• Obniżka
Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa

Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa

ISBN: 978-83-7587-943-8
16,67 zł
7,67 zł Oszczędzasz: 9,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 9,50 zł

Wyświetl historię cen produktu

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Monografia podejmuje problematykę osób z zespołem Downa − trisomią 21 − najczęstszą aberracją chromosomową występującą u człowieka. Życie psychospołeczne tych osób scharakteryzowane jest w niej z uwzględnieniem stanu współczesnej wiedzy, osiągnięć różnych dziedzin nauki...

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Monografia podejmuje problematykę osób z zespołem Downa − trisomią 21 − najczęstszą aberracją chromosomową występującą u człowieka. Życie psychospołeczne tych osób scharakteryzowane jest w niej z uwzględnieniem stanu współczesnej wiedzy, osiągnięć różnych dziedzin nauki, które dotyczą właściwości ich funkcjonowania, a także trudności, których te osoby i ich rodziny doświadczają.

Omówione są problemy związane z rozwojem niemowląt i małych dzieci, adolescentów, młodych dorosłych oraz osób starszych. Uwzględnienie szerokiego przedziału wiekowego jest niezwykle istotne z racji wydłużania się czasu życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym również z zespołem Downa.

Poruszane zagadnienia mają na celu poznanie i zrozumienie osób z zespołem Downa, co bezpośrednio łączy się z podnoszeniem jakości udzielanej im pomocy, jak również z lepszą jakością ich życia oraz ich rodzin – są to kwestie w ostatnim czasie szczególnie żywo dyskutowane.

Książka przedstawia wyniki badań empirycznych prowadzonych zarówno na gruncie polskim, jak i zagranicznym, a także omówienie prac teoretycznych dotyczących tematu publikacji.

Pozycja adresowana jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się leczeniem i usprawnianiem osób z zespołem Downa, studentów psychologii i pedagogiki, jak i do rodziców oraz opiekunów tych osób, a także do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o ich funkcjonowaniu.

477 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
EPUB
Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-7587-943-8

Ewa Zasępa

dr hab., profesor APS; pracuje w Instytucie Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół psychologii klinicznej, w tym szczególnie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży oraz psychologii klinicznej osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Ewa Zasępa

ISBN druk

978-83-7587-445-7

ISBN e-book

978-83-7587-943-8

Objętość

158 stron

Wydanie

II, 2012

Format

B5 (160x235). E-book: PDF

Oprawamiękka, klejona

Słowo wstępne

Wprowadzenie

Zespół Downa – cechy charakterystyczne

Jakość życia osób z zespołem Downa oraz ich rodzin

Struktura osobowości oraz cechy temperamentu

Zachowanie przystosowawcze

Problemy wieku dorosłego i starszego

Zakończenie

Bibliografia

fragment

Ewa Zasępa sporządziła kompendium wiedzy o społecznym funkcjonowaniu i jego uwarunkowaniach psychicznych osób z zespołem Downa - to prawdziwie mrówcza praca, ale dająca doskonały efekt.

Autorka przeanalizowała skrupulatnie różnego typu badania dotyczące interesujących ją zagadnień i zaprezentowała je komponując z płynny, przemyślany sposób. Badane osoby z zespołem Downa zostały poddane wielu testom, rozmowom, tak, by ich życie opisać w sposób naukowy jak najpełniej.

Porównywano stopień rozwoju umiejętności społecznych osób wychowujących się w rodzinach i w ośrodkach wychowawczych, badano rozpoznawanie emocji u drugiego człowieka, sprawdzano jaki poziom niezależnego życia osiągają osoby z zespołem Downa.

Analizowano mnogość aspektów, także tych dotyczących relacji w rodzinach, w których jest osoba z zespołem Downa. Ewa Zasępa podsuwa doskonałe źródło wiedzy o osobach z zespołem Downa. Jeśli tylko zdecydujemy się w nie wgłębić, skorzystamy.

źródło: http://prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.com/2010/06/ewa-zasepa-psychospoeczne.html


Książka pt. Psychospołeczne funkcjonowanie osób zespołem Downa prof. Ewy Zasępa która pracuje w zakładzie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Książka opowiada o aspektach funkcjonowaniu osób z trisomią 21 . Warto wiedzieć 21 marca obchodzimy święto osób które posiadają jeden chromosom gratis. Książka to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat trisomi 21. K siążkę powinni przeczytać rodzice których dzieci zmagają się z tym schorzeniem. Na pewno znajdują w niej bardzo wiele przydatnych wskazówek których będą mogli zastosować w pracy z własnym dzieckiem. Pedagodzy którzy na co dzień pracuje z dziećmi z trisomią 21. Studenci kierunków pedagogicznych. Menadżerowie centrów handlowych do których może będą chodzić osoby z zespołem Downa.

Książkę poleca student pedagogiki Uniwersytet Opolskiego który sam jest osobą z niepełnosprawnością.

Krysian Cholewa

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło