KLASA I. Moi przyjaciele z Literkowa w domu. Podręcznik do ortografii - recenzja

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Recenzje książek wydawnictwa Impuls: dowiedz się więcej Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 145

Programu, który w umiejętny sposób łączy naukę z zabawę i rozwijaniem zdolności poznawczych dziecka, co okazuje się idealnym i bardzo skutecznym krokiem...

Recenzja

Język polski jest niewątpliwie piękny, przebogaty w słownictwo i imponujący pod względem możliwości wyrażenia znaczeń, pojęć i emocji w sposób, w jaki nie potrafi uczynić tego żaden inny język świata. Prawdą jest jednak również to, że nasz polski język nie należy do najłatwiejszych pod kątem gramatyki i ortografii, ale na szczęście i temu można zaradzić za sprawą wspaniałych, pomocnych publikacji na polu wsparcia tak rodziców, jak i nauczycieli. I właśnie o takiej książce chcę wam dziś opowiedzieć, a dokładniej rzecz ujmując o pracy Renaty Pasymowskiej pt. "Moi przyjaciele z Literkowa w domu. Podręcznik do programu nauczania ortografii w klasach I–III". Zapraszam do poznania recenzji tego tytułu.

Jako słowo się rzekło, mamy do czynienia z atrakcyjnym podręcznikiem dla dzieci, ich rodziców i szkolnych nauczycieli. Podręcznikiem, ukazującym autorski program nauczania pani Renaty Pasymowskiej, który opiera się na nauce poprzez zabawę, rozrywkę oraz poznawanie świata i codzienności życia przez dzieci. Program ten dzieli się na trzy główne poziomy, z których każdy kolejny podejmuje sobą bardziej złożone i skomplikowane aspekty nauki poprawnej polszczyzny. A wszystko to przybiera postać fabularnego spotkania z przezabawnymi mieszkańcami tytułowego Literkowa - urokliwego miasteczka, w którym mieszkają literki! 

Na pozycję tę składa się zarówno część o charakterze teoretycznym, dydaktycznym i poradnikowym (głównie dla rodziców i nauczycieli), jak i część stricte praktyczna, czyli zestaw rozmaitych zadań, ćwiczeń i językowych zabaw dla dzieci. I tak też mamy tu m.in. uzupełnianie brakującymi literkami trudnych wyrazów, przygotowywanie różnego rodzaju albumów, opowiadań, listów, a nawet reportaży, czy też chociażby inscenizację teatralnych przedstawień. Co ciekawe, owe ćwiczenia dzielą się na te indywidualne, które mogą być wykonane w domowym zaciszu, jak i też te grupowe, które znajdą swój finał np. w szkolnej klasie. 

Książka ta zaskakuje przede wszystkim bogactwem i różnorodnością swojej oferty, gdzie to każdą ze stron wypełnia inne ciekawe zajęcie, ale też i interesujące i fachowe wskazówki dla rodziców i nauczycieli. Dzięki temu nie ma tu mowy o jakiejkolwiek monotonni, co w przypadku dzieci ma zawsze kolosalne znaczenie. Nie można nie docenić także niezwykle ciepłego i przyjemnego klimatu tej publikacji, co wiąże się przede wszystkim z ukazaniem Literkowa i jego kolorowych mieszkańców. I jest w tym coś z klasycznej bajki, co również wydaje się być jak najbardziej właściwym posunięciem autorki tej książki.

Wielkim atutem tego wydawnictwa jest z pewnością jego efektowna, graficzna szata. Otóż strony tej książki wypełniają piękne, bajkowe, kredowe i przypominające dzieła dzieci, rysunki autorstwa Anny Cygan. To właśnie one ukazują nam Literkowo i jego mieszkańców w postaci literek właśnie, które zachwycają nie tylko swoim kształtem, ale też i bogactwem kolorów. Poza tym warto docenić graficzny układ treści - czyli porad i wskazówek, jak i też samych zadań i ćwiczeń. To wszystko, wraz z dużym formatem, dobrej jakości papierem i drukiem, wpływa na atrakcyjną wizualnie ofertę tego tytułu, co znów w przypadku dziecięcego czytelnika ma wielkie znaczenie. 

Celem tej książki jest ułatwienie, przyspieszenie i uatrakcyjnienie nauki poprawnej pisowni dla dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej. I mej ocenie zadanie to udało się w pełni tu osiągnąć, dzięki zastosowaniu autorskiego programu pani Renaty Pasymowskiej. Programu, który w umiejętny sposób łączy naukę z zabawę i rozwijaniem zdolności poznawczych dziecka, co okazuje się idealnym i bardzo skutecznym krokiem. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam sięgnięcie po ten tytuł zarówno wszystkim rodzicom, nauczycielom, jak i oczywiście dzieciom, które w ten sposób będą się świetnie bawić i szlifować poprawną ortografię. Polecam - naprawdę warto!

źródło: https://sztukater.pl/ksiazki/item/35447-moi-przyjaciele-z-literkowa-w-domu.html

Zapraszamy do publikacji: https://www.impulsoficyna.com.pl/ksiazki-do-edukacji-przedszkolnej-i-wczesnoszkolnej/2227-klasa-i-moi-przyjaciele-z-literkowa-w-domu-podrecznik-do-ortografii.html

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło