• Obniżka
  • Nowy
Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku

Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku

Podtytuł: O miłości do samej siebie
ISBN: 978-83-66990-85-2
41,90 zł
32,38 zł Zniżka 22,73%
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Premiera wydawnicza!

Zbiór opowiadań Ewy Lewandowskiej stanowić będzie znaczący wkład w ideę integracji społecznej osób różnych, a jednocześnie podobnych pod względem cenionych wartości i potrzeb. Książka zawiera 12 wierszy i tyleż opowiadań terapeutycznych przyporządkowanych do każdego miesiąca w roku oraz wiersz i opowiadanie przewodnie, które znajdują się na początku tomu.

Ilość

Do publikacji zapraszamy opinią recenzenta:

„Wiersz i opowiadanie na każdy dzień roku – o miłości do samej siebie” Ewy Lewandowskiej przeczytałem z wielkim zainteresowaniem oraz głębokim namysłem nad ich walorami edukacyjnymi oraz terapeutycznymi.

Książka „Wiersze i opowiadania na każdy dzień roku – o miłości do samej siebie” zawiera 12 wierszy i tyleż opowiadań terapeutycznych przyporządkowanych do każdego miesiąca w roku oraz wiersz i opowiadanie przewodnie, które znajdują się na początku tomu.

Opowiadania są bardzo ciepłe w swojej treści, wzbudzają empatię, szacunek do samego siebie, rozwijają wyobraźnię, poszerzają zakres słownictwa czytelników, kształtują pozytywne postawy wobec innych osób i otoczenia przyrodniczo-społecznego. Posiadają wielką wartość relaksacyjną w dzisiejszym zneurotyzowanym świecie, w którym dominują pośpiech i rywalizacja.

Zaletą wierszy i opowiadań jest kształtowanie zamiłowania do czytelnictwa żywych treści, co jest takie ważne w natłoku symboliki narzucanej przez Internet i gry komputerowe. Bajki i opowiadania niepromujące rywalizacji i przemocy należy doceniać w wychowaniu jako przeciwwagę dla przekazów wyzwalających strach i agresję. Te ostatnie są bardzo popularne w mediach. Ceńmy sobie środki społecznej komunikacji, ale nie zapominajmy o przyjaźni do książki.

Dzisiaj mentorzy nauk społecznych i przyrodniczych wiele uwagi poświęcają przywracaniu czci w stosunku do naturalnej przyrody, „niezdeptanej” przez tzw. osiągnięcia cywilizacyjne. W opowiadaniach i wierszach Autorka uczy mądrego kodu odczytywania przyrody. Ten wymiar twórczości jest mi szczególnie bliski. Epoka uprzemysłowienia okazała się niestety epoką dewastacji środowiska. W utworach Ewy ­Lewandowskiej wyrażane są szacunek i miłość do przyrody. To cenne przesłanie, które powinno być przywrócone jako jedno z naczelnych wartości w życiu każdego człowieka. To ono może nas ocalić od katastrofy ekologicznej.

Ewa Lewandowska jest pedagogiem specjalnym o ogromnym doświadczeniu terapeutycznym, zwłaszcza w pracy z dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami. Przez 34 lata pracowała na stanowisku wychowawcy w ośrodku szkolno-wychowawczym dla dzieci i młodzieży z uszkodzonym wzrokiem. Posiada także zasługi w doskonaleniu kadr dla potrzeb szkolnictwa specjalnego. Zostały one wysoko ocenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, władze Bydgoszczy oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w postaci nagród, odznaczeń państwowych i innych. Na uwagę zasługują również jej wysokie kompetencje literackie. [...]

prof. dr hab. Roman Ossowski
Wydział Psychologii
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

O miłości do samej siebie
149 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Ewa Lewandowska

Lewandowska Ewawieloletnia pracowniczka Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. L. Braille’a w Bydgoszczy, wychowawczyni   w   internacie,   a   także   szkoleniowiec, prowadząca   warsztaty   dla   nauczycieli,   wychowawców i rodziców w ramach WDN oraz wykładowczyni na uczelniach wyższych w Bydgoszczy, Grudziądzu i Włocławku. Literatka i poetka, autorka   tomu   wierszy   Miłość   w   różnych   odsłonach   (Kraków   2020).   Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymała: Nagrodę Ministra   Edukacji   Narodowej   (2009),   Medal   Komisji Edukacji Narodowej (2006), Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2002), Złoty Krzyż Zasługi (2001), Brązowy Krzyż Zasługi (1995), Odznakę Ho­norową TPD (1997) i liczne nagrody Dyrektora SOSW.

Śmiechowska-Petrovskij Emilia (red. naukowo-literacki)

doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, pedagog specjalny (tyflopedagog) i filolog polski. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami (ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawności wzrokowej), dotyczą wspierania tych osób w edukacji oraz w korzystaniu z dóbr kultury i technologii. Autorka wielu opracowań naukowych i popularnonaukowych z dziedziny tyflopedagogiki.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Ewa Lewandowska

Emilia Śmiechowska-Petrovskij (red. naukowo-literacki)

ISBN druk

978-83-66990-85-2

ISBN e-book

Objętość

178 stron

Wydanie

I, 2021

Format

B5 (160/235)

Oprawamiękka, klejona, folia matowa

Przedmowa (Roman Ossowski)                

Wprowadzenie do problematyki książki
„Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku. O miłości do samej siebie” (Emilia Śmiechowska-Petrovskij)         

Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku.
O miłości do samej siebie (Ewa Lewandowska)

Wiersz i opowiadanie na styczeń – o radości          
Wiersz i opowiadanie na luty – o akceptacji i szacunku         
Wiersz i opowiadanie na marzec – w poszukiwaniu sensu życia        
Wiersz i opowiadanie na kwiecień – o zazdrości        
Wiersz i opowiadanie na maj – o potrzebie wolności    
Wiersz i opowiadanie na czerwiec – o przyjaźni          
Wiersz i opowiadanie na lipiec – o pierwszej miłości        
Wiersz i opowiadanie na sierpień – o dążeniu do doskonałości 
Wiersz i opowiadanie na wrzesień – o odwadze   
Wiersz i opowiadanie na październik – o uważności
(nie tylko na chwile, ale również, a może przede wszystkim, na uczucia – własne i cudze)
Wiersz i opowiadanie na listopad – o wybaczaniu     
Wiersz i opowiadanie na grudzień – o potrzebie bliskości 

fragment

Zobacz także

Jak kochamy?

2 Recenzje)
Cena podstawowa 36,19 zł -8,00 zł Cena 28,19 zł

Stary sad

Cena podstawowa 36,19 zł -8,00 zł Cena 28,19 zł

SARANG

Cena podstawowa 45,71 zł -20% Cena 36,57 zł

Upominki

Cena podstawowa 24,76 zł -19,23% Cena 20,00 zł
Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Stary sad

Cena podstawowa 36,19 zł -8,00 zł Cena 28,19 zł

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło