• Obniżka
Dogoterapia we wspomaganiu nauki i usprawnianiu techniki czytania

Dogoterapia we wspomaganiu nauki i usprawnianiu techniki czytania

ISBN: 978-83-8294-091-6
18,86 zł
14,06 zł Oszczędzasz: 4,80 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 15,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Publikacja została opracowana w oparciu o wiedzę na temat czytania globalnego. Ćwiczenia opracowana tak, by mógł w nich uczestniczyć pies, którego obecność podtrzymuje u dzieci zainteresowanie i motywację do nauki. Autorka zwróciła też uwagę na rolę relaksu, koncentracji i rozgrzewki mentalnej w nauce i podała praktyczne ćwiczenia. Książka zawiera wiele pomysłów, ćwiczeń, a ich realizowanie to prawdziwa zabawa w czytanie...

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Publikacja została opracowana w oparciu o wiedzę na temat czytania globalnego. Ćwiczenia opracowana tak, by mógł w nich uczestniczyć pies, którego obecność podtrzymuje u dzieci zainteresowanie i motywację do nauki. Autorka zwróciła też uwagę na rolę relaksu, koncentracji i rozgrzewki mentalnej w nauce i podała praktyczne ćwiczenia. Książka zawiera wiele pomysłów, ćwiczeń, a ich realizowanie to prawdziwa zabawa w czytanie. Praca przedstawia kilka zasad, dzięki którym każdy pedagog i rodzic będzie mógł skuteczniej wspierać dziecko w nauce czytania. Książka ta może stanowić źródło inspiracji i poszukiwań nowych metod w pracy z dziećmi.

W rozdziale pierwszym Autorka ukazuje źródła i przyczyny trudności dziecka w nauce czytania. W drugim – wskazuje zalety oraz zasady pracy z udziałem psa, jak również podaje konkretne przykłady działań edukacyjnych, które zostały oparte na wybranym materiale metodycznym. W „Dodatkach” Autorka zamieszcza materiały pomocne do prowadzenia zajęć: scenariusze, karty pracy, testy.

Publikacja powinna zainteresować: rodziców, pedagogów, pedagogów specjalnych i inne osoby szukające informacji na temat alternatywnych metod nauczania wspomagających rozwój dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, rodzice dzieci z niepełnosprawnością, pracownicy i studenci uczelni pedagogicznych, a także nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych specjalnych i z oddziałami integracyjnymi.

261 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-091-6

Kulisiewicz Beata

Oligofrenopedagog. Absolwentka Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie – psychologia zwierząt oraz Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Częstochowie, wykładowca Akademii Jana Długosza.

Zainteresowania: obszary pracy z uczniem w szkole specjalnej, innowacyjne metody edukacyjne, interwizja.

Autorka 2 pozycji z zakresu dogoterapii, obecnie pracuje nad książką Dogoterapia w twórczej aktywności dziecka i arteterapii.

Strony WWW autorki:

http://www.dogoterapia.scholaris.pl/
http://dogoterapia.blogspot.com/

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Kulisiewicz Beata

ISBN druk

978-83-7850-752-9

ISBN e-book

978-83-8294-091-6

Objętość

102 stron

Wydanie

II, 2014

Format

B5 (160x235). E-book: PDF

Oprawamiękka, klejona

Wprowadzenie

 

Przyczyny trudności w nauce czytania

 

Nauka z psem

 

Bajki i czytadełka

 

Dodatki

 

Bibliografia

fragment

Bardzo lubię pomysły Beaty Kulisiewicz na pracę terapeutyczną. W niedawno wydanej książeczce znajdziemy tych pomysłów zatrzęsienie i jestem przekonana, że ich wykorzystanie uatrakcyjni pracę dogoterapeutów z dziećmi uczącymi się czytać i pisać oraz tymi, który z czytaniem i pisaniem mają kłopoty. Autorka zaczyna od objaśnienia przyczyn trudności w nauce czytania, by później - w rozbudowanym rozdziale zatytułowanym "Nauka z psem" - objaśnić założenia ideologiczne czytania psu i pokierować takiego typu terapią poprzez kolejne jej etapy. Już tu Beata Kulisiewicz proponuje różne ćwiczenia mogące ułatwić naukę czytania. Autorka podpowiada również tytuły książek, z jakich terapeuci mogą korzystać podczas pracy z dziećmi dzieląc je na te, dla dzieci młodszych i na te przeznaczone dla dzieci starszych.

Bogaty dział "Dodatków" zawiera karty pracy, scenariusz zajęć, zakładkę do książki i inne pomysły mogące uczynić zajęcia dogoterapii jeszcze ciekawszymi.

Ogólnie rzecz biorąc - rewelacja!

P.S. Myślicie, że można tak pracować także z kotami?;)

źródło: http://prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.comksiążka...Kupiłam sobie nową książkę... w sumie to nie tylko kupiłam ale wywalczyłam;) Jej zapowiedź znalazłam kilka dni temu na bloogu pani Beaty Kulisiewicz (autorki książki) i od tamtego dnia codziennie sprawdzałam czy jest już sprzedaży. Moje zainteresowanie tą pozycją było spowodowane tym, że mam już jedna książkę pani Beaty i jest po prostu rewelacyjna, podobnie zresztą jak jej bloog. Książki oczywiście są poświęcone dogoterapii. Ta którą już mam od dawna i z której niemalże codziennie korzystam to "Witaj piesku. Dogoterapia we wspomaganiu rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych". Tak więc kiedy zobaczyłam zapowiedź nowej publikacji pani Beaty pt" Dogoterapia we wspomaganiu i usprawnianiu techniki czytania", wiedziałam , że muszę ją mieć i zamówiłam.

Zośka

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło