(Nie)obecne kategorie w obszarze zdrowia człowieka

(Nie)obecne kategorie w obszarze zdrowia człowieka

ISBN: 978-83-7587-113-5
18,86 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 19,80 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Głównym celem tej publikacji było zaproponowanie (nie)codziennych kategorii opisu zdrowia człowieka. Wśród kryteriów ich wyborów znalazły się przede wszystkim zainteresowania, a zwłaszcza rozpoznanie zjawisk związanych z problematyką zdrowia w kategoriach niedostępnych tradycyjnemu dyskursowi pedagogicznemu. Odkrywanie nowych sensów dbałości o zdrowie i pogłębianie...

Ilość

Głównym celem tej publikacji było zaproponowanie (nie)codziennych kategorii opisu zdrowia człowieka. Wśród kryteriów ich wyborów znalazły się przede wszystkim zainteresowania, a zwłaszcza rozpoznanie zjawisk związanych z problematyką zdrowia w kategoriach niedostępnych tradycyjnemu dyskursowi pedagogicznemu. Odkrywanie nowych sensów dbałości o zdrowie i pogłębianie wrażliwości na nie wymaga również, obok zdobycia kompetencji potrzebnych do prowadzenia zdrowego stylu życia, w myśl stwierdzenia, że zdrowie nie należy do wartości samowyzwalających się:

– umiejętności identyfikowania potencjalnych zagrożeń wpisanych w semantyczny obszar kultury zdrowia,

– ustawicznego doskonalenia w strukturze kompetencji nauczyciela zdrowia umiejętności interpretacyjnych, pozwalających na określenie własnej filozofii oddziaływań edukacyjnych dla zdrowia, zwłaszcza że współczesna ideologia zdrowia osadzona jest na pograniczu wielu perspektyw badawczych i teoretycznych.

– pedagogiczne oddziaływania w obszarze zdrowia człowieka zyskują na otwartości poznawczej, eliminując znużenie nieustającym powrotem do „kwestii pierwszych” prezentowany w niezmieniony od lat sposób, jak również jałowości przekazu sensu uczestnictwa w kulturze wartości witalnej.

Zaprezentowane w publikacji kategorie nie wyczerpują listy kategorii nieobecnych w obszarze zdrowia człowieka. Są to jedynie przejawy własnych przemyśleń, które traktuję jako przyczynek do dyskusji wokół poruszonych tu zagadnień.

Refleksja ta pobudza do dalszych poszukiwań „wielkich nieobecnych” w obszarze zdrowia człowieka, jak również umacnia sens podejmowania problemów, które nie zawsze ułożone są dla powszechnej aprobaty ludzkiej.

99 Przedmioty

Opis

Książka papierowa
oprawa miękka

Agnieszka Zalewska-Meler

Agnieszka Zalewska-Melerdoktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, profesor nadzwyczajny Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Niniejsza publikacja to wynik namysłu nad kategorią dzieciństwa, ujmowanego jako proces tworzenia przez dziecko „dziecięcego świata bycia i przeżywania siebie w ruchu”. Oddanie głosu dzieciom w indywidualnych wywiadach tworzy podstawę wniknięcia w sposób stanowienia doświadczeń ruchowych i nadawania im wartości i znaczeń.

Problematyka naznaczania dziecięcej codzienności ruchem, będąca jądrem zrealizowanego projektu ba­dawczego, stała się impulsem do rozbudowy me­todologicznej strony przedsięwzięcia, czyli wykorzystania analiz kognitywistycznych w językowych obrazach swobodnej i programowanej aktywności ruchowej dziecka przedszkolnego.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Zalewska-Meler Agnieszka

ISBN druk

978-83-7587-113-5

ISBN e-book

Objętość

92 stron

Wydanie

I, 2009

Format

B5 (160x235)

Oprawamiękka, klejona

Wprowadzenie

O kategoriach jako narzędziach poznawczych słów kilka

Rozdział I

Dialog – rzeczywiste spotkanie ucznia i nauczyciela w świecie kultury zdrowotnej i fizycznej

Rozdział II

Jakość życia – w poszukiwaniu sensu dbałości o zdrowie i ciało

Rozdział III

Styl życia – główny wyznacznik działań w trosce o zdrowie

Rozdział IV

Nuda – o skutkach edukacyjnych mistyfikacji w obszarze edukacji zdrowotnej i fizycznej

Rozdział V

Odpowiedzialność – działalność o charakterze relacyjnym w obszarze zdrowia

Rozdział VI

Inicjacja – wtajemniczanie w świat rytuałów zdrowotnych

Rozdział VII

Lider – wyzwanie dla rzeczywistego nauczyciela zdrowia

Rozdział VIII

Dzień powszedni i świąteczny w kulturze zdrowia człowieka

Uwagi końcowe

Summary

Bibliografia

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło