Wychowanie Fizyczne z Impulsem

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Premiery i nowości Dodano: favorite Trafienie: 1394

1. Wychowanie fizyczne w opowieściach. Między teorią a praktyką (PREMIERA)

Autor: Węglarz Józef

Wychowanie fizyczne w opowieściach. Między teorią a praktykąKsiążka wpisuje się w listę lektur ukazujących problemy szkolnego wychowania fizycznego i poszukujących sposobów skutecznego ich rozwiązywania. Autor przygotował ją w nieco innej formule. Swój niepokój o przyszłość wychowania fizycznego przedstawił bowiem w opowieściach, co nadaje publikacji oryginalność. Józefa Węglarza można zaliczyć do grona nielicznych autorów, którzy subiektywnie, z odrobiną sarkazmu i humoru odsłaniają słabości fizycznej edukacji. Jednocześnie, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, podpowiada on, jak dany problem rozwiązać. [...] Dla wielu czytelników książka może być źródłem refleksji o stanie fizycznej edukacji. Szczególnie polecam ją nauczycielom wychowania fizycznego oraz studentom przygotowującym się do wykonywania tej profesji (z recenzji dra hab. Eligiusza Madejskiego, prof. nadzw. AWF w Krakowie).

Dowiedz się więcej


2. Intelektualizacja w edukacji fizycznej. Przykładowe materiały metodyczne

Autor: Węglarz Józef

Intelektualizacja w edukacji fizycznej. Przykładowe materiały metodyczneDo rąk Czytelnika trafia materiał metodyczny, który może być przydatny w codzienności edukacyjnej. Wpierw dokonano analizy teoretycznych podstaw intelektualizacji stworzonych przez metodykę oraz przeglądu niektórych metod przekazywania i zdobywania wiedzy w tym obszarze (rozdział 1). Na tej bazie powstały bloki tematyczne wedle postulowanych uczniowskich kompetencji, które powinny być osiągnięte w procesie wychowania fizycznego, z uwzględnieniem obowiązujących wskazań zawartych w podstawach programowych (rozdział 2).

Dowiedz się więcej

 

3. Aksjologia ciała w edukacji fizycznej

Autor: Węglarz Józef

Aksjologia ciała w edukacji fizycznejAutor podjął ambitne wyzwanie, z którego wywiązał się znakomicie. Wydawać by się mogło, że w tym obszarze naukowego dyskursu już wszystko zostało wyjaśnione. Jednak spojrzenie Józefa Węglarza na aksjologię ciała w edukacji fizycznej nieco inaczej ukazuje czytelnikowi jej wielowymiarowość oraz pozwala lepiej zrozumieć, że – jak pisze autor – „[...] ciało jest dla człowieka szczególną wartością i dbałość o nie stanowi jedną z wielu jego potrzeb”. Jak powszechnie wiadomo, na każdym etapie ontogenetycznego rozwoju potrzeby te nabierają nowego znaczenia. Dotyczy to zwłaszcza troski o ciało z perspektywy zdrowia. Książkę polecam nauczycielom, studentom i rodzicom oraz tym osobom, dla których ciało jest najwyższą wartością (z recenzji dra hab. Eligiusza Madejskiego, prof. nadzw. AWF w Krakowie).

Dowiedz się więcej

 

4. Rzecz o wychowaniu w wychowaniu fizycznym

Autor: Węglarz Józef

Rzecz o wychowaniu w wychowaniu fizycznymKsiążka jest swego rodzaju podsumowaniem myśli i wieloletniej praktyki Józefa Węglarza, z ukierunkowaniem na niezwykle ważny, choć często niedoceniany, obszar wychowania fizycznego, jakim jest wychowanie, czyli przygotowanie młodego człowieka w procesie edukacji do samodzielnego, świadomego, satysfakcjonującego i całożyciowego uczestnictwa w szeroko rozumianej kulturze fizycznej w trosce o ciało. Przyjęta przez Autora koncepcja nadaje jej szczególną wartość. […] Z satysfakcją rekomenduję publikację jako wartościową lekturę, która z powodzeniem może uzupełniać i wspomagać proces kształcenia studentów kierunku wychowania fizycznego. Będzie też pomocna w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli wychowania fizycznego i innych specjalności, szczególnie na etapie ich rozwoju zawodowego (z recenzji wydawniczej dra hab. Eligiusza Madejskiego, prof. nadzw. AWF w Krakowie).

Dowiedz się więcej

 

Józef Węglarz

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło