Opieka nad dziećmi i młodzieżą

Opieka nad dziećmi i młodzieżą. Studia z dziejów oświaty w XX wieku

ISBN: 978-83-7587-049-7
39,80 zł
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny

Praca przedstawia dzieje opieki nad dziećmi od drugiej połowy XIX wieku do 2000 roku włącznie. Jest to pierwsze tego typu opracowanie przygotowane na podstawie materiałów źródłowych z archiwów polskich i zagranicznych...

Ilość

Praca przedstawia dzieje opieki nad dziećmi od drugiej połowy XIX wieku do 2000 roku włącznie. Jest to pierwsze tego typu opracowanie przygotowane na podstawie materiałów źródłowych z archiwów polskich i zagranicznych. Na tom składa się siedem opracowań monograficznych poświęconych wybranym zagadnieniom z danego okresu. Napisali je wybitni specjaliści – pedagodzy z różnych ośrodków naukowych, co zapewnia wielostronne i rzetelne ujęcie tematu.

Jest to ważna pozycja dla wszystkich osób zainteresowanych sprawami edukacji, wszak nie sposób zajmować się czy też nawet myśleć o niej bez odniesienia do przeszłości, bez znajomości jej ewolucji i przekształceń. Książka zatem powinna znaleźć odbiorców wśród pedagogów - zarówno teoretyków, jak i praktyków oraz studentów kierunków pedagogicznych.

 

100 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Walasek Stefania

polski pedagog, specjalizująca się w historii oświaty i wychowania. Absolwentka i pracownik naukowy Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1997 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie historii, specjalność: historia oświaty i szkolnictwa na podstawie pracy: Szkolnictwo średnie ogólnokształcące na ziemiach polskich w latach 1914-1923. W 2007 r. uzyskała tytuł profesora zwyczajnego.

Od samego początku kariery naukowej pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2005 r. pełni funkcję prodziekana ds. nauczania Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto wykłada w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze. Pracowała również w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji Towarzystwa Wiedzy Powszechnej we Wrocławiu.

Ważniejsze publikacje:

Nauczyciele szkół średnich w XIX i XX wieku jako grupa społeczna i ich wkład w kulturę polską, wyd. UWr, Wrocław 1995. Z historii szkolnictwa i myśli pedagogicznej w Polsce (1773-1939), wyd. UWr, Wrocław 1990. Działalność pedagogiczna Waleriana Kalinki, wyd. UWr, Wrocław 1993. Studia z dziejów oświaty i myśli pedagogicznej XVIII-XX wieku, wyd. UWr, Wrocław 1992.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Walasek Stefania

ISBN druk

978-83-7587-049-7

ISBN e-book

Objętość

252 stron

Wydanie

I, 2008

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

Wstęp

 

Stefania Walasek

Opieka nad dziećmi i młodzieżą w Wilnie (1900−1940)

 

Mirosława Furmanowska

Opieka nad matką i małym dzieckiem w II Rzeczypospolitej

 

Zdzisław Cutter, Edyta Sadowska

Opieka nad ludnością II Rzeczypospolitej ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości żydowskiej

 

Mariola Mirowska

Inicjatywy samorządu miasta Częstochowa w dziedzinie opieki i pomocy społecznej w okresie II Rzeczypospolitej

 

Mirosław Piwowarczyk

Instytucjonalne formy opieki nad dziećmi i młodzieżą w Wielkopolsce w II Rzeczypospolitej (wybrane przykłady)

 

Andrzej Kołakowski

Rozwój systemu całkowitej opieki nad dzieckiem w województwie gdańskim w latach 1945−1956

 

Elżbieta Zieja

Organizacja opieki nad dzieckiem osieroconym na Dolnym Śląsku w latach 1945–2000

fragment

Zobacz także

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło