Psychoruchowy rozwój dziecka

Psychoruchowy rozwój dziecka. Propozycje wsparcia i pomocy rodzinie

Podtytuł: Diagnoza
ISBN: 978-83-7850-370-5
17,14 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 18,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

W poradniku znajdziecie Państwo: kilka uwag natury ogólnej (wprowadzenie), wskaźniki rozwoju dziecka od chwili jego narodzin do momentu ukończenia przez nie 36. miesiąca życia, wraz z praktyczną Kartą obserwacyjną, która umożliwi rejestrowanie wyników związanych z rozwojem dziecka, nabywaniem przez nie pewnych sprawności i umiejętności...

Wersja książki
Ilość

Oddaję w Wasze ręce ten poradnik, aby rodzice (każda szczęśliwa matka i każdy troskliwy, kochający ojciec) małego dziecka mogli się bez trudu zorientować, jak rozwija się Ich pociecha.

W poradniku znajdziecie Państwo: kilka uwag natury ogólnej (wprowadzenie), wskaźniki rozwoju dziecka od chwili jego narodzin do momentu ukończenia przez nie 36. miesiąca życia, wraz z praktyczną Kartą obserwacyjną, która umożliwi rejestrowanie wyników związanych z rozwojem dziecka, nabywaniem przez nie pewnych sprawności i umiejętności.

Gdyby zaistniała potrzeba niesienia pomocy Waszemu dziecku, a pośrednio i Wam jako jego rodzicom – niniejsza pozycja podpowie do kogo się zwrócić, by ją uzyskać, a także wyjaśni, na czym polega ta pomoc i jaki może być jej zakres. W tym miejscu poradnika – oprócz wyjaśnień – znajdziecie też Państwo adresy odpowiednich ośrodków wczesnej interwencji lub poradni wraz z telefonami, a także adresy stron portali internetowych i for dyskusyjnych.

W końcowej części książki znajdziecie Państwo bibliografię oraz przydatne (mam nadzieję) aneksy, wzbogacające treść niniejszego poradnika.

Zatem zachęcając do lektury tej skromnej publikacji, życzę jednocześnie Waszym dzieciom dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju oraz radosnego i szczęśliwego dzieciństwa, a Wam, Drodzy Rodzice – wolnego od trosk i zmagań z przeciwnościami losu – spokojnego towarzyszenia Im w drodze ku dorastaniu i dorosłości.

Elżbieta M. Minczakiewicz

Postępowanie wychowawcze dla każdego dziecka zaczyna się tam,

gdzie jego naturalny rozwój zatrzymał się...

A zatem ile jest na świecie dzieci, tyle jest początków [...]

Eduard Seguin, 1866

Diagnoza
267 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-7850-370-5

Minczakiewicz Elżbieta

dr n. hum., pedagog specjalny, neurologopeda, terapeuta zajęciowy, terapeuta osób po zabiegu laryngektomii, instruktor harcerski Nieprzetartego Szlaku. Autorka książek z zakresu rozwijania oraz korekty mowy u dzieci i dorosłych, wspomagania rozwoju dzieci i wychowania młodzieży z niepełnosprawnością (przede wszystkim osób z zespołem Downa i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu); autorka licznych publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Członek towarzystw naukowych i społecznych, m.in.: Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Zespołu do Badań Naukowych nad Niepełnosprawnością Intelektualną, Międzynarodowej Akademii Rehabilitacji Rozwojowej w Monachium, Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych, Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Minczakiewicz Elżbieta

ISBN druk

978-83-7587-514-0

ISBN e-book

978-83-7850-370-5

Objętość

84 stron

Wydanie

II, 2010

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

 

Wprowadzenie

 

Jak korzystać z Karty obserwacyjnej?

Karta obserwacyjna

Karta obserwacyjna

 

Wskaźniki rozwoju dziecka w wieku od 1. do 36. miesiąca

 

Wskaźniki rozwoju społecznego dziecka w wieku od 1. do 7. roku życia

 

Wczesna interwencja a rozwój dziecka

Co to jest wczesna interwencja?

Wczesna interwencja

Ośrodki i punkty wczesnej interwencji oraz pomocy rodzinie

 

Portale internetowe i fora dyskusyjne

 

Bibliografia

 

Aneksy

fragment

Dla kogo: Dla rodziców, dzieci w wieku 3-6 lat, które wykazują problemy rozwojowe, lecz także dla tych, którzy pragną mieć pewność, że ich dziecko rozwija się właściwie.

Recenzowana książka jest pozycja o tyle wyjątkową, że bardzo rzadko specjalista decyduje się na oddanie gotowego narzędzia diagnostycznego w ręce rodziców. Tym razem jednak coś takiego nastąpiło i ta książka pozwala rodzicom na samodzielne określenie wieku rozwojowego dziecka oraz wyłapanie ewentualnych deficytów w zakresie rozwoju motorycznego, psychicznego oraz społecznego potomka. Jest ona pomocna dla rodziców, którzy nie są pewni, czy ich dziecko rozwija się prawidłowo, dzięki czemu jednym ułatwia wykrycie problemów na wczesnym etapie rozwoju dziecka, innych uspokaja i pokazuje, że wszystko mieści się w normie i nie ma powodów do niepokoju.

Książka składa się właściwie z trzech części - karty obserwacyjnej, w która można wpisywać wyniki, tabeli ze wskaźnikami rozwoju dla dzieci 1 - 36 miesiąca życia oraz zbioru niezwykle ważnych informacji - jak, gdzie i u kogo szukać należy pomocy. Bardzo przydatnym fragmentem jest spis ośrodków i punktów wczesnej interwencji oraz pomocy rodzinie wraz z adresami i numerami telefonów. Dodatkiem do tego jest lista portali internetowych i for dyskusyjnych dotyczących dzieci z różnorakimi problemami i opóźnieniami rozwojowymi. Zawiera zatem wszystko, co potrzebne jest zaniepokojonym rozwojem swego dziecka rodzicom.

Natalia Minge

Zobacz także

Polecane tytuły ( 7 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło