Rysowane wierszyki i zagadki w rozwijaniu aktywności...

Rysowane wierszyki i zagadki w rozwijaniu aktywności...

ISBN: 978-83-7850-794-9
32,38 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 34,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Nakład wyczerpany

Książka została podzielona na cztery części, z których każda dotyczy innego obszaru. Część pierwsza pomoże dziecku w poznawaniu siebie i świata, który je otacza. W drugiej nauczy się umiejętności rozpoznawania swojego ciała, w trzeciej pozna siebie i swoje środowisko, natomiast czwarta zawiera zagadki.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Rysowane wierszyki i zagadki w rozwijaniu aktywności dialogowo-komunikacyjnej i zabawowej u dzieci o zróżnicowanych potrzebach i możliwościach rozwoju.

Wierszyki i zagadki zawarte w niniejszym zbiorze mają za zadanie zaktywizowanie dziecka (zwłaszcza z deficytami w rozwoju, wymagającego pomocy i wsparcia), zachęcenie go do oglądania tego, co je otacza, słuchania, naśladowania, powtarzania, myślenia, kreślenia, malowania, lepienia, uzupełniania, dobierania, segregowania, wyszukiwania – jednym słowem zachęcenia go do wielofunkcyjnej, inspirującej zabawy. Teksty zebrane w tym zbiorze, można wykorzystywać w pracy i zabawie zarówno z dziećmi przedszkolnymi, jak również szkolnymi o różnym stopniu sprawności i wydolności fizycznej i intelektualnej. Wiersze te mogą zainteresować dzieci, które samodzielnie nie potrafią się bawić, ani też nie wiedzą, jak można to samemu zrobić. Mogą one zainteresować także te dzieci, które aktywnie poszukują inspiracji do zabawy, do samodzielnego czytania i malowania tego, co aktywizuje ich uwagę i wolę poznawania świata.

Proponowane zabawy nie ograniczają ani liczby bawiących się, ani ich wieku, nie stawiają żadnych warunków i wymagań tak dzieciom, jak też dorosłym, bo bawić się może każdy, kto tylko chce, kto ma na to ochotę.

1 Przedmiot

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Minczakiewicz Elżbieta

dr n. hum., pedagog specjalny, neurologopeda, terapeuta zajęciowy, terapeuta osób po zabiegu laryngektomii, instruktor harcerski Nieprzetartego Szlaku. Autorka książek z zakresu rozwijania oraz korekty mowy u dzieci i dorosłych, wspomagania rozwoju dzieci i wychowania młodzieży z niepełnosprawnością (przede wszystkim osób z zespołem Downa i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu); autorka licznych publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Członek towarzystw naukowych i społecznych, m.in.: Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Zespołu do Badań Naukowych nad Niepełnosprawnością Intelektualną, Międzynarodowej Akademii Rehabilitacji Rozwojowej w Monachium, Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych, Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Minczakiewicz Elżbieta

ISBN druk

978-83-7850-794-9

ISBN e-book

 

Objętość

196 stron

Wydanie

V, 2015

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Wprowadzenie w świat zabawy, niespodzianek, dźwięków, melodii, akcentów, rytmów i języka

Część pierwsza
Rysowane wierszyki, które pomagają dziecku w poznawaniu siebie i świata, który je otacza

Część druga
Jak uczyć umiejętności i rozpoznawania swojego ciała

Część trzecia
Dziecko poznaje siebie i swoje środowisko

Część czwarta
Zagadki dla ciekawskich i podglądaczy. Bajki w wierszyku.

Bibliografia

Fragmet

Czy znacie książkę: "Rysowane wierszyki i zagadki"? Jeżeli nie to czas najwyższy podsunąć ją swojemu dziecku.

Jest to świetna alternatywa spędzania wolnego czasu. Ta książka zapewni dziecku nie tylko rozrywkę, ale także pomoże mu rozwijać aktywność dialogowo-komunikacyjną, która jest niezwykle istotna w procesie rozwoju.

Szereg bardzo prostych wierszyków oraz zagadek rysowanych, zapewnią rozrywkę na wiele dni. Książka została podzielona na cztery części, z których każda dotyczy innego obszaru. Część pierwsza pomoże dziecku w poznawaniu siebie i świata, który je otacza. W drugiej nauczy się umiejętności rozpoznawania swojego ciała, w trzeciej pozna siebie i swoje środowisko, natomiast czwarta zawiera zagadki.

Bardzo logiczne ułożenie treści pozwoli harmonijnie rozwijać się dziecku, a rodzic będzie mógł pomóc w tym niezwykle ważnym procesie.

Ogromnie polecam:)

Autor: Izuś http://zakurzonapolka.blogspot.com/2011/11/rysowane-wierszyki-i-zagadki-elzbieta.html

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło