• Obniżka
Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym

Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym

ISBN: 978-83-7587-380-1
26,67 zł
20,67 zł Oszczędzasz: 6,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 22,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

„Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym” autorstwa Marioli Bidzan, profesora Uniwersytetu Gdańskiego, specjalisty z zakresu psychologii klinicznej jest cenną zarówno z punktu widzenia teoretycznego, jak i praktycznego monografią z zakresu psychologii lekarskiej.

Wersja książki
Ilość

Książka dostępna w wersji elektronicznej e-book.

„Niepłodność w ujęciu bio-psycho-społecznym” autorstwa Marioli Bidzan, profesora Uniwersytetu Gdańskiego, specjalisty z zakresu psychologii klinicznej jest cenną zarówno z punktu widzenia teoretycznego, jak i praktycznego monografią z zakresu psychologii lekarskiej.

Autorka przyjmując bio-psycho-społeczny model prokreacji, zakładający, że na problem z utrudnioną prokreacją należy patrzeć w sposób wysoce zintegrowany, uwzględniając zarówno perspektywę biologiczną (tu odwołując się do czynników określających płodność, jak i wyznaczających strategie reprodukcyjne), psychologiczną (uwzględniając m.in. takie czynniki psychologiczne, jak osobowość, emocje, poczucie własnej wartości) jak i społeczno- kulturową (zwracając uwagę na społeczne znaczenie rodzicielstwa) zajmuje się medycznymi, psychologicznymi, społecznymi, a także prawnymi aspektami niepłodności, odwołując się zarówno do piśmiennictwa, jak i przytaczając wyniki badań własnych oraz swojego zespołu. Ciekawym pomysłem jest przedstawienie przypadków klinicznych, będących ilustracją zarówno tych częstych, jak i tych mniej typowych problemów, z jakimi na różnych etapach diagnozy i leczenia zmagają się niepłodne pary. Sposób ich prezentacji potwierdza nie tylko dużą wnikliwość psychologiczną Autorki, ale także sprawia, że Czytelnikowi łatwiej dostrzec, a nawet przeżyć emocje towarzyszące diagnozie i leczeniu niepłodności.

Monografia ta ma szansę stanowić źródło nieocenionej pomocy zarówno dla osób dotkniętych niepłodnością i ich bliskich, jak również dla wszystkich specjalistów, zajmującym się na co dzień diagnozą, leczeniem i psychoterapią par niepłodnych.

189 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-380-1

Bidzan Mariola

Bidzan MariolaAbsolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (1985), psycholog kliniczny (specjalizacja – 1988 r.), profesor UG w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, współpracownik Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajmuje się psychologią kliniczną, jak również neuropsychologią medyczną, w szczególności psychologicznymi aspektami w położnictwie i ginekologii oraz wczesną diagnostyką różnych schorzeń, w tym niepłodności, naglącego i wysiłkowego nietrzymania moczu oraz chorób neurodegeneracyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem otępienia czołowo–skroniowego oraz otępienia typu Alzheimera. Autorka 3 monografii („Nastoletnie matki. Psychologiczne aspekty ciąży, porodu, połogu”, „Psychologiczne aspekty niepłodności”, „Jakość życia pacjentek z różnym stopniem nasilenia wysiłkowego nietrzymania moczu”) oraz kilkudziesięciu artykułów publikowanych w czołowych czasopismach psychologicznych i medycznych, w tym umieszczonych na Liście Filadelfijskiej. Twórca oraz realizatorka licznych szkoleń psychologicznych kierowanych do różnych grup zawodowych, rozwojowych, wsparcia. Ekspert zewnętrzny Narodowego Programu Foresight „Polska 2020” w dziedzinie: Jakość Życia. Członek Rady Naukowej czasopisma Acta Neuropsychologica. Przewodnicząca Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Bidzan Mariola

ISBN druk

978-83-7587-380-1

ISBN e-book

978-83-7587-380-1

Objętość

136 stron

Wydanie

I, 2006

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Wstęp

Wprowadzenie

Rozdział I

Medyczne aspekty niepłodności

1.1. Definicja, klasyfikacja oraz kryteria diagnostyczne niepłodności

1.2. Przyczyny niepłodności małżeńskiej

1.3. Rola czynników psychicznych

1.4. Rola czynników środowiskowych

Rozdział II

Psychologiczne aspekty niepłodności

2.1. Emocjonalne następstwa niepłodności

2.2. Psychologiczna charakterystyka kobiet niepłodnych – przegląd badań

2.3. Psychologiczna charakterystyka niepłodnych mężczyzn – przegląd badań

2.4. Strategie radzenia sobie i mechanizmy obronne osób z niepłodnością

Rozdział III

Społeczne aspekty niepłodności

3.1. Niepłodność a relacje społeczne

3.2. Wsparcie jako czynnik wpływający na funkcjonowanie osób niepłodnych

3.3. Niepłodność a relacje małżeńskie

Rozdział IV

Aspekty prawne i etyczne w leczeniu niepłodności

Rozdział V

Przypadki kliniczne

Rozdział VI

Leczenie niepłodności

6.1. Leczenie niepłodności – aspekt historyczny

6.2. Specjalistyczna pomoc psychologiczna dla par niepłodnych

6.3. Poprawa jakości życia par niepłodnych

Bibliografia

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło