Czerwcowe PREMIERY w Impulsie. Uwaga na rabatową okazję

person Wysłane przez: Paweł Głowiak list Kategoria: Newslettery Dodano: favorite Trafienie: 117

Newsletter - 06.06.2024

Wiadomość on-line

 
Top 10 Impulsu
Premiera w Impulsie

Myślenie pożyteczne, czyli zielony kciuk innowacyjności
Michał Jasieński

Myślenie pożyteczne, czyli zielony kciuk innowacyjnościPREMIERA 05.2024

Trzeciej część “trylogii” o myśleniu autorstwa Michała Jasieńskiego To książka o tym, jak tworzyć klimat, w którym ludzie myślą innowacyjnie, jak tworzyć innowacyjne modele biznesowe, jak rozumieć prawa rozwoju technologii, jak odplątać wpływy ideologii i polityki od innowacyjności oraz jak zagwarantować wysoką jakość B+R (czyli badań i rozwoju), bez czego nie ma szans na innowacje...

Myślenie pożyteczne, czyli zielony kciuk innowacyjności mówi o tym wszystkim. To książka o tym, jak tworzyć klimat, w którym ludzie myślą innowacyjnie, jak tworzyć innowacyjne modele biznesowe, jak rozumieć prawa rozwoju technologii, jak odplątać wpływy ideologii i polityki od innowacyjności oraz jak zagwarantować wysoką jakość B+R (czyli badań i rozwoju), bez czego nie ma szans na innowacje.

kup ksiązkę w Impulsie

 

Premiera w Impulsie

Krzyżówki matematyczne dla dzieci w młodszym wieku szkolnym
Feliksa Piechota, Emilia Grzesiak

Krzyżówki matematyczne dla dzieci w młodszym wieku szkolnym PREMIERA 05.2024

Niniejsza publikacja stanowi zbiór 50 krzyżówek matematycznych przeznaczonych dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Mogą one stać się jedną z form uatrakcyjnienia zajęć z zakresu edukacji matematycznej w klasach I–III szkoły podstawowej, jak również stanowić propozycję wartościowego edukacyjnie spędzenia czasu w przestrzeni domowej.

Niniejsze propozycje ułożone są według stopnia trudności: od najprostszych, ukazujących matematykę jako niezwykle pojemny i wielokontekstowy obszar wiedzy, do bardziej skomplikowanych, wymagających większej znajomości pojęć i umiejętności matematycznych. Na końcu książki znajdują się..

kup ksiązkę w Impulsie

 

Premiera w Impulsie

Uwarunkowania decyzji o umieszczeniu dziecka opuszczonego w zastępczym środowisku opiekuńczym
Jarosław Przeperski

Uwarunkowania decyzji o umieszczeniu dziecka opuszczonego w zastępczym środowisku opiekuńczymPREMIERA 05.2024

Umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej jest zawsze sytuacją, którą można określić jako kryzysową. To kryzys nie tylko rodziny, lecz także – jeżeli nie przede wszystkim – dziecka, które zostaje przeniesione do nowego środowiska opiekuńczego. Umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej znacząco wpływa na jego dalsze losy. Często nie są to historie sukcesu, ale raczej zmagań z ogromnymi trudnościami, które odciskają swoje piętno na całym życiu dziecka, również dorosłym. Z kolei historie mówiące o doświadczeniach dzieci, które zostały w rodzinach dysfunkcyjnych, porażają swoim tragizmem i są świadectwem bezczynności (świadomej lub nie) odpowiednich służb. [...]

Kluczowe dla Autora pytanie dotyczy tego, jakie czynniki warunkują podejmowanie decyzji o umieszczeniu dziecka w zastępczym środowisku opiekuńczym...

kup ksiązkę w Impulsie

 

Premiera w Impulsie

Pan Liściasty i inne bajki profilaktyczne
Małgorzata Walczak-Klimek

Pan Liściasty i inne bajki profilaktycznePREMIERA 06.2024

Podobnie jak w poprzedniej książce, każda z bajek została przez Autorkę opatrzona pytaniami-wskazówkami oraz zarysem tematyki, co umożliwi rodzicom i terapeutom sięgnięcie po najodpowiedniejszą dla danego dziecka czy grupy. Nie pozostawiajmy dziecka bez wspólnej analizy ich treści, gdyż mogłoby to spowodować więcej strat niż pożytku w sferze emocjonalnej. I przede wszystkim sami, zanim sięgniemy po bajkę profilaktyczną, musimy najpierw dojrzeć do zaakceptowania faktu, że wokół panuje, obok dobra, również zło, że są łzy smutku, że niektórzy ludzie nie mają szlachetnych intencji, a szczęśliwe zakończenie nie zawsze nadchodzi. Te prawdy mogą się wydawać zbyt bolesne i szokujące, ale rolą pedagogów i rodziców jest przygotowanie dziecka do życia w autentycznym, a nie odrealnionym świecie. Zresztą nawet złożone zagadnienia, lecz podane w atmosferze otwartości i serdeczności, nie są dla niego zagrażające. Zbyt często to właśnie dorośli nie są gotowi do rozmów o nich. Podobnie jak pouczająca bajka, rozmowa ma magiczną moc zbliżania ludzi. Tylko w ten sposób profilaktyka może się udać, do czego jako autorka mocno zachęcam. Niech bajki profilaktyczne uczą, przestrzegają, terapeutyzują, wyjaśniają, uwrażliwiają i wzmacniają więź między dzieckiem a rodzicami.

Powodzenia!

kup ksiązkę w Impulsie

 

Premiera w Impulsie

Teoretyczne przesłanki dla metodyki wychowania fizycznego naszych czasów
Józef Węglarz

Teoretyczne przesłanki dla metodyki wychowania fizycznego naszych czasów PREMIERA 06.2024

Metodyka wychowania fizycznego należy do dydaktyk szczegółowych i w swoich procedurach wyznacza drogi postępowania w fizycznym kształceniu oraz wychowaniu młodego pokolenia. Wszystkie wskazania formułowane w jej obrębie są zorientowane na realizację celów i zadań wyznaczonych temu przedmiotowi szkolnemu. Dlatego jej zasoby szczegółowo informują o tym, jak organizować ten proces, ustalają jego zakres rzeczowy, podają sposoby nauczania i wychowania oraz proponują kryteria oceny efektów. Jest więc podstawowym i kompletnym narzędziem dydaktycznym w ręku nauczyciela, warunkującym skuteczność jego czynów. Jeśli dawne systemy oświatowe uwzględniały wychowanie fizyczne, to zawsze były dla niego ustalone powinności oraz sposoby ich realizacji. Niektóre z nich nadal funkcjonują i dlatego w tym opracowaniu pojawia się reminiscencyjne wejrzenie, które wydaje się zasadne, ponieważ przeszłość pozostawiła po sobie wiele wartościowych wskazań.

kup ksiązkę w Impulsie

 

Top w Impulsie

Szkolne rewolucje
Bogusław Śliwerski

Szkolne rewolucje KSIĄŻKA MIESIĄCA w IMPULSIE

W istocie książka Szkolne rewolucje jest wielowątkową pracą o nauczycielu, o uczniu, o instytucjonalnej i architektonicznej przestrzeni szkoły, o metodach zarządzania szkołą i oświatą – a więc uczniem i nauczycielem – o polityce oświatowej i o szeroko rozumianej edukacji nie tylko młodych pokoleń. Liczę na to, że być może właśnie ta książka przyczyni się do tego, że obywatele i politycy nareszcie zrozumieją, że nie da się jednowymiarowo i odgórnie naprawić szkoły, a podejmowanie tego rodzaju kolejnych prób skazane jest z góry na porażkę (Marek Konopczyński).

Książka Profesora Bogusława Śliwerskiego pt. Szkolne rewolucje stanowi historyczny wyjątek. Jej Autor, który jest niewątpliwie najwybitniejszym Polskim Pedagogiem przełomu wieków, autorem lub współautorem najważniejszych książek pedagogicznych z ostatniego ćwierćwiecza, napisał pracę do tej pory niespotykaną na półkach księgarskich.
 

kup ksiązkę w Impulsie

 

Autor w Impulsie

Jak wydać własną książkę?
Oficyna Wydawnicza "Impuls" oferuje kompleksowy proces wydawniczy "od A do Z"

Zostań Autorem w ImpulsieWydanie własnej książki to bardzo duże wyróżnienie dla każdego autora. Nie jest to jednak w większości przypadków proste – wymaga zadbania o wiele elementów opracowania, w tym nie tylko o treść, ale też istotną szatę graficzną. Warto z tego względu skorzystać ze specjalnego procesu oferowanego przez renomowane oficyny wydawnicze, które są w stanie wydać książkę w tym książki specjalistyczną, naukową, poradniki itp. oraz wdrożyć ją do swojej oferty.

Kompleksowe wsparcie dla autora

Zadbanie o właściwe wydanie własnej książki oznacza konieczność nadzorowania całego procesu powstawania jej w postaci fizycznego nośnika. Może to stanowić problem dla autora, którego głównym celem nieustannie pozostaje wyłącznie przekazanie wiedzy czytelnikom. Z tego względu renomowane oficyny wydawnicze proponują kompleksowe wsparcie w zakresie wydawania książek.

Oznacza to przede wszystkim pomoc doświadczonego zespołu redaktorskiego - youtu.be/C4B-EVAlhFE

Zostań Autorem w Impulsie

 

 

 

Kontakt

| Jak wydać książkę w Impulsie? | o Impulsie | Promocje


Oficyna Wydawnicza "Impuls", ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 

Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywania w przyszłości informacji na temat naszych nowości,
wznowień oraz aktualności wydawniczych, prosimy kliknąć w link rezygnuję.
W każdej chwili mogą Państwo ponownie zapisać się do newslettera.
Za kłopot bardzo przepraszamy.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło