• Obniżka
  • Nowy
Zniewoleni. Historie niepijących alkoholików

Zniewoleni. Historie niepijących alkoholików

Podtytuł: Matki narkomanów
ISBN: 978-83-8294-312-2
40,00 zł
26,00 zł Oszczędzasz: 14,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 42,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 28,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Zapowiedź wydawnicza! Premiera już końcem marca!

Zniewoleni to kontynuacja tematyki uzależnień od alkoholu i narkotyków. Publikacja stanowi rezultat rozmów z osobami, które musiały sięgnąć dna, żeby się od niego odbić i rozpocząć nowe życie.

Książka składa się z dwóch części. Bohaterowie pierwszej, noszącej tytuł Historie niepijących alkoholików, opowiadają historie swojego uzależnienia od alkoholu lub alkoholu i narkotyków. W części drugiej, zatytułowanej Matki narkomanów, kobiety przedstawiają zmagania z nałogami swoich dzieci.

Wersja książki
Ilość

Kiedy alkohol zabrał mi wszystko, spakowałem parę osobistych rzeczy i postanowiłem iść na ulicę. Nie miałem za co żyć ani za co pić. Zostały mi dwa dolary. Zakląłem siarczyście i mówię: „Do czegoś, chłopie, doszedł po dziesięciu latach pobytu w Ameryce?”. Wyszedłem przed dom, który wynajmowałem, pomyślałem o swoim życiu i wróciłem do środka. Klęknąłem i zacząłem się gorąco modlić do Boga, żebym przestał pić. Wysłuchał mnie, bo od tamtego momentu nie piję już ponad jedenaście lat. Chyba stwierdził, że trzeba tego łajzę wziąć w ramiona. No i wziął. Ja wlazłem mu pod pachę, a on mnie nakrył płaszczykiem i tak zostało. Na spotkania AA chodzimy razem i pięknie budujemy nowe życie.

Andrzej (fragment książki)

Matki narkomanów
74 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-312-2

Ewa Krasoń

Ewa Krasoń z wykształcenia historyk, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, National Louis University i Dominican University na kierunkach pedagogicznych. Dziennikarka współpracująca z „Dziennikiem Związkowym – Polish Daily News”, pedagog Chicago Public Schools. Autorka książki Matki (2017).

Zniewoleni to kontynuacja tematyki uzależnień od alkoholu i narkotyków. Publikacja stanowi rezultat rozmów z osobami, które musiały sięgnąć dna, żeby się od niego odbić i rozpocząć nowe życie.Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Ewa Krasoń

ISBN druk

978-83-8294-312-2

ISBN e-book

Objętość

126 stron

Wydanie

I, 2024

Format

126x195

Oprawamiękka, klejona, fola matowa

O książce        

Historie niepijących alkoholików

Rycerz na białym koniu    
Na ulicy zaczęło mi się podobać     
Między nami był Bóg       
Mama powiedziała o mnie: „Albo zginie, albo przetrwa”    
Odbić się od dna     
W AA nareszcie poczułem się częścią wspólnoty     
Uratowały mnie anioły     
Basia darem od Boga       
25 grudnia narodził się Bóg. I Jarek też!    
Człowiek bez marzeń jest pusty jak bęben     
Zawładnął mną strach       
W końcu poczułam, że lubię siebie    
Bóg wziął mnie w swoje ramiona    
Byłem czarną owcą w rodzinie     

Matki narkomanów

Dlaczego nas to spotkało? Byliśmy pełną rodziną 
Why did this happen to us? We were a full family    
Prawda była okrutna, a konsekwencje straszne   
Chciałam umrzeć, uratował mnie Mateusz   
Pozwolić dziecku dosięgnąć dna

O książce

Po opublikowaniu książki Matki, która opowiada o heroicznej walce kobiet o dzieci uzależnione od narkotyków, postanowiłam kontynuować tematykę uzależnień. Pierwszą osobą, która na moją prośbę zgodziła się opowiedzieć tragiczną historię swojego syna, była Kasia. Później, gromadząc materiał do tej publikacji, dotarłam do innych matek narkomanów i do osób, które wyzwoliły się z alkoholizmu i narkomanii. Zanim udało im się pokonać nałogi, przeszły wiele życiowych zawirowań, klęsk, strat powiązanych z bólem i cierpieniem. W książce mówią o tym okresie życia szczerze i otwarcie, mimo że wspomnieniom, czasem bardzo odległym, towarzyszą wzruszenia, a nawet łzy. Ludzie ci są świadomi, że dzieląc się własnymi przeżyciami, mogą zachęcić innych do podjęcia próby walki z nałogiem.

Książka składa się z dwóch części. Bohaterowie pierwszej, noszącej tytuł Historie niepijących alkoholików, opowiadają historie swojego uzależnienia od alkoholu lub alkoholu i narkotyków. W części drugiej, zatytułowanej Matki narkomanów, kobiety przedstawiają zmagania z nałogami swoich dzieci.

Każdą opowieść poprzedziłam krótką charakterystyką jej bohatera, powstałą po zakończeniu naszej rozmowy. Moi rozmówcy, z wyjątkiem jednej z kobiet, są mieszkańcami aglomeracji chicagowskiej. Są wśród nich osoby narodowości polskiej, czeskiej, mongolskiej i filipińskiej.

Rozmowy były prowadzone w języku polskim. Wyjątek stanowią wspomnienia otwierające drugą część książki, zamieszczone w dwóch wersjach językowych: polskiej (w moim tłumaczeniu) i angielskiej (oryginalnej).

Bohaterowie pierwszej części książki występują pod własnymi imionami. Są autentyczni, żyją w prawdzie o sobie. Realizują różnorodne pasje, spełniają się w roli rodzica, pracownika, przyjaciela i cieszą się z każdego dobrze przeżytego dnia. Matki z drugiej części książki, poza jedną, zdecydowały się na zmianę personaliów, by chronić prywatność swoich dzieci.

Jeden z moich rozmówców powiedział, że nie ma takiego dna, od którego nie można się odbić. Trzeba jednak spełnić dwa warunki: najpierw nie tylko chcieć, ale wręcz mocno pragnąć zmiany życia, potem zaś poprosić Boga – lub jakkolwiek nazwaną siłę wyższą – o pomoc i nie odrzucić oferowanego wsparcia.

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło