Cieniste bajki    
Niebo na ziemi      
Koniec roku szkolnego    
Lewkonie na balkonie      

5. Roztańczone opowiastki
Wierszyki z głoską ń

Jak słońce tańczyło    
Pytanie słonia    
Dzień lenia      
Na łące      
Urodziny Mańki      

6.  Radosne mruczanki
Wierszyki z głoską r

Mruczek i Burek    
Wiewiórka i kruk    
Skarpetki Darka    
Krasnale    
Grzybobranie

fragment

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło