Podaruję ci (u)śmiech. Najmniejsza antologia wypowiedzi o śmiechu, uśmiechu, dowcipie i humorze

Podaruję ci (u)śmiech. Najmniejsza antologia wypowiedzi o śmiechu, uśmiechu, dowcipie i humorze

ISBN: 978-83-939347-1-3
0,00 zł
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka dostępna w wersji elektronicznej e-book (epub i mobi) GRATISOWO

Już teraz pobierajcie!

Wersja książki
Ilość

Książka dostępna w wersji elektronicznej ebook (ePub i mobi) GRATISOWO!

Pisząc książki o poprawianiu jakości życia i edukacji międzykulturowej, zebrałem sporą kolekcję wypowiedzi na temat śmiechu, uśmiechu, dowcipu, humoru i tym podobnych zjawisk, które najczęściej kojarzą się z czymś przyjemnym i radosnym. Autorami zgromadzonych cytatów są najczęściej powszechnie znane osoby za świata nauki, sztuki i kultury. Ich wypowiedzi wielokrotnie przedrukowywane, udostępniane i komentowane jako maksymy, sentencje, aforyzmy, mądrości życiowe itp., krążą w rozmaitych wersjach, niekiedy różniąc się jednym-dwoma wyrazami, stylem tłumaczenia, długością cytatu, przypisywanym autorstwem itp. Pojawiają się zarówno w opracowaniach popularnonaukowych i publicystycznych, tematycznych portalach internetowych, blogach, pamiętnikach...

Postanowiłem podzielić się swoim zbiorem z Czytelnikami zaznaczając, że nie ma on charakteru naukowego, a jest wyłącznie niezobowiązującą ciekawostką związaną z potocznym wizerunkiem śmiechu w sferze publicznej. Aby nie wprowadzać sztucznego podziału tematycznego lub czasowego, to bowiem wymagałoby dogłębnych studiów i wyjaśnień (a nie o to wszak chodzi w tej książeczce), poszczególne wypowiedzi zostały przedstawione w porządku alfabetycznym, biorąc pod uwagę nazwiska ich autorów.

Książeczkę tę dedykuję wszystkim osobom, które w rozmaity sposób towarzyszyły mi podczas zbierania materiałów do książek o śmiechu i ich opracowania: moim Bliskim, wolontariuszom, doktorom klaunom, studentom Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetów Trzeciego Wieku, przyjaciołom oraz znajomym ze środowiska akademickiego. Niech jednak służy także każdemu, kto chciałby podarować komuś niecodzienną pamiątkę.

Życząc przyjemnej lektury uśmiecham się do Czytelników radośnie. - Jak bowiem twierdzi Maria Dudzikowa:

„Powiada się, że prawdziwy, szczery uśmiech ma swój początek wewnątrz człowieka, a nie na jego ustach. Trzeba zatem najpierw «poczuć» uśmiech, nim będziemy mogli go wyrazić szczerze na zewnątrz. A to jest bardzo skompliko- wane. Dla niektórych nieosiągalne. Warto jednak podjąć się tego zadania i zaryzykować.”

Przemysław Paweł Grzybowski

293 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
Epub, Mobi

Specyficzne kody

isbn
978-83-939347-1-3

Grzybowski Przemysław Paweł

Grzybowski Przemysław PawełDoktor habilitowany nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Wykładowca w Katedrze Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jego zainteresowania naukowe dotyczą pedagogiki międzykulturowej i porównawczej, śmiechu w edukacji, wychowania do cierpienia, chorowania i umierania. Koordynator „Międzyszkolnika” Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk; sekretarz Zespołu Pedagogiki Kultury i Edukacji Międzykulturowej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk; opiekun Akademickiego Centrum Wolontariatu przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego; wolontariusz ruchu doktorów klaunów, esperantysta.

Wybrane publikacje:

„Doktor klaun! Od terapii śmiechem po edukację międzykulturową”; „Edukacja europejska - od wielokulturowości ku międzykulturowości”; „Edukacja międzykulturowa - konteksty”; „Edukacja międzykulturowa - przewodnik. Pojęcia, literatura, adresy”; „Morycek w szkole. Żydowskie dowcipy o edukacji, w dialogu międzykulturowym”; „Spotkania z Innymi. Czytanki do edukacji międzykulturowej”; „Śmiech w edukacji. Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową”.

Strony internetowe autora:

http://strefa.academia.edu/PrzemysławGrzybowski
https://www.researchgate.net/profile/Przemyslaw_Grzybowski2
http://www.ukw.edu.pl/jednostka/przemyslaw_grzybowski

Zapraszamy do pobrania dyplomów i wyróżnień >>>tutaj>>>

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Grzybowski Przemysław Paweł

ISBN druk

 

ISBN e-book

978-83-939347-1-3

Objętość

 

Wydanie

I, 2018

Format

epub, mobi

Oprawa 

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło