Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków - premiera

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Premiery i nowości Dodano: favorite Trafienie: 1501

„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to kontynuacja perypetii niezwyczajnych psiaków

Drodzy Czytelnicy,

z wielką radością oddajemy wraz z autorką Alicją Stepek w Wasze ręce nowe przygody zapewne znanych już Wam bohaterów z Doliny Futrzaków pt. Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków. Zbiór bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych. Bez wątpienia już wiecie, że te nadzwyczajne psiaki i ich leśni przyjaciele przeżywają zwyczajne problemy, takie same lub podobne do tych, które i Wam się przydarzają. Poznajcie zatem ich kolejne przedziwne przygody i kłopoty oraz niezwykłe sposoby na ich rozwiązanie. Może przy okazji odkryjecie niejeden przyrodniczy sekret?

Drodzy Rodzice, może dzięki tym historiom zauważycie w swoim dziecku problem, o którym trudno było mu mówić albo, dzięki utożsamieniu się Waszej pociechy z konkretnym bohaterem, lepiej poznacie jego charakter i usposobienie?

zapraszamy Impuls„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to kontynuacja perypetii niezwyczajnych psiaków, które mierzą się ze zwyczajnymi problemami niejednego dziecka. Czy uda się futrzakom pokonać lęk przed ciemnością lub przed wizytą w szpitalu? Czy polubią nowych członków ich szkolnego i rodzinnego stada? Czy uda im się pokonać nieśmiałość bądź lęk przed rozstaniem? Przy okazji może znajdą odpowiedź na pytanie czym może się stresować sójka, czy ptaki potrafią nurkować w rzece albo czy leśne mrówki są w ogóle potrzebne? 

Dzięki tym niezwykłym historiom poznacie nie tylko świat przyrody, lecz przede wszystkim świat emocji, postaw i wartości, czyli wszystko to, co czujemy i czego oczekujemy od siebie nawzajem. Niech lektura tych bajek stanie się pretekstem do rozmów z dziećmi o tym, o czym trudno się mówi. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot? 

„Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków” to nowe przygody znanych już bohaterów z Doliny Futrzaków. Te nadzwyczajne psiaki i ich leśni przyjaciele, przeżywają te same lub podobne, całkiem zwyczajne, problemy co każdy z nas. Poznajcie zatem ich kolejne przedziwne przygody i kłopoty wraz z niezwykłymi sposobami na ich rozwiązywanie, a przy okazji może odkryjcie niejeden przyrodniczy sekret? 

Drodzy Rodzice, może dzięki tym historiom odkryjecie w swoich dzieciach problem, o którym trudno było im mówić albo, przez utożsamienie się Waszych pociech z konkretnym bohaterem, poznacie lepiej ich charakter i usposobienie? 

Polecamy tę pozycję także nauczycielom, pedagogom i terapeutom jako narzędzie do pracy z dzieckiem. Może będzie dzięki niej to okazja do otwartych i szczerych rozmów o tym, co ważne. Z pewnością mogą te rozmowy pomóc w zrozumieniu własnych emocji i stawianiu czoła temu co spotyka nas wszystkich w życiu codziennym. Wprawne pedagogiczne oko za pewne dostrzeże, że każde z opowiadań tej książki przedstawia zachowania bohaterów w kontekście zdarzeń, które są bliskie nam wszystkim; dzieciom, młodzieży, a także dorosłym. Psiaki przeżywają lęki, borykają się z nieporozumieniami w grupie rówieśniczej, mierzą się z poczuciem odrzucenia czy brakiem akceptacji, także w obliczu cech ze spektrum autyzmu, które jedno z futrzaków wyraźnie okazuje. Każda historia ma swoje dobre zakończenie, ale kto wie, może warto spróbować pozwolić dzieciom niektóre z nich same dokończyć? 

Życzymy wszystkim Czytelnikom, którzy sięgają po ten zbiór bajek, by ich czytanie było nie tylko świetną zabawą, lecz także pretekstem do rozmów o małych i dużych problemach. Może dzięki tym niezwykłym zwierzakom, co przeżywają to samo, będzie dzieciom łatwiej zrozumieć własne emocje i rozwiązać niejeden kłopot?

________________________________________________

Serdecznie zapraszamy i polecamy pierwszą i drugą część publikacji Alicji Stepek o przygodach zwierzaków z Doliny Futrzaków zarówno w wersji papierowej oraz elektronicznej e-book:

Przedziwne przygody      Nowe przygody

Polecamy w naszej księgarni internetowej: https://www.impulsoficyna.com.pl/1956_alicja-stepek

Zapraszamy!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło