• Nowy
Kultury śmiechu a edukacja

Kultury śmiechu a edukacja

ISBN: 978-83-8294-253-8
0,00 zł
Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Premiera wydawnicza!

E-book został zamieszczony w tzw. otwartym dostępie, śmiało więc można go czytać online, ściągać, kopiować, przekazywać znajomym i cytować z podaniem źródła.

Książka dostępna w wersji elektronicznej e-book (PDF) GRATISOWO!

Już teraz pobierajcie!

Wersja książki
Ilość

Pobierz e-book GRATIS!

Zapraszam do lektury książki „Kultury śmiechu a edukacja”, która jako e-book właśnie ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej „Impuls”.

Dnia 1 kwietnia 2023 roku odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Kultury śmiechu a edukacja”, zorganizowana przez zespół Katedry Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Jej celami były spotkanie i wymiana doświadczeń osób zainteresowanych obecnością śmiechu, humoru, komizmu itp. w teoretycznych i praktycznych kontekstach edukacji.

Zatem jest to publikacja pokonferencyjna, oprócz nadesłanych przez referujących ośmiu artykułów nawiązujących do ich wypowiedzi podczas obrad, zawiera teksty będące głosami w dyskusji, przesłane już po zakończeniu konferencji. Są to rozdziały autorstwa dr Katarzyny Bocheńskiej-Włostowskiej (miesięcznik „Remedium”), studenta Artura Góreckiego (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) i dr Natalii Marii Ruman (Uniwersytet Śląski).

Zachęcając do lektury, wyrażamy serdeczne podziękowania dla wyjątkowego grona współpracowników, których życzliwe wsparcie przyczyniło się do sprawnego przebiegu konferencji, a także wzbogacenia treści oraz rozpropagowania tej publikacji pokonferencyjnej.

Mamy nadzieję, że zostanie ona życzliwie przyjęta jako opracowanie kronikarskie będące pokłosiem konferencji naukowej „Kultury śmiechu a edukacja” oraz stanie się inspiracją do podejmowania wszelkiego rodzaju aktywności związanej ze śmiechem nie tylko w pedagogicznych badaniach naukowych.

284 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-253-8

Grzybowski Przemysław Pawełprof. UKW dr hab. Przemysław Paweł Grzybowski – wykładowca na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Interesują go zagadnienia związane z edukacją międzykulturową, edukacją w środowiskach defaworyzowanych, tanatopedagogiką, a także śmiech jako czynnik edukacji i poprawiania jakości życia. Koordynator „Międzyszkolnika” Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN, opiekun Akademickiego Centrum Wolontariatu UKW, esperantysta i wolontariusz ruchu doktorów klaunów. Wybrane publikacje: Doktor klaun! Terapia śmiechem, wolontariat, edukacja międzykulturowa (Kraków 2012); Śmiech w edukacji. Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową (Kraków 2015); Śmiech życia i śmierci. Od osobistych historii po edukację do pamięci o okupacji, gettach i obozach koncentracyjnych (Bydgoszcz 2019). Strona internetowa: www.grzybowski.ukw.edu.pl

Katarzyna Marszałek

dr Katarzyna Marszałek – wykładowczyni na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nauczycielka akademicka, pedagożka, pracowniczka socjalna, mediatorka. Od 1988 roku związana z harcerstwem, od grudnia 2007 roku w stopniu harcmistrzyni, pełniąca liczne funkcje dotyczące m.in.: działania pionów metodycznych, zespołu programowego, komisji stopni instruktorskich, zespołu kadry kształcącej, drużynowej. Jest także kierowniczką Harcerskiego Instytutu Badawczego ZHP oraz pełni jeszcze inne funkcje na szczeblu komendy hufca i komendy chorągwi. Jej zainteresowania naukowe dotyczą działalności organizacji pozarządowych, zwłaszcza harcerskich, w Polsce. Wybrane publikacje: Wybór źródeł do dziejów ZHP (t. 1–3) (Kraków 2014); Wybór źródeł do dziejów ruchu harcerskiego w Polsce. Ruch harcerski w Polsce w latach 1980–1989 (Kraków – Bydgoszcz 2017); Wybór źródeł do dziejów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (t. 1–3) (Kraków 2017); Harcerska lista (nie)obecności. Analiza polskiej bibliografii harcerstwa za lata 1989–2017 (Kraków 2018); Wybór źródeł do dziejów ZHP i ZHR w latach 2017–2018 (Kraków 2018).

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Grzybowski Przemysław Paweł
i Katarzyna Marszałek 

ISBN druk

ISBN e-book

978-83-8294-253-8

Objętość

162 stron

Wydanie

I, 2023

Format

E-book: PDF

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło