Premiery i nowości - sierpień/wrzesień

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Premiery i nowości Dodano: favorite Trafienie: 1627

Zapraszamy do premier i nowości wydawniczych, które pojawiły się w sprzedaży na przełomie sierpnia i września

 
Facebook
Twitter
Website


Bogdan Nawroczyński należy […] do Wielkiego Pokolenia pedagogiki polskiej.
Żył i tworzył w kilku epokach, uczestniczył w kształtowaniu naszej dyscypliny po odzyskaniu niepodległości, po II wojnie światowej, ale „skazywano go także na niebyt, odsuwano od pracy akademickiej”, na co zwracają uwagę już we wprowadzeniu Redaktorzy i co jest niejednokrotnie podkreślane w całym dziele.

DZIEDZICTWO PEDAGOGICZNE DLA PRZYSZŁOŚCI DEBATA WOKÓŁ ODDECHU MYŚLI BOGDANA NAWROCZYŃSKIEGO

DZIEDZICTWO PEDAGOGICZNE DLA PRZYSZŁOŚCI
DEBATA WOKÓŁ ODDECHU MYŚLI BOGDANA NAWROCZYŃSKIEGO


Redakcja naukowa: Anna Babicka-Wirkus, Monika Jaworska-Witkowska i Dariusz Kubinowski

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Jerzego Nikitorowicza:

[...] teksty zawarte w publikacji książki Dziedzictwo pedagogiczne dla przyszłości. Debata wokół Oddechu myśli Bogdana Nawroczyńskiego pod redakcją Anny Babickiej-Wirkus, Moniki Jaworskiej-Witkowskiej i Dariusza Kubinowskiegouczą, uczą jak stwarzać sytuacje służące wydobywaniu znaczenia ludzkiej wiedzy, pamięci, doświadczeń, przeżyć, jak przedstawiać i interpretować doznane krzywdy i upokorzenia, jak na bazie doświadczeń jednostkowych postrzegać przeszłość i się z nią rozliczać, jak zmieniać nastawienia z pamięci zbiorowej na indywidualną pamięć i wielość interpretacji. Publikacja z pewnością zainteresuje szerokie grono humanistów i będzie wykorzystywana w dydaktyce na wielu kierunkach studiów. [...]

Niespodzianka!
Podaj w koszyku zamówień KOD PROMOCJI:
VHQG1WNN
Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki

Serdecznie polecam nowość na rynku edukacyjnych publikacji: Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki autorstwa Kamila Mykowskiego

Czy ta książka jest dla Ciebie?

Ktoś każe Ci odmienić czasownik i podać jego trzy formy podstawowe, a Ty nie wiesz, o co chodzi? Wkuwasz na pamięć jakieś regułki, ale nie bardzo rozumiesz po co? Na myśl o lekcjach gramatyki w szkole zawsze cierpła Ci skóra? W takim razie znalazłeś to, czego szukałeś. W tej książce nie znajdziesz zbyt wielu reguł do zapamiętania. Nie ma tu nawet słownika!

Jeśli więc chciałbyś poznać niemiecką gramatykę, to nie jest to książka dla Ciebie. Ale jeśli chcesz się po prostu porozumieć, potrafić wyrazić swoje myśli w sposób komunikatywny i zrozumieć, co do Ciebie mówią – dobrze trafiłeś! Nie będziesz się uczyć pojedynczych słów, tylko całych fraz. Nie będziesz też poznawać tabelek i wkuwać ich na pamięć. Jeśli zechcesz powiedzieć do szkoły, to nauczysz się zwrotu in die Schule i już. Można też oczywiście najpierw poznać wszystkie możliwe wersje przyimka do, nauczyć się rozróżniać, który z nich stosujemy w odniesieniu do budynków, a który w odniesieniu do osób i jakie są wyjątki, następnie opanować rekcję przyimków z Dativ i Akkusativ oraz nauczyć się, kiedy który z tych przypadków się stosuje, a potem jeszcze wkuć tabelkę z rodzajnikami. Masz ochotę? Bardzo proszę, ale w tej książce takiej wiedzy nie znajdziesz. Dowiesz się z niej za to, jak powiedzieć do szkoły. Po prostu.

Opowieści o Czujątkach – z empatią w czasie zarazy

Serdecznie polecam kolejną nowość na rynku edukacyjnych publikacji: Opowieści o Czujątkach – z empatią w czasie zarazy autorstwa Joanna Bogudał-Borkowska

Autorka przybliża Czytelnikowi świat emocji doznawanych przez dzieci w czasie pandemii. Tekst Opowieści o Czujątkach – przy zastosowanej konwencji pięciu baśniowych opowieści ze świata zwierząt i owadów – wydaje się być skierowany bezpośrednio do dzieci. [...] Teksty baśni, napisane pięknym i bogatym językiem literackim, są zabarwione przyjaznym stosunkiem do świata, optymizmem i łagodnym poczuciem humoru. [...]

Kilka lat temu napisałam książkę Opowieści o Czujątkach. Ćwiczenia z empatii dla Dzieci i… Dorosłych. Trafiła ona do różnych miejsc i osób. Dostałam wiele informacji od moich Czytelników, że Czujątka – od czasu, gdy w tekście postawiłam ostatnią kropkę – zaczęły żyć własnym życiem, co bardzo mnie cieszy. Publikacja ta zawierała pięć baśni o przykrych emocjach: smutku, złości, wstydzie, lęku oraz o odwadze w realizowaniu marzeń, a bohaterowie książki odkrywali, że uczucia, określane często mianem „negatywnych”, są przydatne, gdyż informują o niezaspokojonych potrzebach. Do każdej baśni dołączyłam scenariusz zajęć psychoedukacyjnych, które miały na celu uświadomienie dzieciom, że trudne emocje wcale nie są „złe”. Publikacja była dedykowana także dorosłym, aby spróbowali odkryć, jakie emocje i potrzeby niesie dla nich przeżycie dziecka.

Zostań autorem w Impulsie

Zostań autorem w Impulsie

Nasza oferta a Twoja książka!
  • Jesteś ekspertem w swojej dziedzinie?
  • Chcesz odnieść sukces, przekazując innym cenną wiedzę?
  • Chcesz umocnić swój autorytet?
  • Potrzebujesz promocji swojego wizerunku profesjonalisty?
  • Chcesz stać się rozpoznawalnym autorem?
  • Masz coś ciekawego do powiedzenia?

Działamy już od 30 lat, jesteśmy jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw pedagogicznych w Polsce. Jako samodzielne wydawnictwo naukowe, działające na rynku księgarskim od grudnia 1990 r., oferujemy Państwu wszechstronne usługi wydawnicze, obejmujące całokształt procesu: od pomysłu do książki. W oparciu o doświadczony zespół redaktorski wykonamy każdy rodzaj zlecenia, a następnie, posiłkując się zapleczem marketingowym, rozreklamujemy go i sprzedamy. Zaufali nam najlepsi – z naszej oferty wydawniczej korzystają naukowcy, akademicy, klienci indywidualni i ośrodki badawcze z całego kraju, autorzy prac naukowych, monografii, podręczników, periodyków etc. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, do rąk czytelników oddajemy rocznie blisko 250, wydanych na najwyższym poziomie nowości z dziedziny pedagogiki i nauk pokrewnych, psychologii, socjologii i innych dziedzin. Z każdym rokiem liczba ta sukcesywnie rośnie, podobnie jak pozycja wydawnictwa na rynku.

Teraz Ty napisz z nami swoją własną książkę. Pomożemy Ci ją zredagować, udoskonalić merytorycznie, wybrać tytuł, dopracować graficznie, a ponadto skutecznie wypromować i – co najważniejsze – korzystnie sprzedać!

Księgarnia internetowa Impuls
Zalety korzystania z księgarni internetowej Impulsu.

Tylko prawdziwi miłośnicy czytelnictwa i mole książkowe wiedzą, jak wyczerpujące i długie mogą być wędrówki po księgarniach w celu znalezienia poszukiwanego tytułu. Czas ten jednak można poświęcić na samą lekturę – wystarczy wybrać wariant zakupu w księgarni internetowej Impulsu. Możliwość dostarczenia wybranego tytułu do domu zazwyczaj z dnia na dzień w 24 h. to tylko jedna z zalet takiego rozwiązania.
Mam nadzieję, że wielu czytelników skorzysta z naszej oferty wydawniczej, może także dołączą do coraz większego grona autorów interesujących publikacji. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, sugestie, propozycje.
Zapraszam i zachęcam do częstych odwiedzin naszej strony i księgarni internetowej, do wydawnictwa, księgarni i bibliotek.
 
Zapraszamy do Oficyny Wydawniczej "Impuls"

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło