Krok...w kierunku kreatywności. Zabawy...

Krok... w kierunku kreatywności. Zabawy i ćwiczenia

Podtytuł: Zabawy i ćwiczenia
ISBN: 978-83-8294-081-7
14,29 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni 15,00 zł

Czas dostawy kurierem InPost 24 godziny! E-booki w ciągu 15 minut!

Książka stanowi integralną całość z programem „Krok...w kierunku kreatywności. Program stymulowania twórczości na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”. Jest propozycją wielu zabaw i ćwiczeń dla dzieci, skierowaną do nauczycieli, psychologów oraz trenerów twórczości...

Publikacja dostępna w wersji elektronicznej e-book:

Wersja książki
Ilość

Książka stanowi integralną całość z programem „Krok...w kierunku kreatywności. Zabawy i ćwiczenia”. Jest propozycją wielu zabaw i ćwiczeń dla dzieci, skierowaną do nauczycieli, psychologów oraz trenerów twórczości. Przedstawione propozycje można wplatać w organizowane zajęcia, dopasowując je do tematyki dnia lub prowadzić odrębnie w ramach imprez, zajęć integracyjnych i zabaw swobodnych. Każde z proponowanych ćwiczeń może być przeprowadzone w formie krótkiej zabawy lub rozbudowane do dłuższych zajęć.

Ćwiczenia te z powodzeniem można upraszczać lub zwiększać stopień ich trudności w zależności od możliwości dzieci i pomysłu nauczyciela.

Zabawy i ćwiczenia
284 Przedmioty

Opis

Książka elektroniczna - E-book
PDF

Specyficzne kody

isbn
978-83-8294-081-7

Jąder Mariola

Absolwentka WSP w Krakowie na kierunku Pedagogika Przedszkola i Wczesnoszkolna oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychopedagogika Kreatywności w WSPS w Warszawie, a także z zakresu organizacji i zarządzania oświatą w Profesjonalnej Szkole Biznesu - Szkoła Wyższa w Krakowie. Ukończyła również Studium Pedagogiki Zabawy Klanza.

Posiada kwalifikacje do pracy edukatorskiej oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć według programu edukacyjnego ,,Porządek i przygoda. Lekcje twórczości” oraz programu międzynarodowego ,,Przyjaciele Zippiego”.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.

Ma doświadczenie pracy w różnych instytucjach oświatowych oraz na różnych szczeblach kształcenia: w przedszkolu, szkole średniej, uczelni wyższej oraz w ośrodkach doskonalenia nauczycieli.

Od wielu lat pracuje z dziećmi przedszkolnymi. Prowadzi również zajęcia ze studentami oraz doraźnie treningi twórczości z uczniami szkół średnich. Jako edukator i trener współpracuje z ośrodkami doskonalenia, prowadząc szkolenia dla nauczycieli szkół i przedszkoli.

Jest autorką i współautorką siedmiu publikacji książkowych oraz wielu artykułów wydanych w ogólnopolskich czasopismach pedagogicznych. Opracowała kilka programów pracy dla osób na różnych szczeblach kształcenia: dzieci, uczniów, studentów i nauczycieli.

W sposób szczególny interesuje się psychopedagogiką twórczości, a zwłaszcza metodami i technikami stymulowania wyobraźni twórczej dzieci i dorosłych oraz rozwijania na tej bazie uzdolnień kierunkowych: plastycznych, skojarzeniowych, myślenia wyobrażeniowego, twórcze rozwiązywanie problemów itp.

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Autor

Jąder Mariola

ISBN druk

978-83-7308-701-9

ISBN e-book

978-83-8294-081-7

Objętość

76 stron

Wydanie

III, 2008

Format

B5 (160x235). E-book: PDF

Oprawamiękka, klejona

Od Autorki


I. Zabawy i ćwiczenia rozwijające poczucie bezpieczeństwa, samopoznanie


II. Rozwijanie ekspresji twórczej

1. Werbalnej

2. Plastycznej

3. Muzycznej

4. Ruchowo-pantomimicznej


III. Rozwijanie myślenia wyobrażeniowego


IV. Rozwijanie zdolności skojarzeniowych, transformacje, przekształcenia, analogie i metafory


V. Przykłady metod i technik twórczego rozwiązywania problemów


VI. Techniki dyskusyjne


VII. Literatura

Zobacz także

Polecane tytuły ( 8 inne tytuły w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło