Premiery wydawnicze - grudzień 2020

person Wysłane przez: Oficyna Wydawnicza "Impuls" list Kategoria: Premiery i nowości Dodano: favorite Trafienie: 1263

Zapraszamy do nowości wydawniczych, które pojawiły się w sprzedaży końcem roku 2020!


Mocna końcówka roku w Oficynie Wydawniczej "Impuls"! SIEDEM PREMIER W KOŃCÓWCE ROKU 2020



1. Wychowanie do empatii. Koncepcje teoretyczne, metody i programy wspierania empatii u dzieci w wieku szkolnym
Autor: Maciej Ciechomski

zapowiedź

Książka zawiera scenariusze zajęć oraz kwestionariusz do pomiaru empatii u dzieci.

Autor ma nadzieję, że książka będzie ciekawą propozycją zarówno dla badaczy chcących pogłębiać wiedzę na temat fenomenu empatii, jak i dla praktyków, którzy dzięki zagadnieniom przybliżonym w niniejszej publikacji mogą doskonalić swoją wiedzę teoretyczną i warsztat metodyczny. Ciągle bowiem brakuje w polskiej szkole aktywności rozwijających wrażliwość i uważność na drugiego człowieka. Empatia pojmowana jako zdolność do współodczuwania oraz rozumienia stanów innych osób jest jedną z najważniejszych umiejętności społecznych. Potrzeba napisania tej książki wynikła zarówno z doświadczeń praktycznych Autora – pracy wychowawcy i mediatora, jak i naukowych dociekań związanych z aktywnością zawodową na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę



2. O percepcji i autopercepcji wybranych grup zagrożonych stygmatyzacją
Autor: Magdalena Szczygieł

premiera

Zagadnienia zawarte w monografii koncentrują się wokół kwestii stygmatu i procesu stygmatyzacji, który kształtuje autopercepcję i percepcję społeczną człowieka znajdującego się w specyficznej sytuacji życiowej. Proces stygmatyzacji przedstawiono w ujęciu interdyscyplinarnym, jednak z wyraźnym nachyleniem w kierunku podejścia pedagogicznego. Zdaniem autorki bowiem z perspektywy tej właśnie nauki warto analizować społeczny obraz jednostek doświadczających skutków posiadanego piętna, a także percepcję własnego położenia życiowego osób zagrożonych stygmatyzacją.

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę



3. Skrypty, opowieści i narracje w perspektywie pedagogicznej
Autor: Karkowska Magda

premiera

Oddajemy do rąk Czytelników książkę, która wyrosła z podjętej refleksji o wychowaniu i ważności środowiska rodziny dla jego realizacji. Można w niej odnaleźć swego rodzaju podróż do dzieciństwa, które jest czasem odkrywania świata i stawiania przed nami wyzwań, choć dopiero jako osoby dorosłe jesteśmy w stanie świadomie rekonstruować i przetwarzać tego rodzaju doświadczenia.
Skrypty, opowieści i narracje w perspektywie pedagogicznej. Ku świadomości wychowania to książka o kształtującym wpływie kultury na proces wychowania, ale przede wszystkim o sile oddziaływania środowiska rodzinnego, o tym, jakie znaczenie dla jego planowania i przebiegu mają cechy współczesnej rodziny, przemiany i pojawiające się w jej łonie problemy, a także o tym, w jaki sposób opowieści, narracje i skrypty poprzez swą obecność w procesie wychowania kształtują naszą tożsamość. Autorka wraz z Czytelnikiem poszukuje odpowiedzi na pytanie, jakie czynniki są w tym procesie kluczowe, gromadzę informacje o tym, dlaczego stajemy się takimi, jacy jesteśmy – wszak pozostając dziećmi swoich rodziców, jesteśmy jednocześnie wytworami kultury, jej dłużnikami i twórcami.

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę



4. Wymiary socjalizacji. Perspektywa pedagogiczna
Autor: Bogusław Bieszczad, Agata Łopatkiewicz

premieraW niniejszej publikacji przyjmujemy, że wiedza o socjalizacji ma oczywisty walor, specyficzny dla myślenia i działania pedagogicznego. Wspólnym obszarem zainteresowań teorii i praktyki w obrębie wiedzy o procesach edukacyjnych (wychowawczych) oraz teorii socjalizacji jest optymalny rozwój osobowości jednostki ludzkiej, we wzajemnej zależności ze środowiskiem społeczno-kulturowym.
Pedagogiczna perspektywa interpretacyjna towarzysząca analizie problematyki socjalizacji zakłada analizę różnych wymiarów socjalizacji pod kątem ich wagi i przydatności dla pedagogiki. Taki punkt widzenia umożliwia: (1) wyłonienie i zaakcentowanie wątków, które w obszarze studiów nad socjalizacją mają znaczenie dla badań nad wychowaniem oraz stanowią źródło problemów badawczych, pojęć, kategorii i kontekstów interpretacyjnych ważnych dla analizy procesów wychowania, oraz (2) interpretację treści, mechanizmów, obszarów i uwarunkowań procesów socjalizacji pod kątem ich potencjalnej waloryzacji, zakładającej możliwość zróżnicowanej koncepcyjnie ingerencji pedagogicznej.

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę

5. Miłość to pukanie do drzwi Autor: Jolanta Jaśkiewicz

premieraOpowiadania zawarte w niniejszym zbiorze zamykają pewien okres mojego życia – okres, który spędziłam w małym domku, w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, zachłyśtnięta urokiem przyrody. To tutaj zaczęłam pisać, malować, to tu w zaciszu drzew usłyszałam Boga i zrozumiałam, że aby wytrwać w tym zakrzyczanym świecie, potrzebna nam jest cisza wewnętrzna, a taką daje kontakt z przyrodą. Te piękne chwile upamiętniam zdjęciami z domku, z miejsca szczególnie dla mnie bliskiego.

Książka Miłość to pukanie do drzwi jest zbiorem opowiadań, w których ulotność przemijania, wspomnienia, melancholia, prawda egzystencji mieszają się z fantastyką, wciągając czytelnika w ruch myśli i skojarzeń. Całość robi wrażenie misternie tkanego gobelinu, splatającego sny i tajemnice życia.

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę

6. Przedszkola w Niemczech. Między siłą tradycji a wyzwaniami przyszłości Autor:  Inetta Nowosad, Katarzyna Tomasik-Abdelsamie

premieraKsiążka podejmuje wiele kwestii funkcjonowania przedszkoli w Niemczech, od podstaw ich konstytuowania się po najnowsze zmiany organizacyjne rozpatrywane w kontekście uwarunkowań procesów społecznych. Z tego względu przeznaczona jest dla szerokiego kręgu czytelników. Mogą to być nauczyciele przedszkoli i personel kierowniczy konfrontujący rodzime rozwiązania z niemieckimi, stanowiącymi inspirację do wprowadzania udoskonaleń, jak również studenci poszerzający wiedzę w ramach kształcenia akademickiego – dla nich książka stanie się lekturą uzupełniającą program. Inna grupa odbiorców to politycy i działacze oświatowi oraz rodzice. Kwestie wczesnej edukacji – rozpatrywane jako fundament nie tylko edukacji, ale także ludzkich biografii – warte są bowiem zainteresowania osób świadomych rangi edukacji dzieci zarówno w rozwoju osobistym, jak i społecznym. Książka może inspirować wszystkie wskazane grupy odbiorców, pobudzać ich do podjęcia własnej aktywności lub stanowić punkt odniesienia dla wyznaczanych przez nich priorytetów i sposobów osiągania celów.

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę

7. Już po problemie! Autor: Piotr Barewicz

premieraŚwiat pędzi tak szybko, że po zbyt długiej lekturze człowiek mógłby obudzić się na bezludnej wyspie albo przegapić ostatni wahadłowiec na Marsa. Naukowcy wkrótce udowodnią, że utwory zajmujące więcej niż minutę grożą izolacją społeczną i konserwatyzmem! Co jednak nie oznacza, że ekscesy świata przyjmować trzeba potulnie, absurdy zasługują na wyśmianie nawet tam, gdzie ich nie ma. Proponujemy książkę dla każdego, która mówi o wszystkim w sposób jasny i obłąkany.

Oddaję do rąk Czytelnika tomik limeryków autorstwa Piotra Barewicza składającego się z VII części.

Premiera w naszej księgarni internetowej: zobacz premierę


Zapraszamy do księgarni internetowej Oficyny Wydawniczej 'Impuls"!
premiera





niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło